Mała architektura

 • fot. Grzegorz Otwinowski

  Wiata garażowa przy domu

  Gdy nie ma garażu, dobrym rozwiązaniem jest wiata garażowa. Co prawda nie zapewni takiego komfortu jak garaż, ale osłoni samochód przed deszczem, śniegiem, słońcem i spadającymi liśćmi.

 • Boisko w ogrodzie

  Boisko w ogrodzie

  Moda na aktywne spędzanie wolnego czasu dotarła także do naszych domów. Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie we własnym ogrodzie miejsca do uprawiania sportu. Od popularnej trampoliny po boiska sportowe.

 • 22.08.2003 WARSZAWA - CASTORAMA - DOMEK NA NARZEDZIA FOT. BARTOSZ BOBKOWSKI / AGENCJA GAZETA

  Miejsca na narzędzia ogrodnicze

  Kosiarka, grabie, łopata, taczki, worki z ziemią ogrodową, sadzonki... Warto dla tych wszystkich rzeczy znaleźć takie miejsce, by nie trzeba było ich transportować do ogrodu przez środek domu.

 • OGROD , KACIK WYPOCZYNKOWY , MEBLE OGRODOWE DREWNIANE FOT. LILIANNA SOKOLOWSKA PUBLIKACJA OGRODY NUMER SPECJALNY 1/2011 - 50 SPOSOBOW NA PIEKNY OGROD - 5 2011 PUBLIKACJA KWIETNIK NR 10 (202) - 10 2011

  Meble ogrodowe - z jakiego materiału wybrać?

  Stół, ławki i krzesła wystawione do ogrodu narażone są na szkodliwe działanie wilgoci, niską lub wysoką temperaturę, promienie UV. Dlatego, aby długo nam służyły, muszą być wykonane z odpowiednio trwałego materiału.

 • element ogrodzenia RELUFLOR, wymiary 60 × 40 × 25 cm, szary, cena 20,70 zł/szt. (netto), KAMAL

  Mała architektura z betonu

  Balustrady, ogrodzenia, schody - takie elementy małej architektury można zbudować z gotowych elementów do budowy ogrodzeń, czyli bloczków i daszków.

 • Bloczki ogrodzeniowe ANTARA II, wymiary 20 × 40 × 18 cm i 28 × 22,5 × 5,5 cm, cena od 3,21 zł/szt., POLBRUK

  Mała architektura z betonu

  Produktów z betonu możemy użyć do wzmocnienia skarp czy obramowania ogrodowych schodków. Takie "balustrady" można zbudować z gotowych elementów do budowy ogrodzeń - bloczków i daszków.

 • drewutnie

  Drewutnie i stojaki na drewno

  W niemal każdym domu powstałym w ostatnich 20-latach jest kominek. A jeśli jest kominek, to musi być drewno, które trzeba gdzieś zgromadzić. Od tego, jak i gdzie będzie ono przechowywane, w dużej mierze zależą jego właściwości jako opału.

 • 20558089 https bi

  Osłony ogrodowe: pergole, altany i kratki

  Wkomponowane w przestrzeń ogrodu mogą być jej głównym elementem, przyciągającym wzrok atrakcyjną formą. Pergole, altany i kratki zapewnią także cień i stworzą przyjemne miejsce wypoczynku. Wymagają jednak solidnej konstrukcji i starannej pielęgnacji zdobiących je pnączy.

 • 20288655 https bi

  Drewno do kominka: jak je przechowywać

  Od tego, jak i gdzie będzie przechowywane drewno, w dużej mierze zależą jego opałowe właściwości. Ale to nie wszystko. Szczapy i polana można wykorzystać jako ozdobę; drewutnia nie musi być brzydką przestrzenią gospodarczą. Warto uczynić z niej atrakcyjny element otoczenia domu.

 • Osoby, dla których biesiadowanie w ogrodzie jest pasją, często decydują się na postawienie całej "kuchniojadalni" - z wielofunkcyjnym piecem i zadaszonym miejscem do jedzenia

  Grillowanie w ogrodzie

  Gdy tylko robi się ciepło, nad całą Polską - niezależnie, czy to wielkie miasto, czy maleńka wioska - zaczyna się unosić pachnący pieczonym mięsem dym. Grillujemy!

 • UWAGA ! DO JEDNORAZOWEJ PUBLIKACJIOGROD , WEDZARNIA PRZEZNACZONA DO WEDZENIA NA ZIMNOFOT. PAWEL SLOMCZYNSKIPUBLIKACJA MAGNOLIA NR 11 (43) - 11 2015

  Ogrodowa wędzarnia

  Każda przydomowa wędzarnia składa się z trzech elementów: paleniska, przewodu dymnego i komory wędzarniczej.

