Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Meble do salonu. Propozycje do pokoju dziennego

Redakcja

Jakie meble do salonu wybrać? Zależy to od wielu czynników, takich jak rozmiar i kształt salonu, a także Twoje upodobania. Najważniejsze jest jednak to, aby meble były funkcjonalne i pasowały do reszty wnętrza. Pamiętaj też o tym, że meble salonowe powinny być wygodne, bo to w tym pomieszczeniu spędzasz najwięcej czasu.

meble do salonu
Nowoczesny salon
Dekoral

Meble do pokoju dziennego a rozmiar i kształt salonu

Wymiary pomieszczenia to bardzo ważne czynniki przy wyborze mebli do salonu. Jeśli Twój salon jest mały, lepiej postawić na lekkie i proste meble. A jeśli masz duży salon, możesz sobie pozwolić na większe (bardziej masywne) i bardziej ozdobne meble. Dlaczego mowa o dekoracyjności w kontekście rozmiarów wnętrza? Ponieważ duża liczba wzorów i kolorów sprawia, że pomieszczenie optycznie staje się mniejsze - i działa przytłaczająco. Mały salon powinien zawierać rozwiązania, które go optycznie powiększą - lekkie meble (mogą być również ażurowe), zwiewne tkaniny, subtelne wzory i jasną paletę kolorystyczną. Ponadto w małym salonie stawiajmy na pojedyncze modele mebli - meblościanki lub inne systemy meblowe lepiej sprawdzą się w dużych wnętrzach. 

Meble do salonu
Meble do salonu
Salony Agata
Meble do salonu
Meble do salonu
Westwing

Kolorystyka mebli do salonu

Kolor mebli do salonu powinien być dopasowany do koloru ścian i dodatków we wnętrzu. Najlepiej sprawdzają się stonowane kolory, takie jak beże, szarości czy brązy. Unikaj kontrastowych zestawień, ponieważ mogą one optycznie pomniejszać salon. Również styl mebli należy dobrać do reszty wystroju wnętrza. Jeśli Twój salon urządzony jest w stylu skandynawskim, lepiej postawić na prostotę i minimalizm. Natomiast, jeśli preferujesz bardziej elegancki styl, możesz wybrać bardziej ozdobne i rzeźbione meble. Nie ulegajmy chwilowym modom (chodzi o meble z tworzywa sztucznego) - lepiej postawić na ponadczasowe rozwiązania, jak drewno. Będą zawsze modne i piękne, poza tym są solidnie wykonane i z czasem można je samodzielnie odnowić.

Meble do salonu
Meble do salonu
Westwing
Meble do salonu
Meble do salonu
Westwing

Funkcjonalność mebli salonowych

Salon to miejsce wypoczynku, więc meble muszą być przede wszystkim wygodne. Ale to nie wszystko - ważne jest też, czy maksymalnie korzystamy z funkcjonalności, jakie mogą oferować. Wybierajmy modele, które dadzą nam "coś ekstra":

  • Wypoczynkowe meble do salonu. Sofa, oprócz funkcji spania i pojemnika na pościel, może też oferować możliwość wyciągnięcia jednego z modułów, aby stworzyć szezlong. Niektóre sofy modułowe można w razie potrzeby podzielić na kilka oddzielnych siedzisk - co przydaje się, kiedy przyjmujemy gości.
  • Meble do pokoju dziennego - przechowywanie. Stolik kawowy może zawierać schowki na gazety, piloty, itp. - a także podnoszony blat, który świetnie się sprawdzi przy spożywaniu posiłków, kiedy nie mamy w mieszkaniu stołu. Jeśli stawiamy stół przy ścianie, wyżej możemy zawiesić półki lub szafki. Pufy i inne siedziska mogą pod siedzeniami zawierać schowki. A jeśli potrzebujemy podzielić przestrzeń, zróbmy to za pomocą regału otwartego z dwóch stron, na którym umieścimy książki, pamiątki i ulubione przedmioty dekoracyjne. 
Meble do salonu
Meble do salonu
Flamant/Square Space
Meble do salonu
Meble do salonu
Salony Agata

Meble do salonu w różnych stylach - jak wybrać?

  • Styl glamour  - sprawdzą się meble lakierowane na wysoki połysk, bogato zdobione, na wygiętych nóżkach, z ozdobnymi uchwytami meblowymi. Eleganckie, głębokie kolory.
  • Styl skandynawski - drewniane meble w jasnych kolorach, mogą być bielone i przecierane. Proste formy i inspiracje czerpane z natury - również w zakresie palety kolorystycznej. 
  • Styl minimalistyczny - wąska paleta materiałów wykończeniowych i kolorów. Wysoka jakość połączona z elegancją. Geometryczne formy, dekoracje ograniczone do minimum.
  • Styl rustykalny - meble stosowane w takich wnętrzach powinny przywodzić na myśl domek na wsi. Mogą być nadgryzione zębem czasu, w obrębie jednego wnętrza można ustawić pojedyncze modele pochodzące z różnych sklepów i kolekcji. Mile widziane pamiątki rodzinne i kredensy po babci. 
  • Styl eklektyczny - daje dużą swobodę aranżacyjną. Można tu dowolnie mieszać materiały, wzory, kolory i formy. 
Meble do salonu
Meble do salonu
Westwing
Meble do salonu
Meble do salonu
BRW

Zobacz także:

Jak urządzić mały salon w bloku?

Sofa i stolik - nierozłączna para

Szafka RTV – funkcja i estetyka. Szafka pod telewizor

Czyszczenie mebli z płyty laminowanej. Jak robić to poprawnie?

Modny salon: jak go urządzić? Ciekawe aranżacje

Stolik kawowy - jak wybrać idealny model? Ława do salonu

Sofa pikowana: elegancki element wyposażenia. Pikowane sofy i kanapy

Kanapa - królowa salonu. Sofy i kanapy w aranżacjach

Meble do salonu
Meble do salonu
Westwing
Meble do salonu
Meble do salonu
Gala Collezione
Meble do salonu
Meble do salonu
Porta
    Więcej o:

Skomentuj:

Meble do salonu. Propozycje do pokoju dziennego