Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Huśtawka do pokoju dziecka i nie tylko

Monika Utnik-Strugała/MŚ

Z czym kojarzy się huśtawka do pokoju? W każdym z nas drzemie dziecko. A dzieci lubią się huśtać. Teraz pobujać w obłokach możemy nawet w domowym zaciszu. Właśnie trwa wielka przeprowadzka - z placów zabaw i ogrodów huśtawki odważnie wkraczają na salony.

Huśtawka do pokoju
Huśtawka do pokoju
Kabachki.photo/Shutterstock

Huśtawka dziecięca i fotele wiszące

Domowe huśtawki stały się szalenie popularne. Trudno się dziwić. Są wygodne, świetnie wyglądają i wprowadzają do wnętrz odrobinę zabawy. Huśtawki pojawiają się najczęściej w salonach, sypialniach, bądź pokojach dziecięcych, ale sprawdzą się też na werandzie i balkonie. Zazwyczaj zastępują tradycyjny fotel. W sypialni mogą zastąpić nawet łóżko (wtedy potrzebne są cztery mocowania na suficie). Huśtawki stanowią idealne miejsce do odpoczynku i relaksu. Wystarczy wygodnie usiąść i zacząć się lekko bujać. Czy potrzeba czegoś więcej po długim dniu?

Huśtawki do wnętrz występują w różnych stylach i z różnych materiałów:

  • czasem wyglądem huśtawki są zbliżone do hamaka - z różnych tkanin,
  • fotel wiszący może przypominać tradycyjny fotel lub kokon (huśtawka kokon często jest sprzedawana na specjalnej podstawie, nie trzeba jej podwieszać pod sufitem), takie modele mogą być wykonane z tkaniny lub plecione,
  • huśtawka do pokoju jako drewniana deseczka lub drewniane siedzisko z barierkami z każdej strony.
Huśtawka do pokoju
Huśtawka do pokoju
Sheila Say/Shutterstock
Huśtawka do pokoju
Huśtawka do pokoju
New Africa/Shutterstock

Huśtawka pokojowa od strony praktycznej. Jak ją zamocować?

  • Bezpieczeństwo ponad wszystko! Huśtawka do pokoju może być przymocowana do belek konstrukcyjnych za pomocą haków-wkrętów lub do sufitu – wtedy przydadzą się do zawieszenia huśtawki również karabińczyki i kotwy (większe wkręty). Huśtawki pokojowe można też zawiesić na hakach wkręconych w górną część framugi drzwi - metalową lub drewnianą (chodzi o drzwi starszego typu, solidnie wykonane).
  • Należy pamiętać, że wytrzymałość domowych huśtawek to 60–120 kilogramów (trzeba przestrzegać zaleceń producenta w tym zakresie, inaczej huśtawka przestaje być bezpieczna).
  • Wiele huśtawek jest zrobionych z odpornego na wilgoć techno rattanu, w sezonie będą nam więc służyły również w ogrodzie i na tarasie. Modele zamocowane na "własnych" podstawach możemy postawić w dowolnym miejscu, w zależności od tego, czy chcemy akurat wypocząć w cieniu czy w pełnym słońcu.
Huśtawka do pokoju
Huśtawka do pokoju
Photographee.eu/Shutterstock
Huśtawka do pokoju
Huśtawka do pokoju
Pavel L Photo and Video/Shutterstock

Huśtawka drewniana w pokoju dziecka

Huśtawka w pokoju dziecka powinna być dostosowana do jego wieku; dla niemowlaka siedzisko musi być szerokie i zabezpieczone po bokach barierkami (musimy też pamiętać o pilnowaniu dziecka w trakcie zabawy na huśtawce); huśtawkę dla starszaków możemy już wyposażyć w siedzisko w postaci deski (wtedy wygląda jak huśtawka ogrodowa).

Huśtawka do pokoju dziecka z pewnością sprawi każdemu maluchowi wiele radości. Dzięki niej dzieci będą mogły kontynuować ulubioną zabawę we własnym domu, kiedy na zewnątrz zrobi się zimno lub zacznie padać i nie będzie komfortowych warunków do bujania. Huśtawka pokojowa to również świetny prezent dla dziecka - na urodziny lub pod choinkę.

Ciekawostka. Jeśli zaplanowaliśmy, że huśtawka w dziecięcym pokoju będzie zamocowana "w drzwiach" (z braku innego, lepszego miejsca) postarajmy się o zaczepy (haczyki) na ścianie nad drzwiami, gdzie będzie można zapewnić bezpieczne zakotwiczenie huśtawki na czas, kiedy nie będzie potrzebna.

Inspiracje do pokoju dziecięcego. Aranżacje dla najmłodszych i nie tylko

    Więcej o:

Skomentuj:

Huśtawka do pokoju dziecka i nie tylko