Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Meble do kuchni w modnych kolorach. Kolorowe meble kuchenne

Redakcja/mat. prasowe

Nowoczesne meble do kuchni są nieporównanie bardziej funkcjonalne od tych, które posiadali nasi rodzice czy dziadkowie - również pod względem estetyki różnią się znacząco, choć niektóre trendy wciąż czerpią z nich inspirację. Meble do kuchni mogą być skromne i jednobarwne, frezowane, dodatkowo dekorowane lub różnokolorowe. Co ważne, nie musimy już samodzielnie malować szafek, kiedy przyjdzie nam ochota na oryginalne połączenie barw. W zaprojektowaniu efektownej i wysmakowanej aranżacji pomogą gotowe dekory, które znajdziemy w ofercie marki Pfleiderer. Propozycje zebrane w "nastroju" Color & Wood z kolekcji Mood Stories sprawią, że meble do kuchni staną się wyjątkowe i jeszcze lepiej dopasowane do całego mieszkania.

meble do kuchni
SET 06 w kolekcji Mood Stories w nastroju Color & Wood
mat. prasowe Pfleiderer

Meble kuchenne kiedyś i dziś

Kuchnia kiedyś była traktowana jako pomieszczenie robocze, w którym najważniejsze było to, aby wszystkie potrzebne sprzęty i akcesoria znajdowały się w zasięgu ręki. Z czasem zaczęto przykładać wagę do wyglądu tego pomieszczenia - chować drobne przedmioty, aby nie leżały na wierzchu, wprowadzać dekoracje oraz więcej powierzchni roboczej, aby podnieść komfort przygotowywania posiłków. Większą rolę zaczęły odgrywać też meble do kuchni, które decydowały o charakterze aranżacji i estetyce całego wnętrza. Na przestrzeni kilku ostatnich dziesięcioleci producenci zaproponowali cały wachlarz materiałów wykończeniowych, które możemy zastosować na korpusach szafek, ich frontach oraz blatach roboczych. Nie jesteśmy już skazani na gotowe zestawy dostępne w sklepach - meble kuchenne możemy dopasować do własnych potrzeb pod względem pojemności, wyposażenia, rozmiaru zabudowy, a także koloru i ewentualnie wzoru dekoracyjnego. Współczesna kuchnia to miejsce zasługujące na wyeksponowanie, bez względu na styl, w jakim została zaprojektowana. Gdzie warto szukać inspiracji, kiedy planujemy kupić meble do kuchni?

Zobacz także: Jak zmieniały się nasze kuchnie? 11 zdjęć, które was zaskoczą - przegląd aranżacji kuchennych z ostatnich 150 lat >>

meble do kuchni
SET 03 w kolekcji Mood Stories w nastroju Color & Wood
mat. prasowe Pfleiderer

Meble do kuchni: Pfleiderer Mood Guide

Jeśli chodzi o meble do kuchni, najpopularniejszym wzorem na powierzchni frontów jest rysunek drewna. Dodaje szafkom szlachetnego wyglądu, subtelnie nawiązuje też do naturalnego materiału. Można z powodzeniem zastosować go w aranżacji utrzymanej w stylu klasycznym, rustykalnym, industrialnym, francuskim, retro, shabby chic, Hampton, i wielu innych. Drewno - lub materiały, które mają je imitować - sprawdzają się również we wnętrzach nowoczesnych, w tym również minimalistycznych. Rysunek drewna można wykorzystać jako bazę - i dodać do niej wybrany kolor. Meble do kuchni z takimi frontami pozwolą na wykreowanie indywidualnego stylu we wnętrzu. W przypadku trudności z wyborem odpowiednich barw wystarczy skorzystać z gotowych "podpowiedzi". Z pomocą przychodzi firma Pfleiderer – w kolekcji Mood Stories w nastroju Color & Wood znajdziemy wiele ciekawych, gotowych kompozycji dekorów ułożonych w tzw. Sety, które można dowolnie rozwijać i uzupełniać lub potraktować jako gotowe zestawy. Proponowany przez Pfleiderer Mood Guide to praktyczna mapa, która podpowiada, jakie rodzaje dekorów dobrze się ze sobą komponują - oraz jakie pozwolą zbudować pożądany nastrój, kiedy je ze sobą zestawimy. To ogromne ułatwienie, kiedy potrzebujemy zaprojektować meble do kuchni, szczególnie, kiedy nie zamierzamy korzystać z usług projektanta lub architekta.