 • 20179213 https bi

  Akcesoria do grillowania

  Aby spotkania przy grillu były zawsze udane, warto zaopatrzyć się w akcesoria ułatwiające przygotowywanie wspólnego posiłku, a także zapewniające miłą atmosferę.

 • Cegła Riva

  Murki oporowe - sposób na nierówności w ogrodzie

  Murki oporowe to coraz bardziej popularny element małej architektury ogrodowej. Wykorzystywany jest głównie ze względu na swoją funkcjonalność, a także walory estetyczne.

 • Wierzchnią warstwę ochronną można wykonać impregnatem barwnym lub z dodatkiem wosku (tworzy dodatkową barierę dla wody), albo lazurą (lakierobejcą), która barwi drewno i zabezpiecza jego powierzchnię, pozostawiając przy tym widoczny rysunek słoi.

  Zasady impregnacji drewna na zewnątrz

  Każde drewno, które użytkujemy na zewnątrz jest narażone na zniszczenie, wymaga więc regularnego zabezpieczania.

 • wędzarnia

  Murujemy wędzarnię

  Prostą, lecz solidną wędzarnię z kanałem dymnym możemy wykonać samodzielnie.

 • sauna,domek z bali,fińska sauna,drewniany domek,domek rekreacyjny

  Sauna w domku z zielonym dachem

  Kabinę sauny zwykle umieszcza się w pomieszczeniu rekreacyjnym, ale można też w łazience, a nawet w sypialni. Najlepiej jednak wybudować saunę w ogrodzie.

 • Płyty piaskowca po deszczu bywają śliskie i wtedy trzeba uważać

  Mostek w ogrodzie - oryginalna dekoracja

  Mostek w ogrodzie najczęściej nie jest konieczny, bo przydomowe oczka wodne są zwykle małymi zbiornikami. To wcale nie oznacza, że trzeba z niego rezygnować.

 • 06.06.2003 RADZIEJOWICE WOJEWODZTWO MAZOWIECKIE OGROD PRYWATNY WLASCICIEL DANUTA I KRZYSZTOF NIZYNSKI NIZYNSCY NIZYNSKA ZGLOSZENIE NA KONKURS PISMA OGRODY 2003 ROK KRZEWY IGLASTE JALOWIEC JUNIPERUS TRAWNIK KAMIEN GRILL

  Miejsce w ogrodzie na grill

  Ciepłe letnie wieczory sprzyjają ogrodowym przyjęciom. A może warto pomyśleć o stałym grillowym zakątku?

 • Przewaga markizy nad stałym zadaszeniem polega na tym, że kiedy nie jest potrzebna, można ją złożyć

  Markiza na tarasie

  Pojawia się, gdy słońce świeci intensywnie. Szybko i cicho zniknie wtedy, gdy jest pochmurno. Markiza to mało absorbująca, za to bardzo pomocna towarzyszka letnich dni spędzanych na tarasie.

 • buda dla psa

  Najlepsza buda dla psa!

  Pewien producent psich bud umieścił nad wejściem do jednej z nich łacińską sentencję: amicus fidelis, protectio fortis, co oznacza - wierny przyjaciel, silny obrońca. Każdemu psu można życzyć właściciela równie dbałego o detale, ale też o psią wygodę i komfort. Reszcie dedykujemy inne, swojskie powiedzenie - jaki pan, taki kram.

 • Grupy roślin ozdobnych rozmieszczono na obrzeżach trawnika. Dzięki temu dzieci mają duży teren do zabawy. A w przyszłości w miejscu zjeżdżalni, drabinki do wspinania i piaskownicy będzie można utworzyć nowe rabaty

  Aranżacje ogrodów: ogród z miejscem dla dzieci

  Zakładając ogród, nie warto wycinać starych drzew owocowych, które rosną na działce. Lepiej urządzić wśród nich atrakcyjne miejsce dziecięcych zabaw.

 • Przepis na taras-pomost nad jeziorem

  Nie masz czasu na wyjazd na Mazury? Zbuduj sobie pomost i wyleguj się nad oczkiem wodnym we własnym ogrodzie.

 • D-7.5.3

  Parasole, altany, markizy...

  Dają cień, pomagają przetrwać upały. Odpowiednio dobrane do otoczenia zdobią nasz letni, zielony salon - parasole, namioty, parawany, markizy i altany.

 • Pływająca altana

  Jeśli nie jesteś wilkiem morskim, pamiętaj: pracujesz na lądzie, odpoczywaj na wodzie.