Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jeden pokój zamiast dwóch? Korzystna metamorfoza w Gdańsku

Dominika Redlicka

Patrząc na tę kawalerkę w Gdańsku, aż trudno uwierzyć, że do niedawna była dwupokojowym mieszkaniem. Metraż? Niecałe 30 m kw. Nowa właścicielka postanowiła zmienić ciasne wnętrza w otwartą, jasną przestrzeń o funkcjonalnym podziale z namiastką stylu skandynawskiego.

Dostosowanie zastanego stanu mieszkania do potrzeb właścicielki i jej czworonożnego pupila to zadanie, którego podjęli się projektanci z pracowni make Architekci we współpracy z biurem Archikolektyw.

Generalny remont objął zmianę aranżacji wszystkich pomieszczeń. Wyburzono stare ściany i postawiono nowe, by połączyć kuchnię z salonem. Zmiana ta wiązała się także ze znacznymi przeróbkami w instalacji. Mieszkanie zyskało nową wylewkę posadzki oraz wiele sprytnie ukrytych miejsc do przechowywania, by zaoszczędzić niewielką przestrzeń.  

Największym atutem, a jednocześnie wyzwaniem projektu, stał się nowy podział funkcjonalny otwartej przestrzeni przy zachowaniu maksimum intymności (sypialnia!). Wystrój oparto o kolorystykę skandynawską: w strefie dziennej dominuje biel i drewno, kuchnia zyskała ciemniejszą oprawę. Wisienką na torcie są ciekawe dekoracje hand-made, jak lampa nad stołem jadalnym wykonana z żarówek żarnikowych zawieszonych na gałęziach znalezionych w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Skomentuj:

Jeden pokój zamiast dwóch? Korzystna metamorfoza w Gdańsku