Mała architektura

 • UWAGA ! DO JEDNORAZOWEJ PUBLIKACJIOGROD , WEDZARNIA PRZEZNACZONA DO WEDZENIA NA ZIMNOFOT. PAWEL SLOMCZYNSKIPUBLIKACJA MAGNOLIA NR 11 (43) - 11 2015

  Ogrodowa wędzarnia

  Każda przydomowa wędzarnia składa się z trzech elementów: paleniska, przewodu dymnego i komory wędzarniczej.

 • fot. Grzegorz Otwinowski

  Jak budować wiatę garażową przy domu - konstrukcja i materiały

  Gdy nie ma garażu, dobrym rozwiązaniem jest wiata garażowa. Co prawda nie zapewni takiego komfortu jak garaż, ale osłoni samochód przed deszczem, śniegiem, słońcem i spadającymi liśćmi.

 • Markiza rozporowa

  Markiza rozporowa - idealne zadaszenie tarasu

  Markiza rozporowa pojawia się, gdy słońce świeci intensywnie. Szybko i cicho zniknie wtedy, gdy jest pochmurno. Markiza to mało absorbująca, za to bardzo pomocna towarzyszka letnich dni spędzanych na tarasie.

 • Wierzchnią warstwę ochronną można wykonać impregnatem barwnym lub z dodatkiem wosku (tworzy dodatkową barierę dla wody), albo lazurą (lakierobejcą), która barwi drewno i zabezpiecza jego powierzchnię, pozostawiając przy tym widoczny rysunek słoi.

  Zasady impregnacji drewna na zewnątrz

  Każde drewno, które użytkujemy na zewnątrz jest narażone na zniszczenie, wymaga więc regularnego zabezpieczania.

 • 22.08.2003 WARSZAWA - CASTORAMA - DOMEK NA NARZEDZIA FOT. BARTOSZ BOBKOWSKI / AGENCJA GAZETA

  Miejsca na narzędzia ogrodnicze

  Kosiarka, grabie, łopata, taczki, worki z ziemią ogrodową, sadzonki... Warto dla tych wszystkich rzeczy znaleźć takie miejsce, by nie trzeba było ich transportować do ogrodu przez środek domu.

 • OGROD , KACIK WYPOCZYNKOWY , MEBLE OGRODOWE DREWNIANE FOT. LILIANNA SOKOLOWSKA PUBLIKACJA OGRODY NUMER SPECJALNY 1/2011 - 50 SPOSOBOW NA PIEKNY OGROD - 5 2011 PUBLIKACJA KWIETNIK NR 10 (202) - 10 2011

  Meble ogrodowe - z jakiego materiału wybrać?

  Stół, ławki i krzesła wystawione do ogrodu narażone są na szkodliwe działanie wilgoci, niską lub wysoką temperaturę, promienie UV. Dlatego, aby długo nam służyły, muszą być wykonane z odpowiednio trwałego materiału.

 • element ogrodzenia RELUFLOR, wymiary 60 × 40 × 25 cm, szary, cena 20,70 zł/szt. (netto), KAMAL

  Mała architektura z betonu

  Balustrady, ogrodzenia, schody - takie elementy małej architektury można zbudować z gotowych elementów do budowy ogrodzeń, czyli bloczków i daszków.

 • Bloczki ogrodzeniowe ANTARA II, wymiary 20 × 40 × 18 cm i 28 × 22,5 × 5,5 cm, cena od 3,21 zł/szt., POLBRUK

  Mała architektura z betonu

  Produktów z betonu możemy użyć do wzmocnienia skarp czy obramowania ogrodowych schodków. Takie "balustrady" można zbudować z gotowych elementów do budowy ogrodzeń - bloczków i daszków.

 • drewutnie

  Drewutnie i stojaki na drewno

  W niemal każdym domu powstałym w ostatnich 20-latach jest kominek. A jeśli jest kominek, to musi być drewno, które trzeba gdzieś zgromadzić. Od tego, jak i gdzie będzie ono przechowywane, w dużej mierze zależą jego właściwości jako opału.

 • 20558089 https bi

  Osłony ogrodowe: pergole, altany i kratki

  Wkomponowane w przestrzeń ogrodu mogą być jej głównym elementem, przyciągającym wzrok atrakcyjną formą. Pergole, altany i kratki zapewnią także cień i stworzą przyjemne miejsce wypoczynku. Wymagają jednak solidnej konstrukcji i starannej pielęgnacji zdobiących je pnączy.

