Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sofa i stolik - nierozłączna para

Tekst: Edyta Jabłońska

Sofa i stolik – to para, której nie może zabraknąć w żadnym salonie. Idealnie dobrana poprawi funkcjonalność kącika wypoczynkowego oraz wpłynie na estetykę wnętrza.

sofa i stolik
Sofa i stolik w salonie
Gaf_Lila/Shutterstock

Często podczas urządzania salonu skupiamy się na wyborze sofy, a dobór stolika pozostawiamy przypadkowi. Jednak w wielu przypadkach to właśnie ten niewielki mebel sprawia, że wnętrze nabiera charakteru, a strefa wypoczynku od progu przyciąga wzrok. Dlatego warto poświęcić więcej uwagi na wybór idealnego partnera dla mebli wypoczynkowych.

Sofa i stolik: trójkąt do pary

Designem przypominają meble z ubiegłego wieku, więc darzymy je sentymentem. Idealnie wpasują się we wnętrze urządzone w stylu skandynawskim (w tym przypadku dobierz do nich sofę na cienkich nóżkach) i vintage (tu trójkątne stoliki najładniej wyglądają w parze z aksamitną sofą). W salonie o charakterze eklektycznym możesz zestawić je z dowolną kanapą.

Zobacz także:

Sofa i stolik: na okrągło

Wybór okrągłych stolików jest ogromny. Pasują niemal do każdego stylu wnętrza i rodzaju sofy, dlatego cieszą się ogromną popularnością. Niektóre modele mają zdejmowany blat i kosz zamiast nóg, do którego można włożyć salonowe tekstylia – poduszki, koce, pledy. Jeśli wybierzesz model na metalowych nogach lub stelażu, dodasz lekkości całej aranżacji.

Zobacz także:

Sofa i stolik: drewniana uroda

Stoliki drewniane mogą wydawać się ciężkie i nieporęczne, jednak dobrane do właściwej sofy dodadzą wnętrzu przytulności. Ich zaletą jest też właśnie materiał, który nigdy nie wychodzi z mody, a obecnie mocno wpisuje się w modne style boho i eko. Jasne drewno ładnie komponuje się z białymi, kremowymi lub pastelowymi sofami, natomiast ciemne (np. orzech) idealnie wygląda w połączeniu z szarością, granatem lub butelkową zielenią.

Zobacz także:

Sofa i stolik: cztery proste kąty

Popularne kubiki to bardzo praktyczne meble, zwłaszcza stworzone na metalowej ramie. Są lekkie, więc można je przestawiać według potrzeb. Bardzo ładnie prezentują się z blatem drewnianym, kamiennym lub szklanym. Dopasować je można do wnętrz urządzonych niemal w każdym stylu – wszystko zależy od tego, jaki rodzaj wykończenia wybierzesz.

Zobacz także:

    Więcej o:

Skomentuj:

Sofa i stolik - nierozłączna para