Zobacz także: Remont. Kuchnia od nowa >>

meble do kuchni
SET 08 w kolekcji Mood Stories w nastroju Color & Wood
mat. prasowe Pfleiderer

Meble do kuchni: kolor i drewno

Jednobarwne dekory w nastroju Color & Wood przełamują monotonną aranżację kuchni i energetyzują wnętrze. Możemy je wykorzystać jako kolorystyczne nawiązanie do pozostałych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu, ewentualnie uczynić dzięki nim meble do kuchni dominantą, jedynym mocniejszym akcentem na tle stonowanej aranżacji. Każdy z kolorów zaproponowanych w ramach Color & Wood przez markę Pfleiderer doskonale komponuje się z dekorami "drewnianymi" oferowanymi w tej samej kolekcji. Doskonałym przykładem jest połączenie dwóch nowych dekorów w Secie 07. Efektowny i niezwykle wyrazisty Dąb Złocisty Klepka (R20302, dostępny w blacie) pozwoli stworzyć meble do kuchni, a tym samym aranżację wnętrza, bliskie naturze. Warto zwrócić uwagę na ciemną zieleń dekoru Labrador (U19008, dostępny w płycie) - stonowana barwa wprowadza spokojny i przytulny nastrój. Nie mniej interesujące zestawienie znajdziemy w secie 03. Nowość wśród dekorów dostępnych w blatach i płytach - Dąb Estana Jasny (R20367), to dekor o ciepłym wybarwieniu, który perfekcyjnie odwzorowuje rysunek naturalnego drewna dębowego. Cynowane sęki nadają mu nowoczesnego charakteru, dzięki czemu ma uniwersalne zastosowanie. W secie 03 pasuje do chłodnego odcienia Błękitu Krystalicznego (U18003). Jednobarwny dekor to idealne tło dla ciepłego dębu, ponieważ wydobywa piękno jego rysunków.

Zobacz meble do kuchni: Drewniana kuchnia w różnych stylach >>

meble do kuchni
SET 05 w kolekcji Mood Stories w nastroju Color & Wood
mat. prasowe Pfleiderer

Meble do kuchni: modne zestawy

Gotowe Sety dostępne w ramach nastroju Color & Wood zawierają nie tylko jednobarwne i drewniane dekory. Marka Pfleiderer zadbała, aby znalazły się w nich również inne, modne wzory, które sprawią, że nasze meble do kuchni będą się wpisywały w aktualne trendy. Możemy zatem wybrać wśród nich kamień (marmur, piaskowiec, ewentualnie cement) oraz metal (lakierowany na czarno i złoto, miedź, mosiądz oraz żeliwo). W aranżacji kuchni, w której znalazły się dekory z Setu 08, elegancki Orzech Wisconsin (R30148, nowość w blatach i płytach), o pięknym rysunku drewna i czekoladowym wybarwieniu, stanowi efektowny dodatek - zaś na pierwszy plan wysuwają się jednobarwne dekory – Granat Królewski (U17500) oraz Burgund (U17054), tworząc we wnętrzu wyjątkowo wysmakowaną kompozycję. Całość wieńczy elegancki Marmur Calacatta (S63054), który jest jednym z najnowszych dekorów, jaki znajdziemy w ofercie blatów. Dzięki niemu meble do kuchni będą się prezentowały jeszcze bardziej elegancko.

Zobacz także: Ile kosztuje projekt kuchni? Gdzie i jak zrobić projekt kuchni? >>

meble do kuchni
SET 01 w kolekcji Mood Stories w nastroju Color & Wood
mat. prasowe Pfleiderer

Meble do kuchni: produkt wysokiej jakości

Kolekcja Mood Stories to bogactwo wyjątkowo pięknych dekorów, z pomocą których zaprojektujemy nietuzinkowe meble do kuchni i zbudujemy we wnętrzu wymarzony nastrój. Każda kuchnia stanie się dzięki nim prawdziwą ozdobą mieszkania, a wysoka jakość wykonania pozwoli cieszyć się aranżacją tak długo, jak tylko będziemy mieli na to ochotę, zanim zapragniemy zmian. W tym miejscu warto podkreślić, że trwałość poszczególnych elementów prezentowanej kolekcji zapewnia zastosowanie płyty drewnopochodnej. Wykonana w przeważającej mierze z recyklingu oraz surowców drzewnych pozyskanych z certyfikowanych obszarów leśnych, pozwala troszczyć się o zasoby naturalne, nie ujmując piękna wnętrzom naszych domów. Możliwość precyzyjnego cięcia pozwala wykonać meble do kuchni na podstawie nawet najbardziej kreatywnego i śmiałego projektu. Łatwość obróbki zapewnia jeszcze większą estetykę i funkcjonalność. Kolekcja Mood Stories marki Pfleiderer to zbiór wyjątkowych wzorów, które jeszcze długo będą się cieszyły popularnością.

Zobacz także: Szafki wiszące w kuchni - najciekawsze rozwiązania >>

    Więcej o:

Skomentuj:

Meble do kuchni w modnych kolorach. Kolorowe meble kuchenne