Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kamień na ścianie w przedpokoju - i nie tylko

Redakcja

Kamień dekoracyjny na ścianie to jeden z najbardziej oryginalnych materiałów wykończeniowych. Co wybrać, łupek, wapień, a może piaskowiec? Bez względu na wybór rodzaju kamienia, warto postawić na płytki. To proste i bardzo efektowne rozwiązanie - do tego odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zobacz pomysły na wykorzystanie kamienia dekoracyjnego.

Kamień na ścianie w przedpokoju
Kamień na ścianie w przedpokoju
Shutterstock

Jasny kamień dekoracyjny - imitacja kamienia dekoracyjnego

Biały kamień na ścianie (przedpokoju u nie tylko) w postaci bloków? Świetny pomysł! Płytki gipsowe o regularnym rysunki imitującym ociosany blok skalny, świetnie wpiszą się w nowoczesne wnętrza. Takie płytki znakomicie komponują się z drewnianą podłogą. Optycznie powiększą też niewielkie wnętrze, szczególnie, jeśli mamy do czynienia z przedpokojem, który często jest słabo doświetlony. Pamiętaj, pierwsze wrażenie się liczy!

Kamień na ścianie w przedpokoju
Kamień dekoracyjny Cairo
Stegu

Kamień na ścianie: drobno łupany kamień naturalny

Jeśli chcesz wyeksponować jakiś fragment pomieszczenia lub szukasz pomysłu na oryginalną dekoracje ściany, postaw na wykorzystanie kamienia naturalnego - drobno łupany kamień ułożony z niezwykłą dokładnością. Przyciąga wzrok swoją niebanalną, wypukłą formą. Taki kamień na ścianie w przedpokoju będzie się świetnie komponował z meblami w brązowym kolorze.

Kamień na ścianie w przedpokoju
Kamień dekoracyjny Colorado
Stegu

Kamień ozdobny jak z weneckiej ulicy

Drobno łupany kamień wprowadza do domu atmosferę wakacji. Kojarzy nam się ze słońcem i z rozgrzanym włoskim miastem. Takie płytki pasują do każdego wnętrza. Łupki w jasnym kolorze optycznie powiększą pomieszczenie.

Kamień na ścianie w przedpokoju
Kamień dekoracyjny Venezia
Stegu

Oszlifowany łupek

Kolejną propozycją związaną z kamieniem dekoracyjnym są płytki z imitacją oszlifowanego łupka, wykonane na bazie gipsu. Jeśli sądziliście, że takie rozwiązanie sprawdza się tylko w pomieszczeniach komercyjnych (sklepach, restauracjach czy salonach fryzjerskich), nic bardziej mylnego. Wyraźne przebarwienia i jasne, ciepłe odcienie kamieni to również ciekawy pomysł na ścianę w mieszkaniu. Oszlifowane  łupki będą znakomicie pasować do nowoczesnych wnętrz. Najlepiej współgrają z jasnymi meblami.

Kamień na ścianie w przedpokoju
Kamień dekoracyjny ALASKA
Stegu

Kamień dekoracyjny - wapień

Ten kamień dekoracyjny przypomina ten, który spotykamy na półwyspie Synaj. Do tych ciężkich, ociosanych bloków w ciepłym odcieniu znakomicie pasują takie materiały jak drewno czy bambus.

Kamień na ścianie w przedpokoju
Kamień dekoracyjny Arena
Stegu

Nie tylko wystrój przedpokoju - kamień dekoracyjny i inne okładziny na ścianę:

    Więcej o:

Skomentuj:

Kamień na ścianie w przedpokoju - i nie tylko