Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie grabie sprawdzą się w ogrodzie?

Red.

Dobór odpowiednich narzędzi ogrodniczych jest kluczowy dla skutecznego pielęgnowania ogrodu. Jednym z podstawowych narzędzi, które powinno znaleźć się w każdym ogrodzie, są grabie. W zależności od rodzaju prac, jakie planujemy wykonać, możemy wybierać spośród różnych rodzajów grabi. Grabie ogrodowe, czyli te przeznaczone do prac w ogrodzie, dostępne są w różnych wariantach, tak aby sprostać różnorodnym zadaniom.

Grabie do liści
Grabie do liści
Fot. Shutterstock/maxbelchenko

Grabie ogrodowe klasyczne 

To uniwersalne narzędzie, które sprawdzi się do wielu prac ogrodowych. Pióra płaskie doskonale nadają się do grabienia trawy, liści i drobnych gałązek. Stanowią solidny wybór do  do sprzątania pozostałości po przycinaniu krzewów i żywopłotów oraz do wyrównywania ziemi po przekopywaniu.

Grabie ogrodowe
Grabie ogrodowe
Fot. Shutterstock/Irina Shatilova

Grabie ogrodowe do grabienia liści

Swoim kształtem przypominają wachlarz czasem nazywane wachlarzowymi, albo trójkątnymi. Dzięki swojemu kształtowi, te grabie świetnie nadają się do prac na trawnikach. Mogą być wykonane z plastiku lub z metalu. Ich zęby są elastyczne. Mogą pomóc w usunięciu mchu i chwastów, jednocześnie nie uszkadzając trawy.

Grabie do odchwaszczania

Dedykowane głównie do usuwania chwastów, te grabie są wyposażone w ostre zęby, które ułatwiają wyciąganie roślin niepożądanych bez konieczności głębokiego kopania.

Grabie do odchwaszczania
Grabie do odchwaszczania
Fot. Allegor/lfhdyba

Grabie do rozsiewania

Są to grabie, które mają zadanie pomóc w równomiernym rozsiewaniu nawozów, ziarna trawy lub piasku na trawniku.

Mini grabie

Dla miłośników ogrodów skalnych i doniczkowych, mini grabie to doskonały wybór do drobnych prac pielęgnacyjnych.

Grabie do róż

Idealnie sprawdzają się w pielęgnacji delikatnych roślin. Głowica, wyposażona w 10 zębów wykonanych ze stali hartowanej, doskonale radzi sobie z pracą w trudniejszej glebie, szczególnie w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Ta głowica pasuje do trzonków z serii QuikFit od Fiskars.

Grabie do róż
Grabie do róż
Fot. Fiskars

Warto podkreślić, że dobór grabi zależy od rodzaju prac, jakie zamierzamy wykonać w ogrodzie. Wybierając odpowiednie grabie, zyskujemy narzędzia, które ułatwią nam pielęgnację ogrodu i pozwolą utrzymać go w doskonałym stanie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jakie grabie sprawdzą się w ogrodzie?