Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pokój dla chłopca: 7 lat

Redakcja

Urządzając pokój chłopca, który osiągnął wiek szkolny, pamiętaj, że aranżacja pokoju musi zawierać nie tylko biurko i półki na książki, ale i inne elementy, które będą stymulowały jego rozwój i sprzyjały nauce. Jak urządzić pokój dla chłopca, który ma 7 lat?

pokój chłopca 7 lat
Aranżacja pokoju dla chłopca
Galeria Wnętrz DOMAR

Aranżacja pokoju chłopca w wieku 7 lat

Pokój dziecka to przestrzeń wielofunkcyjna, w której maluch bawi się, uczy i wypoczywa. Odpowiednie przystosowanie przestrzeni do wszystkich tych aktywności jest ważne nie tylko ze względu na praktyczny podział pokoju na obszary przypisane danej czynności, ale również ze względu na istniejącą u dziecka potrzebę prywatności.

Aby móc w pełni rozwijać moc własnej wyobraźni w trakcie zabawy, maluch musi mieć świadomość wolności. Kreatywne dzieci biorą we władanie całą otaczającą je przestrzeń, tworząc swoje własne, wyimaginowane, magiczne światy. Nieustanna obecność rodzica czy opiekuna może krępować tę niezbędną swobodę, zwłaszcza, że dziecko zyskuje powoli świadomość tego, czym jest z góry narzucony ład przestrzeni i może odczuwać swoisty dyskomfort, naruszając go.

Pokój dla chłopca: 7 lat
Pokój dla chłopca: 7 lat
Galeria Wnętrz DOMAR

Pokój małego chłopca zgodny z zainteresowaniami dziecka

Urządzając nowoczesny pokój malucha pamiętajmy zatem, jak ważne w zabawie są dla niego rozmaite zakamarki i obszary, w których można się schować, stać się "niewidzialnym". Dzięki temu dajemy naszemu dziecku możliwość zaznaczenia granic swojej prywatności i pełnej swobody ucieczki we własne fantazje. Także obcowanie z innymi dziećmi wymaga takich warunków. Wszak maluchy również mają swoje tajemnice.

Pokój dla chłopca: 7 lat
Pokój dla chłopca: 7 lat
Pixel-Shot/Shutterstock

Projekty pokoju chłopca - przestrzeń do nauki

Nauka, jeszcze bardziej jak zabawa, wymaga odosobnienia i również w tym przypadku potrzeba prywatności musi być w pełni zaspokojona. Odpowiednie przygotowanie wyodrębnionej przestrzeni jest niezbędne, zwłaszcza, gdy maluch dzieli pokój z rodzeństwem. Głośne powtarzanie, liczenie, recytowanie nie będzie dziecka krępować, gdy będzie miało ono własny kącik (np. odgrodzony od reszty pokoju parawanem), w którym będzie przygotowywać się do kolejnego dnia w przedszkolu czy szkole.

Pokój dla chłopca: 7 lat
Pokój dla chłopca: 7 lat
Salony Agata

Pokój dla chłopca - wypoczynek

Po aktywnym dniu przychodzi pora na wypoczynek. Miejsce do spania również musi być przytulne. Zadaszone, piętrowe łóżka, zasłonki, baldachimy sprawią że maluch poczuje się wyjątkowo bezpiecznie, a cienie na ścianach przestaną być straszne. Jego królestwo snu sprawi, że dziecko chętniej będzie się kładło do łóżka. Urządzając pokój dziecka musimy zatem pamiętać, że pragnienie prywatności i własnego miejsca jest potrzebą absolutnie podstawową dla każdego człowieka. Usuńmy z tej strefy mocne kolory - zdecydowanie lepsze będą stonowane barwy lub pastele, które będą sprzyjały odpoczynkowi.

pokój chłopca 7 lat
REGAŁ POD ŁÓŻKO DOMEK CORY
https://wallenfels.pl/
Pokój dla chłopca: 7 lat
ŁÓŻKO PIĘTROWE CORY
https://wallenfels.pl/

Jak utrzymać porządek w pokoju chłopca?

Zarówno mały pokój, jak i duży, powinien być uporządkowany. Ład poprawia samopoczucie, stymuluje rozwój i sprzyja efektywnej nauce. Jednocześnie to spore wyzwanie w pokoju dziecka, które w wieku 7 lat wciąż posiada wiele zabawek. Zadbajmy zatem, aby w jego pokoju znalazły się meble, które będą zawierały w dolnej części szuflady lub półki, w które można wstawić kosze. Przydadzą się tez zamykane pojemniki na kółkach, które można ustawić pod oknem lub pod łóżkiem, a przy biurku na ścianie pojemniki na materiały papiernicze.

Pokój dla chłopca: 7 lat
Pomysł na przechowywanie w pokoju dziecka
Igisheva Maria/Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Pokój dla chłopca: 7 lat