Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łóżka piętrowe dla dzieci

Redakcja

Łóżka piętrowe są popularnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy potrzebujemy zaoszczędzić przestrzeń w pokoju. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii przed podjęciem decyzji o zakupie tego typu mebla.

Łóżka piętrowe
Łóżko piętrowe
jantsarik/Shutterstock

Łóżko piętrowe — funkcjonalny element wyposażenia wnętrza

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Łóżka piętrowe powinny być stabilne i bezpieczne, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci. Konstrukcja mebla musi być solidna i wytrzymała, a elementy połączone w sposób trwały i bezpieczny. 

Po drugie warto zastanowić się nad wygodą spania na takim łóżku. Łóżko piętrowe może być wykonane z drewna, metalu lub płyty meblowej — i w zależności od materiału poszczególne modele mogą oferować nieco inny komfort użytkowania. Metalowe elementy bywają zimne, a tym samym nieprzyjemne w dotyku — szczególnie kiedy postawimy na drabince bosą stopę. Z drugiej strony taki mebel jest mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei drewniane (i wykonane z płyty) łóżka pozwalają na stworzenie bardziej przytulnej aranżacji wnętrza, mogą posiadać wygodne schodki, a w razie potrzeby jesteśmy w stanie samodzielnie je przemalować. 

łóżka piętrowe
Łóżko piętrowe na wymiar
jantsarik/Shutterstock

Wygodne spanie dla dzieci i oszczędność miejsca

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka piętrowego, jest przestrzeń, jaką zajmuje mebel. W zależności od wielkości pomieszczenia, w którym będzie się znajdowało, możemy wybrać klasyczny model z dwoma łóżkami — na dole i na górze — lub model z łóżkiem umieszczonym na szafie, z biurkiem na dolnym poziomie. Taka konstrukcja może się wydawać dosyć masywna, dlatego — aby nie przytłoczyła wnętrza — warto wybrać model utrzymany w jasnej kolorystyce (biały lub w kolorze jasnego drewna). 

W zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika najlepiej wybrać łóżko, który będzie posiadało szuflady lub półki, aby zapewnić dodatkowe miejsce do przechowywania różnych rzeczy. 

Łóżka piętrowe dla dzieci
Łóżko piętrowe dla dzieci
Sherbak_photo/Shutterstock

Łóżko piętrowe na wymiar

Meble na wymiar są droższe od gotowych, które kupujemy od ręki w sklepach meblarskich — pozwalają jednak na lepsze dopasowanie mebla do posiadanej przestrzeni i naszych potrzeb oraz wykorzystanie miejsca. Wykonanie łóżka według projektu umożliwia przy okazji dodanie różnych elementów, funkcjonalnych i dekoracyjnych, które sprawią, że mebel może stać się niemal placem zabaw dla dziecka. 

Łóżka piętrowe dla dzieci
Łóżko piętrowe - zabudowa na wymiar
bezikus/Shutterstock
Łóżka piętrowe dla dzieci
Łóżko piętrowe
Andrew Angelov/Shutterstock
Łóżka piętrowe dla dzieci
Łóżko piętrowe - zabudowa na wymiar
Vadim Ovchinnikov/Shutterstock

Zobacz także:

Łóżka piętrowe dla dzieci
CARINO PIĘTROWE
https://interbeds.pl/
Łóżka piętrowe dla dzieci
MAJA 4S łóżko piętrowe z materacem + schody szafa i biurko + stelaż
https://www.paczkameble.pl/
Łóżka piętrowe dla dzieci
Łóżko piętrowe Bartek
https://www.strefasypialni.pl/
    Więcej o:

Skomentuj:

Łóżka piętrowe dla dzieci