Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowe narzędzia od Gardena ułatwią pielęgnację ogrodu

Materiały prasowe

W sezonie ogrodniczym 2023 marka Gardena przedstawia swoje nowe rozwiązania, które pomogą miłośnikom zieleni tworzyć, utrzymywać i chronić rośliny w ogrodach i na balkonach. Precyzyjne i wydajne cięcie zapewni seria MicroCutting oraz akumulatorowe nożyce do gałęzi i sekator. Węże z serii EcoLine, tekstylne węże LianoTM oraz ciche pompy sprawdzą się w efektywnym i wygodnym nawadnianiu. O perfekcyjny trawnik zadbamy z nowymi, akumulatorowymi kosiarkami i urządzeniem ZoneProtect, który zoptymalizuje pracę robotów koszących.

Narzędzia MicroCutting
Narzędzia MicroCutting
Fot. Gardena

Nowe narzędzia Gardena MicroCutting ułatwią zbiory warzyw, owoców czy ziół zarówno z ogrodu, jak i z kuchennego parapetu. W kolekcji znajdziemy nóż do warzyw VeggieCut (ok. 96,30 zł), nożyce do zbierania owoców jagodowych lub przekwitniętych kwiatów – FreshCut (ok. 96,30 zł) czy nożyce GripCut (ok. 110 zł), które posiadają możliwość przytrzymania zbiorów po ścięciu, szczególnie przydatne, gdy zbieramy na przykład ostre papryczki chili. Jeśli lubimy doprawiać dania ziołami trafionym wyborem będą nożyce HerbCut (ok. 100 zł) – idealne do cięcia i usuwania liści rozmarynu, szałwii czy tymianku. Wielofunkcyjne nożyczki MultiCut (ok. 106 zł) znajdą swoje zastosowanie w domu i w ogrodzie. Wszystkie narzędzia z serii MicroCutting można myć w zmywarce, a ich ostrza zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością i nie wpływają na jej smak ani zapach.

Produkty będą dostępne w sprzedaży od drugiej połowy maja 2023 r.

Cięcie ze wspomaganiem 

Sekator AssistCut z wbudowanym akumulatorem (ok. 530 zł) zapewnia dodatkową pomoc podczas obcinania gałązek, młodych pędów i kwiatów. Inteligentny czujnik po wykryciu oporu automatycznie zapewni nawet 5-krotnie większą siłę nacisku, w porównaniu ze zwykłym sekatorem. W pełni naładowany akumulator pozwala wykonać aż do 1400 cięć ze wspomaganiem elektrycznym – funkcję w każdej chwili można wyłączyć. Narzędzie posiada dwustopniowe rozwarcie rękojeści
i zapewnia wygodną pracę.

Produkt już dostępny w sprzedaży.

Cięcie bez drabiny

Cięcie wysoko rosnących drzew bez drabiny? Akumulatorowe nożyce do gałęzi EasyCut 110/18V P4A (ok. 999 zł), o wadze – zaledwie 2,3 kg, sprawiają, że usuwanie gałęzi na wysokości nawet 2,5 m jest wygodne i szybkie. Precyzyjnie szlifowane ostrza z nieprzywierającą powłoką zapewniają czyste, płynne cięcie świeżych gałęzi o średnicy do 28 mm. W pełni naładowany akumulator wystarcza nawet na 400 cięć. Do usuwania gałęzi na wysokości do 4 m sprawdzą się nowe nożyce akumulatorowe HighCut 250/18V P4A (ok. 1 199 zł). Po wysunięciu teleskopowego trzonka narzędzie osiąga długość aż 2,5 m. Smukła, obrotowa głowica tnąca zapewnia dobre pole widzenia
i łatwe przecinanie gałęzi pod kątem 60 stopni, a dodatkowy hak ułatwia ściąganie ściętych gałązek.

Produkty dostępne w sprzedaży od drugiej połowy maja 2023 r.

Akumulatorowe nożyce do gałęzi EasyCut 11018V P4A _1
Akumulatorowe nożyce do gałęzi EasyCut 11018V P4A _1
Fot. Gardena

Cięcie żywopłotu

Regularne cięcie żywopłotów pozwoli na zachowanie ich idealnego kształtu. Do tego zadania wybierzmy nowe, akumulatorowe nożyce do żywopłotu EasyCut 40/18V P4A (ok. 674 zł). Niewielka waga urządzenia – zaledwie 2,3 kg sprawi, że formowanie średniej wielkości krzewów będzie wygodne i szybkie. Wycinane laserowo i szlifowane ostrza o długości 40 cm zapewniają precyzyjne i równe cięcie przy niewielkim wysiłku i bez przerw. Czas pracy w pełni naładowanego urządzania wynosi około 70 minut.

Produkt już dostępny w sprzedaży.

Zbieranie owoców

Zrywaczka do owoców jagodowych (ok. 96,30 zł) to prawdziwy must-have podczas zbierania porzeczek, borówek, agrestu, jagód czy owoców pestkowych. Narzędzie posiada obrotową końcówkę z zębami, która ułatwia zbieranie do zintegrowanego kosza. Zrywaczki można używać do zbiorów bezpośrednio z krzaczka lub połączyć ją z dowolnym trzonkiem z serii combisystem.  

Jeśli zbieramy większe owoce z drzew wybierzmy hak do gałęzi Combisystem (ok. 48,10 zł). Idealnie sprawdzi się do strząsania jabłek czy gruszek.

