Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jedna sofa w wielu odsłonach

AS

Salon jest wizytówką naszego domu, dlatego podczas jego urządzania staramy się, aby wyglądał jak najlepiej. Powinien on być nie tylko wygodny i funkcjonalny, ale również zachwycać wizualnie nas i oczywiście naszych gości. Jego centrum stanowi mebel wypoczynkowy – odpowiednio dobrany spełni nasze oczekiwania co do wysokiego komfortu, będzie też prawdziwą ozdobą. Wybierając sofę w stylu będącym połączeniem klasyki z nowoczesnością, zyskujemy produkt o ponadczasowym designie, ale również znakomitą bazę pod dodatki charakterystyczne dla różnych trendów wnętrzarskich. Przykładem może być sofa Tristan, która sprawdzi się w najpopularniejszych stylach aranżacyjnych.

Mniej znaczy więcej, czyli postaw na minimalizm

Minimalizm to dziś jeden z głównych trendów zarówno w architekturze, jak i designie. Urządzając wnętrze w tej stylistyce, należy kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. W praktyce oznacza to wystrzeganie się zbędnych przedmiotów i nadmiaru dekoracji. Jeśli dodamy do tego jasne kolory charakterystyczne dla tego stylu, w projektowanym wnętrzu zapanują ład i harmonia. Wybierając meble do takiego salonu, należy na pierwszym miejscu stawiać jakość wykonania - dzięki czemu staną się one nie tylko atrybutem wnętrza, ale również zagwarantują niezawodność w użytkowaniu na długie lata. Sofa Tristan znakomicie wpisze się w taką aranżację i spełni pokładane w niej oczekiwania. Jej symetryczna bryła z wyraźnie zaakcentowanymi segmentami na siedzisku i oparciu świetnie oddaje założenia stylu minimalistycznego, w którym królują proste, geometryczne formy. Szerokie podłokietniki dodatkowo podnoszą wygodę wypoczynku, a całość została od spodu wykończona tkaniną w czarnym kolorze. Również metalowej podstawie mebla nadano tę barwę, dzięki czemu model prezentuje się jeszcze bardziej elegancko i nowocześnie.

Sofa Tristan
Sofa Tristan
Comfort4U

Industrialny styl

Wszystkim, którzy poszukują nieco odważniejszych i bardziej niekonwencjonalnych rozwiązań, proponujemy wnętrze inspirowane stylem industrialnym. Trend ten wziął swój początek w opuszczonych pomieszczeniach pofabrycznych, które z czasem zaczęto przystosowywać na potrzeby pracowni i biur, a w końcu również na cele mieszkalne. Dziś wnętrza urządzone w tej stylistyce są wyjątkowo pożądane ze względu na skojarzenie z nieskrępowaną wolnością i artyzmem. Charakterystyczną cechą stylu industrialnego są też solidne i wytrzymałe meble - często nadgryzione zębem czasu, ale sprawiające wrażenie nieśmiertelnych. Ponadto mamy tu do czynienia ze swobodnym łączeniem różnych faktur, jak beton, stare drewno czy metal, co umożliwia tworzenie wyjątkowych aranżacji. W efekcie otrzymujemy wnętrze w dosyć surowym klimacie, nierzadko chłodnym. Aby nadać mu ciepła i nieco bardziej przytulnego charakteru, wystarczy dodać pewne elementy wyposażenia. Jakie? Z pewnością sprawdzą się tkaniny - miękkie dywany, poduszki i zasłony na oknach - choć firany nie są już wskazane, a i zasłony nie powinny zbyt mocno zasłaniać otworów okiennych. Ogromną rolę pełnią też meble wypoczynkowe - tu najlepiej postawić na sofę Tristan w szarej tapicerce. Będzie się dobrze komponowała z powierzchniami pokrytymi betonem, ale również czerwoną lub białą cegłą - a także naturalnym drewnem. Ponadto metalową podstawą w czarnym kolorze nawiążemy do innych detali wykonanych z tego materiału, które są tak typowe dla stylu industrialnego.

Sofa Tristan
Sofa Tristan
Comfort4U

Jego wysokość loft

Styl industrialny można wprowadzić nawet w niewielkich mieszkaniach, jednak prawdziwe lofty znacząco się od nich różnią. Najbardziej charakterystyczną cechą takich przestrzeni mieszkalnych jest wysokość, która najczęściej przekracza 4-4,5 metra. Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy jest obecność antresoli, na której zwykle urządza się strefę prywatną w postaci sypialni i garderoby - a nierzadko również miejsca do pracy. Aranżacja loftu może ściśle nawiązywać do pomieszczeń pofabrycznych lub też podążać w bardziej subtelnym kierunku, który kładzie nacisk na światło, jasne kolory, przestrzeń i lekkość. Warto jednak w pewien sposób nawiązać do surowości typowych loftów, a do tego najlepiej wykorzystać detale wykonane z metalu. Sofa Tristan, dzięki wysokim, metalowym nóżkom, rewelacyjnie wpasuje się w takie wnętrze. Wysokie, bo aż 17-centymetrowe nóżki dodają jej lekkości, a w połączeniu z czarnym paskiem z tkaniny przy podstawie dodatkowo nabiera ona nowoczesnego charakteru.

Eleganckie art deco

Zwolennikom wyjątkowo eleganckich wnętrz, które są wypełnione dodatkami i kolorami, proponujemy art deco. Styl ten powraca na salony wraz z przypisaną sobie gracją i wdziękiem. Przepełniony bogactwem i luksusem, łączy w sobie tradycję z awangardą. Geometryczne wzory, sztukaterie i złote dodatki to kwintesencja tej stylistyki. Stanowi przeciwieństwo minimalizmu, sprytnie łączy też elementy klasyczne z nowoczesnymi. Nie ma tu miejsca na bylejakość i tandetę, liczy się każdy detal, dlatego też meble w takim salonie powinny być wysokiej jakości. Sofa Tristan, dzięki swojej geometrycznej, klasycznej bryle, znakomicie wpiszę się w tę estetykę. Dzięki zastosowaniu dwóch kontrastujących ze sobą tkanin, takich jak biel podkreślona czarnym paskiem przy podstawie, będzie prezentować się niczym element aranżacji z paryskiego apartamentu Coco Chanel.

W każdym z opisanych stylów aranżacyjnych to właśnie sofa odrywa znaczącą rolę. Model Tristan w każdym z nich spełnia funkcję reprezentacyjną, tworząc stylowe i komfortowe miejsce do wypoczynku czy przyjmowania gości. Co jest również bardzo ważne, sofa ta zapewnia swobodę siedzenia aż czterem osobom, co nie jest często spotykane w tego rodzaju meblach wypoczynkowych. Model ten świetnie prezentuje się w pojedynkę, ale dobrym pomysłem będzie też połączenie go z drugą sofą lub narożnikiem - w ten sposób utworzymy obszerny, elegancki zestaw mebli wypoczynkowych.

Sofa Tristan dostępna jest wyłącznie w sklepie internetowym comfort4u.eu.

Narożnik Tristan
Narożnik Tristan
Comfort4U
    Więcej o:

Skomentuj:

Jedna sofa w wielu odsłonach