Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pokój dla dziewczynki: 10 lat

Redakcja/C

Aranżacja pokoju dziewczynki to prawdziwa przyjemność, bo gdzie indziej, jak nie tutaj, można urządzić pokój jak z bajki. W wieku 3-10 lat dziecko aktywnie rozwija swoją wyobraźnię, a pokój dla dziewczynki powinien być przytulny, zabawny, wygodny i rozwijać jej zdolności.

Pokój dla dziewczynki: 10 lat
Pokój dla dziewczynki
Salony Agata

Główne zasady aranżacji pokoju dziewczynki

Pokój dziewczynki powinien być urządzony tak, aby łatwo było w nim utrzymać porządek. Urządzając pokój, nie zastawiaj go dużą ilością mebli. Funkcjonalny pokój powinien zawierać – łóżko, biurko, szafkę do przechowywania rzeczy i półki na drobiazgi. Urządzając pokój dziecięcy, zapomnij o ciemnych lub zbyt jaskrawych kolorach. Dziecko najlepiej się czuje w otoczeniu neutralnych odcieni, uzupełnionych kilkoma naturalnymi akcentami soczystych tonów. Jeśli w wystroju pokoju jest dywan z długim puszystym włosiem na podłodze, to wybierz mały model (1x1,5 m), a resztę przykryj pokryciem sizalowym. Materiał zapobiegnie zsuwaniu się dekoracyjnego dywanika i generalnie sprawi, że pokój dziecka będzie cieplejszy i bardziej komfortowy.

Pokój dla dziewczynki: 10 lat
Pokój dla dziewczynki
Salony Agata

Planujemy aranżację pokoju - obszary funkcjonalne

Są one ważne w każdym pokoju dziecka. Pomagają bowiem urządzić przestrzeń i maksymalnie ją wykorzystać. Aranżując pokój, należy wyróżnić trzy główne strefy: spania, pracy (kreatywnej) oraz garderobę, które należy wziąć pod uwagę w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza małym. Strefy te należy rozmieścić w pomieszczeniu w oparciu o następujące zasady: biurko (sztaluga, stolik do gier) ustawić w najjaśniejszym miejscu, najlepiej przy oknie. Szafa, komoda lub szafa wnękowa - po przeciwnej stronie lub wzdłuż sąsiedniej ściany. Umieść łóżko na środku pokoju, opierając jego wezgłowie lub ścianę boczną o inną ścianę.

Pokój dla dziewczynki: 10 lat
Pokój dla dziewczynki
BRW

Pokój dziewczynki - barwy w pokoju dziecka

Aranżacje pokoju uzupełniamy malowaniem. Pozbądź się stereotypu, że pokój dziewczyny powinien być urządzony w różu i wszystkich jego odcieniach. Wystrój pokoju dziecięcego zachowany winien być w jasnych barwach, ale to czy będzie to niebieski, czy jasno różowy, czy żółty – zależeć powinien od decyzji głównej lokatorki.

Aby aranżacja pokoju była udana, zaleca się stosowanie neutralnych, naturalnych lub pastelowych odcieni w projektowaniu powierzchni: jasnozielony, kremowy, beżowy, kość słoniowa (lub kość słoniowa ), jasnożółty, srebrny. Takie odcienie pozostaną aktualne, kiedy pomieszczenie zmieni się w pokój nastolatki.

Wielu rodziców uważa, że najładniejsze pokoje są ozdobione tapetami. Jeśli urządzamy pokój z wykorzystaniem tego motywu, niech tapeta będzie gładka bez wzoru lub z klasycznym motywem kwiatowym, ewentualnie grochami lub sylwetkami ptaków. Na takim tle śmiało można zastosować inne, bardziej nasycone barwy, różne faktury.

Pokój dla dziewczynki: 10 lat
Pokój dla dziewczynki
BRW

Meble dla dziewczynki

Pozostaje ci umeblować pokój dziewczyny. Od urodzenia do 3-3,5 roku życia dzieci zwykle śpią w łóżeczku o wymiarach 120 x 60 cm. Bliżej czterech lat, zdecydowanie powinieneś wymienić łóżko do spania dla dziecka na bardziej przestronne i wygodne. Łóżko dla dziewczynki powinno być tak dobrane, aby służyło jej dość długo (średnio do 10 lat, a czasem dłużej). Wysokość łóżka może się różnić, ale główne wymiary muszą odpowiadać standardowi 180 x 90 cm. Zadbaj o to, aby materac był wysokiej jakości ortopedyczny, z pokryciem wykonanym z włókien naturalnych.

Pamiętaj, że dzieci uwielbiają skakać po łóżku w swoim pokoju. Dlatego, gdy urządzamy pokój dziewczynki, zadbajmy, aby rama łóżeczka dziecięcego pod względem cech wytrzymałościowych nie odbiegała od norm dla dorosłych.

Miękkie zabawki, lalki i akcesoria, książki, przybory plastyczne i inne przedmioty trzeba gdzieś schować. Dziś pokoje dziecięce coraz częściej wyposażone są w stojaki, które można postawić wzdłuż jednej ze ścian. Jeśli projekt pokoju na to pozwala, kup pojemną szafę. Niech będzie ona kompatybilna, jeśli chodzi o wystrój pokoju. Modne pokoje niekiedy dekoruje się wiszącymi półkami. To dobre rozwiązanie, ale nie dla każdej przestrzeni. Ostatecznie musisz wygospodarować miejsce na biurko do nauki. Te kup nieco większe. Dzieci szybko rosną, więc bez większego ryzyka, możesz dla 10 latki kupić biurko przeznaczone dla 16-18-latka.

Pokój dla dziewczynki: 10 lat
Pokój dla dziewczynki
VOX
Pokój dla dziewczynki: 10 lat
Pokój dla dziewczynki
VOX
Pokój dla dziewczynki: 10 lat
Kolekcja mebli Spot by Vox
VOX
Pokój dla dziewczynki: 10 lat
KOLEKCJA YOUNG USERS
VOX
    Więcej o:

Skomentuj:

Pokój dla dziewczynki: 10 lat