Oba produkty już dostępne w sprzedaży.

Zrywaczka do owoców jagodowych
Zrywaczka do owoców jagodowych
Fot. Gardena

Nawadnianie w stylu Ecoline

W nowym sezonie ogrodniczym Gardena rozszerza ofertę serii EcoLine o wąż ogrodowy EcoLine (ok. 313 zł), który uzupełni asortyment produktów do podlewania roślin. Wąż o długości 20 metrów został wykonany z TPE (elastyczne tworzywo sztuczne), jest wolny od ftalanów i innych szkodliwych substancji. Plastikowe elementy węża w ponad 65% pochodzą z recyklingu, głównie z odpadów z gospodarstw domowych, takich jak folie czy opakowania. Wąż jest poręczny, lekki, a jego ciśnienie rozrywające wynosi aż 20 barów. Jest również odporny na promieniowanie UV i mróz, może więc pozostać w ogrodzie przez cały rok.

Produkt już dostępny w sprzedaży.

Lekkie i wytrzymałe węże

Nowościami, które uzupełnią ofertę produktów do nawadniania są lekkie węże tekstylne Gardena LianoTM Life oraz Xtreme wykonane z elastycznego węża wewnętrznego z PVC oraz innowacyjnego oplotu z niezwykle wytrzymałej tkaniny. Węże Liano™ Life (ok. 169 zł) dostępne są w rozmiarach 10-25 m i przeznaczone do krótkotrwałego lub średniej długości nawadniania niewielkich ogrodów. Węże Liano™ Xtreme (ok. 241 zł) posiadają długość 10-30 m i sprawdzą się do długotrwałego, wymagającego podlewania. Są odporne na brud i z łatwością poradzą sobie z każdym wyzwaniem, takim jak nierówne podłoże, kamienie czy kolczaste krzewy róż.

Produkty już dostępne w sprzedaży.

 

Wąż ogrodowy EcoLine
Wąż ogrodowy EcoLine
Fot. Gardena

Ciche pompy do nawadniania

W nowej ofercie marki znajdziemy pompę ogrodową 4300 Silent (ok. 770 zł), która posiada redukującą hałas obudowę oraz regulowane stopki zapewniające stabilność i niski poziom drgań. Natomiast kolejne dwie nowe pompy 6300 SilentComfort (ok. 1 589 zł) oraz 6500 SilentComfort (ok. 1 734 zł) są dodatkowo wyposażone w innowacyjny system chłodzenia silnika wodą, który sprawia, że urządzenia od pierwszej chwili pracują niezwykle dyskretnie. Ponadto wygodne połączenie Bluetooth umożliwia szybką obsługę wszystkich funkcji za pomocą aplikacji na smartfony.

Produkty dostępne w sprzedaży od drugiej połowy maja 2023 r.

Pompa ogrodowa 6500 SilentComfort
Pompa ogrodowa 6500 SilentComfort
Fot. Gardena

Wygodne koszenie

Zadbany trawnik to prawdziwa wizytówka ogrodu, dlatego w tym roku, warto zaopatrzyć się w jedną z ulepszonych kosiarek akumulatorowych Gardena. Model PowerMax 30/18W P4A (ok. 1 249 zł) efektywnie skosi trawnik o powierzchni 150m2. W przypadku większych terenów dostępny jest model PowerMax 32/18W P4A (ok. 1 493 zł) do powierzchni do 200m2 oraz PowerMax 37/36W P4A (ok. 2 167 zł), który sprawdzi się na terenie do 350m2. Wszystkie urządzenia są łatwe w obsłudze
i niezawodne. Ergonomiczny uchwyt ErgoTech zapewnia wysoki komfort użytkowania, a naturalne ułożenie dłoni sprawia, że nawet długotrwałe koszenie nie jest męczące. Odpowiednia cyrkulacja powietrza i idealne położenie kosza pozwalają starannie zbierać ściętą trawę.

Produkty dostępne w sprzedaży od drugiej połowy kwietnia 2023 r.

PowerMax 3218W
PowerMax 3218W
Fot. Gardena

W skoszeniu trudnodostępnych miejsc przy ścianach, rabatach, chodnikach czy innych miejscach niedostępnych dla tradycyjnej kosiarki pomoże wyjątkowo lekka podkaszarka akumulatorowa SmallCut 23/18V P4A (ok. 599 zł). Duży uchwyt i dodatkowa przednia rękojeść zapewniają wygodną, ergonomiczną obsługę i przyjazną dla użytkownika pozycję roboczą. Precyzyjnie cięcie zapewniają nożyki RotorCut wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Produkt już dostępny w sprzedaży.

Jeśli natomiast o trawnik dba na co dzień robot koszący, a Ty lubisz często zmieniać aranżacje w ogrodzie dobrym rozwiązaniem będzie nowość – ZoneProtect (ok. 482 zł). To małe sprytnie zaprojektowane urządzenie umożliwia czasowe wyłączenie pracy robota w określonym obszarze. Trampolina, basen, miejsce świeżo zasianej trawy czy łąka kwietna – fragment będzie pomijany przy koszeniu, bez konieczności zmiany obecnego położenia przewodu ograniczającego. Produkt już dostępny w sprzedaży.  

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowe narzędzia od Gardena ułatwią pielęgnację ogrodu