Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?

sponsorowany

Sen jest bardzo ważny, jeśli chcemy każdego dnia czuć się dobrze, dbać o swoje zdrowie, samopoczucie i efektywność. Jakość snu jest szczególnie istotna w przypadku dzieci, które rosną, rozwijają się i potrzebują komfortowej regeneracji każdej nocy. Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka i na co warto zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu?

Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?
Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?
krolmateracy.pl

Materac dla dziecka - co jest szczególnie ważne?

Odpowiednio dobrany materac jest bardzo istotny - zarówno w przypadku dzieci, jak i w przypadku dorosłych. Materace dla dzieci muszą jednak charakteryzować się pewnymi specyficznymi cechami, powinny być też dostosowane do wieku dziecka i zapewniać mu bezpieczeństwo. 

Materac dla dziecka powinien przede wszystkim być odpowiednio twardy (by zapewniać podparcie rosnącemu ciału), a także odpowiednio długi. Musi być wykonany z tworzyw, które są nietoksyczne, nie uczulają i umożliwiają właściwą cyrkulację powietrza. Wentylacja materaca służy zachowaniu komfortu termicznego: tak, by nie przegrzać się, ale także nie zmarznąć. Warto zadbać, by materac dla dziecka był antyalergiczny - najmłodsi często borykają się z różnego rodzaju alergiami. 

W materacach dla dzieci szczególnie istotne są kwestie praktyczne. Znacznie ułatwimy sobie życie, jeśli zwrócimy uwagę na to, czy materac ma łatwy do uprania pokrowiec - wszyscy wiemy, jak łatwo o zabrudzenia w przypadku dzieci. Kiepskiej jakości materiały nie zdadzą egzaminu: dzieci użytkują wszystkie sprzęty, również łóżka, bardzo intensywnie. Lepiej zainwestować w coś, co posłuży nam przez wiele lat - niż decydować się na rozwiązania tańsze, które zaraz ulegną uszkodzeniom. Szukasz wysokiej jakości materaca dla dziecka? Koniecznie sprawdź dziecięcy materac Hilding Dobranocka

Jak wybrać idealny materac dla dziecka?

Materac dla dziecka powinien zawsze być indywidualnie dostosowany do jego wzrostu, wagi, stanu zdrowia i ewentualnych wad kręgosłupa. Jeśli w grę wchodzą problemy zdrowotne, wybór materaca zawsze warto przedyskutować z lekarzem lub fizjoterapeutą - tak, by móc dokonać najbardziej odpowiedniego zakupu. 

Materace dla najmłodszych dzieci - leżących w łóżeczku niemowląt - często są wyprofilowane w specjalny sposób. Mają w środku wgłębienie, które chroni maleństwo przed przypadkowym uderzeniem w szczebelki łóżka. Warto wybrać właśnie taki model - to znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa. 

Jaki typ materaca będzie dla dziecka najlepszy? Szczególnie polecane są te wykonane z pianki termoelastycznej - które wyjątkowo skutecznie dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Reagują na ciepło ciała, stając się pod jego wpływem bardziej miękkie - dzięki czemu zapewniają bardzo duży komfort. 

Materac dla dziecka - twardość

Materace dla dorosłych posiadają różne stopnie twardości - każdy dobiera sobie taki, z jakim czuje się najbardziej komfortowo. W przypadku dzieci warto jednak pamiętać o tym, by unikać materacy najtwardszych i najbardziej miękkich. Nie są one odpowiednie dla rozwijającego się organizmu i mogą niekorzystnie wpływać na układ szkieletowy, więzadła i mięśnie. 

W sklepach możemy czasami znaleźć dwustronne materace dla dzieci - strony różnią się od siebie twardością. To bardzo wygodne rozwiązanie: gdy dziecko urośnie i będzie ważyło więcej, można po prostu odwrócić materac na twardszą stronę, zamiast kupować nowy! Warto bowiem wiedzieć, że im większa masa ciała śpiącej osoby, tym twardszy powinien być materac, by mógł zapewniać odpowiednie podparcie całego ciała. 

Najmłodszym dzieciom z reguły dedykowane są materace o średniej twardości. W przypadku dzieci przed 10 rokiem życia można śmiało z nich korzystać - później warto dostosować twardość bardziej indywidualnie. Podobnie w przypadku nastolatków - którzy mogą bardzo różnić się od siebie wagą i wymiarami ciała. 

Materac dla dziecka - wymiary

Materac dla dziecka powinien być na tyle duży, by zapewniać komfort snu i odpowiednią ilość przestrzeni. Warto pamiętać o tym, że choć dziecko jest małe - szybko rośnie, zatem materac wybrany “na styk” w krótkim czasie przestanie być wystarczający. Zbyt duży materac z kolei nie jest problemem - dlatego warto kupować materace większe, niż to konieczne. 

Materac zawsze powinien być przynajmniej o 20 centymetrów dłuższy od ciała naszego dziecka. W sklepach znajdziemy modele o różnych wymiarach - najlepszym rozwiązaniem jest jednak kupno takiego, którego wymiary nadawać się będą nawet dla dorosłego. Przykładem może być materac hilding fandango 160x200: dobry zarówno dla ucznia podstawówki, jak i dla starszego nastolatka. 

Osobnym przypadkiem są materace do łóżek dla niemowląt i najmłodszych dzieci. Łóżeczka dla maluchów są zazwyczaj nieduże - w takiej sytuacji, wybierając materac, trzeba kierować się wymiarami mebla.  

Odpowiedni materac dla dziecka powinien spełniać szereg wymagań. Musi być wygodny, zapewniać wystarczające podparcie i zapewniać bezpieczeństwo. Ważne są też odpowiednie materiały - by materac nie uczulał i nie gromadził wilgoci. Warto sięgać po modele posiadające stosowne atesty i certyfikaty - co jest gwarancją ich jakości.

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?