Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesny apartament w Gdyni. Aranżacja wnętrz – biel, szarość, drewno i dobry design

Tekst: Ewa Staręga

Dużo modnego designu. Dużo oryginalnych detali. Plus autorskie pomysły architektów na meble dopasowane do wnętrza. Przedstawiamy aranżację wnętrz dwupoziomowego, nowoczesnego apartamentu w Gdyni.

Jadalnia w nowoczesnym apartamencie
Widok z jadalni w stronę kuchni. Na zdjęciu widać, w jaki sposób skrzydła drzwi „odkładają" się na boki, pod kątem 180 stopni. Takie otwarcie pozwala na wygodną, bezkolizyjną komunikację pomiędzy stołem a kuchnią.
Zdjęcia FOTOMOHITO, stylizacja: Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz

Pierwsze spotkanie z klientami odbyło się w ich dotychczasowym mieszkaniu. Chciałam poznać ich styl i preferencje oraz przedmioty, którymi się otaczają – mówi architekt Anna Sokołowska. – Inwestorom zależało na wpasowaniu w nowe wnętrza ulubionego stołu i krzeseł, ale największą sympatią darzyli pamiątki rodzinne – grafiki, obrazy i meble.

Trzeba było zaprojektować miejsce na gabinet do pracy oraz pokój dla gości, którzy często odwiedzali właścicieli. Największym marzeniem rodziców była sypialnia z własnym wejściem do łazienki i garderoba przylegająca bezpośrednio do ich pokoju. Udało się je zrealizować dzięki współpracy z synem, który zgodził się na zamianę pokoju z rodzicami. – Zachęciłam go, obiecując, że będzie mógł oglądać gwiazdy, leżąc w łóżku, które ustawimy pod oknami dachowymi – wspomina pani Anna.

Pokój dla dziecka na poddaszu. Łóżko pod oknem dachowym
Obiecane synowi łóżko, z którego będzie można oglądać gwiazdy, stanęło przy ścianie wykończonej tematyczną tapetą z motywem kosmosu (Little World, Flügger).
Zdjęcia FOTOMOHITO, stylizacja: Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz

Inwestorzy od początku wiedzieli, że chcą dużej, jasnej i otwartej przestrzeni. Na poziomie parteru projektantki zadecydowały więc o całkowitym wyburzeniu ściany z wejściem do kuchni.

Otwarcie kuchni na przestrzeń jadalni było naturalną zmianą, szczególnie że kuchnia nie była duża – zajmowała 10 m2 powierzchni – tłumaczy architektka. – Zależało nam na otwarciu tej przestrzeni, doświetleniu jej, ale zarazem nieformalnym zamknięciu, które zapewniły szklane, całkowicie przezroczyste drzwi. Ważne było, żeby konstrukcja zawiasów umożliwiła całkowite otwarcie skrzydeł bez zabierania miejsca w przejściu.

Całość urządzono przy użyciu ograniczonej palety barw z szarymi, czarnymi i drewnianymi akcentami. Tylko pokoje dzieci zyskały oprawę w postaci pięknego, głębokiego koloru niebieskiego. Tymczasem kolorem przewodnim, jako tło dla detali, faktur i form, pozostała ponadczasowa biel.

Wnętrza w minimalistycznym stylu przeplatają eklektyczne detale w postaci pamiątek rodzinnych, starych obrazów i mebli. Wysokiej jakości designerskie elementy wyposażenia oraz oświetlenia są doskonałym dodatkiem do tego oszczędnego w formie i wystroju wnętrza. I choć mieszkanie wypełnione jest modnymi, czasem ekskluzywnymi materiałami wykończeniowymi, sprawia wrażenie ciepłego i przytulnego azylu dla domowników.

Skomentuj:

Nowoczesny apartament w Gdyni. Aranżacja wnętrz – biel, szarość, drewno i dobry design