Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia glamour: meble kuchenne, oświetlenie, moc dodatków

Redakcja/C

Styl glamour można opisać jako przepych, elitarność i bogactwo. Choć często uważany za kiczowaty, ma swoich licznych wielbicieli. Jak powinna się prezentować kuchnia glamour? O czym trzeba pamiętać wprowadzając styl glamour we wnętrzach?

Kuchnia glamour
Kuchnia glamour
Shutterstock

Główne cechy stylu glamour

Styl glamour może łączyć kilka trendów projektowych w jednym pomieszczeniu: klasyczny, art deco, retro, fusion. Ważne jest, aby przestrzegać limitów, ponieważ nadmiar wystroju nie wygląda tak stylowo i harmonijnie, jak byśmy tego chcieli.

W tym stylu doceniane jest użycie futra, cyrkonii, skóry, sztucznej skóry, satyny, jedwabiu, piór, złoconych i srebrnych detali, kryształu, pereł, zwierzęcego nadruku. Oznacza to, że w ramach tego samego wystroju wnętrza można bezpiecznie używać mebli i akcesoriów, które pasują do siebie pod kątem ich unikalności. A co najważniejsze, musisz zdać sobie sprawę, że styl glamour to luksus, szyk, wyrafinowanie. Choć fakt ten wcale nie oznacza, że tworząc takie wnętrze, trzeba będzie wydać fortunę. Wystarczy mieć wyczucie smaku.

Aranżacja kuchni glamour - jak ją zaplanować?

Tworząc wnętrze kuchni, należy wybrać motyw przewodni. Najczęściej podstawą jest styl klasyczny. Ponadto staraj się nie przeciążać kuchni zabytkowymi meblami, a także łączyć je z nowoczesnymi meblami. Wszelkiego rodzaju jasne kolory są mile widziane, dodatkowo można bawić się kontrastami. W rzeczywistości ten styl jest prawdziwym polem do kreatywności, a dzięki umiejętnemu połączeniu odcieni kuchnia okaże się niezwykle stylowa. Najpopularniejsze odcienie to: złoty, srebrny, karmelowy, biały, różowy, czekoladowy, fioletowy, sałatkowy, niebieski, czarny, czerwony.

W stylu glamour: kuchnia

Urządzając kuchnie w tym stylu, należy zwrócić szczególną uwagę na dekorację ścian, świetnie sprawdzą się tu tapety ze wzorami na powierzchni i płynnymi przejściami kolorystycznymi. Ponadto mile widziane są tapety skórzane, flock z delikatnymi aksamitnymi wzorami, winylowe z efektem holograficznym oraz tekstylne - tworzone na bazie różnych tkanin. Musisz jedynie wziąć pod uwagę strefy krytyczne – przy samej kuchence, zlewozmywaku. W tych obszarach lepiej zainstalować płytki.

Powierzchnię podłogi można pokryć parkietem, laminatem imitującym naturalne drewno, płytkami z połyskiem lub pozostawić w technologii płynnej podłogi. Ta ostatnia, pozwoli odtworzyć dowolny wzór, obraz lub zdjęcie z efektem 3D na powierzchni. W takim pomieszczeniu świetnie będzie się prezentować wielopoziomowy sufit z płyt gipsowo-kartonowych z wizualnymi elementami sztukatorskimi.

Jeśli kuchnia jest mała, lepiej wybrać jasne odcienie: karmelowy, beżowy lub biały, a jako paletę uzupełniającą użyj czekoladowego, różowego, czarnego lub fioletowego. Na przykład niech ściany i hydraulika pozostaną jasne, ale zasłony, szafka niech będą w kontrastowych kolorach. Jeśli pomieszczenie jest duże, możliwe jest użycie ciemniejszych odcieni. W tym przypadku ściany można pokryć ciemnymi, nasyconymi kolorami kafelkami (szarymi, czarnymi, różowymi lub czerwonymi). Możesz uzupełnić wystrój wazonami z modnymi ozdobami lub wstawkami z kryształu górskiego, złotymi lub chromowanymi kranami, nisko wiszącym kryształowym żyrandolem, kolorowymi świecami.

Jak urządzić kuchnię glamour?

We wnętrzu kuchni głównym i najważniejszym elementem będzie zestaw kuchenny, który z powodzeniem może nadać ton całemu pomieszczeniu. Dlatego musisz kupić zestaw z efektem ciekawych kolorów i połysku. Świetnie będą wyglądać zestawy białe, czerwone, różowe, fioletowe, a nawet czarne. Sam stół niech będzie na rzeźbionych, ozdobnych nogach. A do niego warto kupić krzesła, odpowiednie do stylu.

Jeśli chodzi o część dekoracyjną, to glamour we wnętrzu kuchni uzyskamy dzięki umiejętnemu rozmieszczeniu akcentów. Na ścianach można powiesić portrety gwiazd filmowych, zainstalować gdzieś w kącie lampę podłogową, a także zakupić kryształowy żyrandol, kilka ceramicznych, srebrnych doniczek.

Materiały w stylu glamour: kuchnia

Złoto, srebro, platyna: to wszystko można wykorzystać do wnętrz w stylu glamour. Będą tu też pasować zarówno naczynia ozdobne wykonane z tych materiałów, jak i elementy wystroju. Dopuszczalne są również wykończenia częściowe: np. srebrzony wzór na tapecie lub chromowane nogi i rama mebla. Kuchnia w stylu glamour powinna być ozdobiona choć jednym lustrem, które zarówno powiększy przestrzeń, jak i nada luksusowym wnętrzom szczególnego charakteru. Dlatego nie oszczędzaj na lustrach (ale nie przesadzaj) i chromowanych elementach wystroju.

Kamienie i cyrkonie w aranżacji kuchni glamour

Innym sposobem na podkreślenie przepychu stylu jest wykorzystanie klejnotów i cyrkonii. Kamienie będą dobrze wyglądać w drogich dodatkach, ale cyrkonie mogą być używane samodzielnie. Diamenty można umieścić na stole lub komodzie. Kryształ i szkło są używane nie tyle w wystroju, ile w dość funkcjonalnych rzeczach: blatach, żyrandolach wiszących, elementach mebli. Podobnie jak pozostałe detale wnętrza w stylu glamour, mają na celu stworzenie niepowtarzalnej atmosfery.

Satyna, aksamit, jedwab, brokat to kolejne materiały, które warto zastosować w stylizacjach glamour. Najważniejsze jest to, aby dekoracja i akcesoria wykonane z tkaniny wyglądały elegancko i drogo.

Kuchnia glamour - podsumowanie

We wnętrzu kuchennym utrzymanym w tej estetyce powinny się pojawić:

  • szafki z frontami lakierowanymi na wysoki połysk,
  • szafki stojące z kamiennym blatem kuchennym (lub eleganckim drewnianym blatem), zamiast marmuru lub granitu możemy zastosować spieki kwarcowe,
  • biała kuchnia będzie się pięknie prezentowała z czarnymi akcentami,
  • wnętrze glamour nabierze eleganckiego charakteru, jeśli postawimy na odpowiednio dobrane oświetlenie zawierające elementy dekoracyjne (np. zdobiony żyrandol),
  • pamiętajmy o lustrzanej powierzchni - na frontach szafek wiszących lub w postaci lustrzanych płytek na ścianie w przestrzeni pomiędzy blatem a szafkami górnymi,
  • wysokiej jakości sprzęty AGD.
    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia glamour: meble kuchenne, oświetlenie, moc dodatków