Nowe siekiery Norden

MP

Jesień to doskonały czas na zakup nowej siekiery. Z pewnością przyda się do prac porządkowych w ogrodach, czy do przygotowania drewna do kominka. To również niezbędne wyposażenia dla osób lubiących leśnie wędrówki. W październiku pojawiły się na rynku nowe siekiery Norden firmy Fiskars dedykowane do wszystkich osób ceniących sobie wysoką jakość i innowacyjność narzędzi dla domu i ogrodu, połączone z tradycyjnymi drewnianymi elementami.

Siekiera ciesielska
Siekiera ciesielska
Fot. Fiskars

Sezon kominkowy z nową siekierą

Już wkrótce na dobre rozpocznie się sezon kominkowy. Jeśli jesteśmy wielbicielami ciepła domowego kominka i przygotowujemy samodzielnie drewno na opał to powinniśmy pomyśleć o odpowiednim sprzęcie. Bez dobrej siekiery ani rusz. Jeśli cenimy jakość i dodatkowo lubimy tradycyjne drewniane narzędzia to warto pomyśleć o nowej siekierze. Pamiętajmy, że do różnych zadań potrzebne są różne rodzaje siekier.

Siekiera ciesielska

Siekiery ciesielskie najlepiej nadają się do rąbania i precyzyjnej obróbki drewna. Przydadzą się również w lesie przy okrzesywaniu ściętych drzew i ścinaniu mniejszych pni. To doskonałe narzędzie na leśnie wędrówki czy biwakowanie.

Siekiera rozłupująca

Z kolei siekiery rozłupujące to bardziej wyspecjalizowany rodzaj siekier, który sprawdzi się podczas przygotowywania drewna na opał. Głowica jest krótsza i bardziej masywna niż w przypadku siekier ciesielskich. Długi trzonek pozwala w większym stopniu wykorzystać siłę odśrodkową podczas rozłupywania pni.

Co wyróżnia nowe siekiery?

Najwyższej jakości drewno hikorowe, wykorzystywane do produkcji trzonka, nadaje mu autentycznego i naturalnego charakteru tradycyjnych drewnianych siekier. Natomiast  dzięki  przeprowadzonym testom możemy mieć pewność, że ostrze pozostanie na swoim miejscu, a siekiera będzie wytrzymała, trwała i zagwarantuje efektywną pracę.

  • siekiery spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Gwarancją jest trwałe i pewne połączenie pomiędzy głowicą i trzonkiem. Lekka, odporna na pęknięcia i wstrząsy osłona na trzonku została wykonana z tworzywa FiberCompTM, a trzonek o haczykowatym zakończeniu zapewnia pewny i bezpieczny chwyt oraz uniemożliwia wyślizgnięcie się narzędzia z ręki.

  • posiadają wyjątkowo ostre ostrze o wysokiej odporności na tępienie. Ponadto ostrze jest podwójnie hartowane co gwarantuje niezawodność nawet podczas najbardziej wymagających zadań.
  • są idealnie wyważone dlatego praca nimi jest nie tylko bezpieczna, lecz także skuteczna i komfortowa. Środek ciężkości umiejscowiony blisko głowicy daje idealną równowagę i rozłożenie wagi, zwiększając skuteczność pracy.

  • wysokiej jakości materiały tj. hikorowe wykorzystane do produkcji trzonka czy stal węglowa, z której wykonane zostało ostrze. Drewno hikorowe charakteryzuje się wysokim poziomem sprężystości, co pozwala na redukcję drgań występujących podczas pracy.

  • 25 lat gwarancji- w ofercie znajdują się 3 modele – dwie siekiery ciesielskie oraz siekiera rozłupująca i na wszystkie producent przewidział wyjątkowo długą gwarancję.

Siekiera - cena

  • Siekiera ciesielska N7 - ok. 220 zł
  • Siekiera ciesielska N10 - ok. 230 zł
  • Siekiera rozłupująca N12 - ok. 260 zł
  • ostrzałka XSharp - ok. 52 zł
  • zestaw do konserwacji - ok. 72 zł

Skomentuj:

Nowe siekiery Norden