Ładny i praktyczny kocyk dla dziecka - jak wybrać najlepszy?

artykuł zewnętrzny

Wybór kocyka nie jest łatwy. Nasze wskazówki podkreślają kwestie, na które należy zwracać uwagę. Pamiętajmy, że przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo i komfort pociechy.

Ładny i praktyczny kocyk dla dziecka - jak wybrać najlepszy?
Ładny i praktyczny kocyk dla dziecka - jak wybrać najlepszy?
Bamboli.pl

Kocyki dla dzieci

Oferta produktów dla dziecka prezentowana obecnie na rynku jest bardzo szeroka. Przy wyborze kocyków dla niemowląt należy pamiętać, abyśmy wybierali produkt, którego sami chcielibyśmy używać. Kocyk przecież towarzyszy dziecku niejednokrotnie przez dłuższą ilość czasu. Milutki w dotyku, przytulny i mięciutki jak chmurka kocyk zapewni naszemu maleństwu ciepło oraz poczucie bezpieczeństwa.

Wybierając kocyki dla naszych maluszków, musimy pamiętać, aby kierować się istotnymi parametrami materiału. Idealny kocyk będzie hipoalergiczny, lekki oraz umiarkowanie ciepły. Nieumiejętnie dobrany materiał może spowodować u maluszka podrażnienia naskórka. Produkty dla dzieci powinny mieć odpowiednie certyfikaty potwierdzające, że do ich produkcji nie zostały użyte żadne toksyczne substancje.
Kocyk powinien być wykonany z materiału, który zapewni komfort termiczny na właściwym poziomie. Dobrze dobrana przędza nie będzie wywoływać reakcji alergicznych, będzie bezwonna, oraz doskonale pochłonie wilgoć. Oznacza to, że okryty kocykiem maluszek będzie ciepły i suchy.

Do produkcji dziecięcych artykułów są stosowane zarówno materiały naturalne jak i sztuczne. Posiadają one różne właściwości termiczne. W zależności od temperatury jak i pory roku możemy dopasować artykuły niemowlęce do aktualnych potrzeb.

Kocyki dla dzieci na ciepłe dni są lżejsze, mogą być wykonane z mięciutkiej bawełny, idealnie nadają się do spania. Oddychająca tkanina nie dopuszcza do przegrzewania się niemowlaka poprzez utrzymanie optymalnej temperatury. Pomaga też usunąć nadmiar wilgoci. W chłodniejsze dni doskonale sprawdzi się też niemowlęcy śpiworek z wierzchnią warstwą poliestru i dodatkowym ociepleniem wewnątrz. Nie powodują one alergii, są bardzo przyjemne dla skóry, łatwe w pielęgnacji, a dodatkowo cieszą się dobrymi cenami.

Niezależnie od tego czy zamierzamy kupić lekki, czy gruby kocyk powinien on być odpowiednio elastyczny, tak abyśmy z powodzeniem mogli dokładnie otulić niemowlaka. Warto też zwrócić uwagę na podwójne szwy na końcach kocyka oraz dokładność splotu. Dzięki starannemu wykończeniu produktu będziemy pewni, iż kocyk nie rozpruję się powodując niebezpieczną sytuację np. zaplątanie dziecka.

Kocyki dla dzieci produkowane są pełnej palecie kolorów zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Dodatkowo mogą być ozdobione kolorowymi rysunkami.

Dobierając kocyk warto przemyśleć jaki rozmiar produktu będzie dla nas najlepszy. To częste pytanie rodziców. Otóż nie warto kupować w nadmiarze malutkich kocyków natomiast jak najbardziej trzeba zaopatrzyć się w jeden lub dwa mniejsze warianty. Najchętniej wybieranym rozmiarem jest 75 × 100 cm. Jest to bowiem wielkość, która została zaprojektowana z myślą o łatwiejszym użyciu kocyka do wózka, nosidełka, a nawet i fotelika samochodowego. Zakup większego kocyka dla kilkumiesięcznego bobasa może okazać się niefunkcjonalny.  


Wybór kocyka nie jest łatwy. Nasze wskazówki podkreślają kwestie, na które należy zwracać uwagę. Pamiętajmy, że przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo i komfort naszej pociechy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ładny i praktyczny kocyk dla dziecka - jak wybrać najlepszy?