Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogród w stylu total look

RP

Aranżacje w stylu total look to ostatnio bardzo modne rozwiązanie. Przede wszystkim, stosowane są w wystroju wnętrz oraz w świecie mody. Jednak coraz częściej można spotkać się z tym, że tego typu rozwiązania stosuje się w ogrodach. Jednokolorowe stylizacje doskonale wyglądają w przydomowych altankach, pergolach lub innych elementach wliczających się do tak zwanej małej architektury.

Ogród tottal look
Ogród tottal look
Fot.Shutterstock/Ground Picture

Jednokolorowa stylizacja ogrodowa

Stylizacje ogrodowe w jednym kolorze robią bardzo duże wrażenie. Jednak, z drugiej strony są też wyzwaniem dla osób decydujących się na takie rozwiązanie. Trzeba wykazać się dużą ostrożnością, wyczuciem oraz praktyczną wiedzą na temat tego, jak łączyć ze sobą poszczególne elementy. Wybrany kolor na pewno nie powinien pojawiać się w jednej tonacji. Należy go przełamywać: odcieniami, wzorami, modnymi dodatkami, a nawet nieoczywistymi fakturami. Monochromatyczna aranżacja ogrodowa może dotyczyć różnych elementów.
Co ciekawe, nie trzeba od razu wydawać dużych sum na to, aby ogród urządzić efektownie. Zamiast kupować kosztowne rzeczy na zamówienie wystarczy kupić farby ogrodowe. Są one skutecznym, prostym i niedrogim sposobem na utworzenie niebanalnej przestrzeni.
Można dzięki nim przykryć niedoskonałości na meblach ogrodowych takie jak ślady rdzy. Warto zdawać sobie sprawę, że czasy, kiedy do zamalowania balustrady lub innego elementu było potrzebne kilka farb dawno minęły. Na rynku dostępne są farby dzięki jakim można zamalować różne powierzchnie: aluminium, metal, PVC, ocynk lub powłoki galwaniczne. Można nawet pomalować naturalne drewno, uzyskując nadal estetyczne efekty.

Używając nowoczesnych farb nie trzeba nakładać warstwy podkładowej. To oznacza, że total look w ogrodzie można uzyskać małym nakładem pracy. Wystarczy jedynie mieć pewną koncepcję i dążyć do tego, aby ją zrealizować.

Przy tworzeniu ogrodowej aranżacji nawiązującej do total look należy mieć ciągle na uwadze to, że przestrzeń ogrodowa nie funkcjonuje w próżni, lecz w jakiś sposób związana jest z wnętrzem domu. W ten sposób należy dążyć do uzyskania jednolitego schematu barwnego. Dobre rezultaty można uzyskać nawet po pomalowaniu na ten sam kolor trzech elementów. Mogą to być drzwi wyjściowe, stolarka i donice kwiatowe. Do ogrodu najlepiej wybierać barwy organiczne: roślinną zieleń, kamienną szarość, czy ziemisty brąz. Można też zdecydować się na bardziej odważne kolory, kiedy jesteśmy miłośnikami bardziej awangardowych aranżacji ogrodowych. Oceaniczne błękity, słoneczne oranże, paprykowe czerwienie – taka kolorystyka sprawdzi się w przypadku większych ogrodów, akcentując  poszczególne elementy małej architektury. Eksperymenty ogrodowe często zaczynają się od werandy. Stylizację total look warto wobec tego udoskonalić na etapie wejścia do ogrodu. Zrobi to bardzo dobre wrażenie.

Ogród biały
Ogród biały
Fot. Shutterstock/kamonnut

Ogród w białej tonacji

Styl total look wykorzystuje najczęściej stonowane kolory. Są one gustowne i eleganckie. Poza światem mody warto przenieść to do ogródka. Kiedyś wystrzegano się białego koloru w ogrodzie, uważając go za mało praktyczny. W tej chwili jeśli ktoś decyduje się na specjalną aranżacje ogrodową to większą uwagę przykłada do tego, by przestrzeń przydomowa estetycznie się prezentowała. Skupia się na walorach wizualnych. Ogród w bieli prezentuje się pięknie zarówno w wydaniu klasycznym, jak i nowoczesnym. Białe dekoracje, meble oraz rośliny potrafią stworzyć niesamowity klimat. Można poczuć się zrelaksowanym.
Soczysta zieleń trawy jest idealnym uzupełnieniem dla takiego widoku. W ogrodach total look świetnie prezentują się białe ściany przed którymi układa się wyraziste rośliny o ozdobnych liściach. W ten sposób można podkreślić walory poszczególnych roślin.
W ogrodzie takim warto postawić gabiony, czyli metalowe kosze wypełnione kamieniami.  Może to być biały dolomit lub inne grube kruszywo, w białej tonacji kolorystycznej.
Uroczym uzupełnieniem w ogrodzie total look wybarwionym na biało są śnieżnobiałe pieńki brzozy. W ogrodzie, w którym rabaty są starannie wyściółkowane, a trawnik jest gęsty można zdecydować się na białe ścieżki. Białe grysy lub białe płyty betonowe będą sprawdzonym rozwiązaniem.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ogród w stylu total look