Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jadalnia na każdą kieszeń

Edyta Jabłońska

Piękne przedmioty tworzą ładne wnętrze. Można je zdobyć na dwa sposoby – wyszukując designerskie ciekawostki lub wybierając podobną, lecz bardziej ekonomiczną ich wersję.

Jadalnia idealna jest z pewnością marzeniem każdego właściciela domu
Jadalnia idealna jest z pewnością marzeniem każdego właściciela domu
Shutterstock.com

Urządzając i dekorując jadalnię możemy zdecydować się na różne elementy. Wiele zależy między innymi od zasobności naszego portfela. Wybraliśmy dla Was jadalnię w wersji ekonomicznej oraz w droższym wydaniu. 

Zanim jednak zobaczycie nasze propozycje, kilka słów na temat jadalni w ogóle. 

Jadalnia - aranżacje 

Pomysłów na aranżację jadalni jest naprawdę sporo. Możemy albo sami pokusić się o urządzenie tego wnętrza ewentualnie skorzystać z pomocy doświadczonego architekta (choć jak wiadomo, tak ostatnia opcja wiąże się z pewnymi wydatkami).

Z pewnością wiele zależy od tego, co lubimy i w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej. Jeśli stawiamy na "energetyczne posiłki" warto zdecydować się na energetyczne kolory (żółty, pomarańczowy, zielony). Gdy natomiast wolimy spokój dobrze sprawdzą się nieśmiertelna biel oraz szary. 

Wracając do aranżacyjnych pomysłów możemy urządzić jadalnię w stylu naturalnym (eko) albo z odrobiną luksusu (art deco, glamur) lub pozostać przy tradycyjnej, klasycznej wersji tego pomieszczenia z ciepłymi kolorami i wyposażeniem w stylu retro. 

Meble do jadalni

Jadalnia to centrum domowego życia. Tu nie tylko spożywamy posiłki, ale też spotykamy się z rodziną i znajomymi. To, co znajduje się w jadalni, a konkretnie ustawione tam meble, ma bardzo duży wpływ na estetyczny i funkcjonalny odbiór tego pomieszczenia. 
W jadalni, oprócz odpowiedniego stołu, powinny znaleźć się wygodne krzesła oraz konsola na której możemy ustawić ulubione dodatki i kwiaty, a także - jeśli pozwala na to miejsce - witryna, w której za szklanymi drzwiami znajdzie się zastawa stołowa. 

Meble do jadalni wykonuje się z różnych materiałów. Najczęściej jest to dąb, sosna albo jesion. Niektóre z mebli mają metalowe elementy, a krzesła i ławki są również tapicerowane. Wybór zależy od naszego gustu oraz - naturalnie - od zasobności portfela. 
Ważne, abyśmy pamiętali o zachowaniu pewnej spójności stylistycznej tego wnętrza, nawet jeśli jesteśmy zwolennikami mieszania stylów. Ale jest to możliwe, jeśli w tle będą znajdować się ciekawe, oryginalne dodatki i dekoracje. 

Wyposażenie jadalni w wersji ekonomicznej 

Jadalnia w wersji droższej 

Skomentuj:

Jadalnia na każdą kieszeń