 • 20288655 https bi

  Drewno do kominka: jak je przechowywać

  Od tego, jak i gdzie będzie przechowywane drewno, w dużej mierze zależą jego opałowe właściwości. Ale to nie wszystko. Szczapy i polana można wykorzystać jako ozdobę; drewutnia nie musi być brzydką przestrzenią gospodarczą. Warto uczynić z niej atrakcyjny element otoczenia domu.

 • Osoby, dla których biesiadowanie w ogrodzie jest pasją, często decydują się na postawienie całej "kuchniojadalni" - z wielofunkcyjnym piecem i zadaszonym miejscem do jedzenia

  Grillowanie w ogrodzie

  Gdy tylko robi się ciepło, nad całą Polską - niezależnie, czy to wielkie miasto, czy maleńka wioska - zaczyna się unosić pachnący pieczonym mięsem dym. Grillujemy!

 • 20179213 https bi

  Akcesoria do grillowania

  Aby spotkania przy grillu były zawsze udane, warto zaopatrzyć się w akcesoria ułatwiające przygotowywanie wspólnego posiłku, a także zapewniające miłą atmosferę.

 • Cegła Riva

  Murki oporowe - sposób na nierówności w ogrodzie

  Murki oporowe to coraz bardziej popularny element małej architektury ogrodowej. Wykorzystywany jest głównie ze względu na swoją funkcjonalność, a także walory estetyczne.

 • wędzarnia

  Murujemy wędzarnię

  Prostą, lecz solidną wędzarnię z kanałem dymnym możemy wykonać samodzielnie.

 • sauna,domek z bali,fińska sauna,drewniany domek,domek rekreacyjny

  Sauna w domku z zielonym dachem

  Kabinę sauny zwykle umieszcza się w pomieszczeniu rekreacyjnym, ale można też w łazience, a nawet w sypialni. Najlepiej jednak wybudować saunę w ogrodzie.

 • Płyty piaskowca po deszczu bywają śliskie i wtedy trzeba uważać

  Mostek w ogrodzie - oryginalna dekoracja

  Mostek w ogrodzie najczęściej nie jest konieczny, bo przydomowe oczka wodne są zwykle małymi zbiornikami. To wcale nie oznacza, że trzeba z niego rezygnować.

 • 06.06.2003 RADZIEJOWICE WOJEWODZTWO MAZOWIECKIE OGROD PRYWATNY WLASCICIEL DANUTA I KRZYSZTOF NIZYNSKI NIZYNSCY NIZYNSKA ZGLOSZENIE NA KONKURS PISMA OGRODY 2003 ROK KRZEWY IGLASTE JALOWIEC JUNIPERUS TRAWNIK KAMIEN GRILL

  Miejsce w ogrodzie na grill

  Ciepłe letnie wieczory sprzyjają ogrodowym przyjęciom. A może warto pomyśleć o stałym grillowym zakątku?

 • buda dla psa

  Najlepsza buda dla psa!

  Pewien producent psich bud umieścił nad wejściem do jednej z nich łacińską sentencję: amicus fidelis, protectio fortis, co oznacza - wierny przyjaciel, silny obrońca. Każdemu psu można życzyć właściciela równie dbałego o detale, ale też o psią wygodę i komfort. Reszcie dedykujemy inne, swojskie powiedzenie - jaki pan, taki kram.

 • Grupy roślin ozdobnych rozmieszczono na obrzeżach trawnika. Dzięki temu dzieci mają duży teren do zabawy. A w przyszłości w miejscu zjeżdżalni, drabinki do wspinania i piaskownicy będzie można utworzyć nowe rabaty

  Aranżacje ogrodów: ogród z miejscem dla dzieci

  Zakładając ogród, nie warto wycinać starych drzew owocowych, które rosną na działce. Lepiej urządzić wśród nich atrakcyjne miejsce dziecięcych zabaw.

 • Przepis na taras-pomost nad jeziorem

  Nie masz czasu na wyjazd na Mazury? Zbuduj sobie pomost i wyleguj się nad oczkiem wodnym we własnym ogrodzie.

 • D-7.5.3

  Parasole, altany, markizy...

  Dają cień, pomagają przetrwać upały. Odpowiednio dobrane do otoczenia zdobią nasz letni, zielony salon - parasole, namioty, parawany, markizy i altany.

 • Pływająca altana

  Jeśli nie jesteś wilkiem morskim, pamiętaj: pracujesz na lądzie, odpoczywaj na wodzie.