Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pokój dziecięcy na nowy rok szkolny z marką Lenart

sponsorowany

Aranżacja pokoju dziecięcego w mieszkaniu nie jest łatwym zadaniem. Wymaga uwzględnienia nie tylko rozmaitych funkcji, jakie pełni w codziennym życiu młodego człowieka, ale również jego wizji własnej przestrzeni. Wakacje to doskonały czas na przygotowanie pomieszczenia dla dziecka jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. Marka Lenart przygotowała kolekcje mebli, których młodzieżowy design w połączeniu z aspektami praktycznymi usatysfakcjonują zarówno przyszłego lokatora, jak i jego rodziców.

Pokój dziecięcy z marką Lenart
Obecnie meble do pokoju dziecięcego mają stonowany i uniwersalny charakter, co daje duża swobodę aranżacyjną i zapewnia ponadczasowość mebli / kolekcja Qubic
Fot.: Lenart

Pokój dziecięcy to niezwykle ważne pomieszczenie w mieszkaniu lub domu. Służy dziecku do nauki, wypoczynku, zabawy, pełni też funkcję pokoju gościnnego. Przede wszystkim jednak musi stanowić bezpieczną przystań, miejsce potrzebnego odosobnienia zapewniające prywatność, więc niezwykle istotne jest, aby młody człowiek czuł się w nim komfortowo. Pokój musi być zatem funkcjonalny, a zarazem odzwierciedlać indywidualny charakter dziecka lub nastolatka.

Funkcjonalność i indywidualność

Wielofunkcyjność pokoju dziecięcego wymaga kilku przemyślanych decyzji aranżacyjnych, jak również zaangażowania pociechy w ten proces – tak, aby ostateczny wygląd pomieszczenia w jak największym stopniu odpowiadał wszystkim potrzebom młodego człowieka, wyrażał jego charakter, upodobania i zainteresowania oraz gwarantował komfort i swobodę użytkowania.

Ważne jest, aby pozwolić dziecku dopasować kolorystykę i styl dominujące w pokoju. Kolory ścian i dodatków, motywy przewodnie – te elementy należy zostawić do decyzji przyszłemu lokatorowi. Oczywiście, pomysły i sugestie opiekunów są bardzo ważne, niemniej ostateczna decyzja powinna należeć do dziecka, wszak to ono będzie spędzało najwięcej czasu we własnym pokoju.

W pokoju dziecięcym warto wyodrębnić poszczególne strefy funkcjonalne – tak, aby ostateczny układ elementów wyposażenia miał swoje uzasadnienie ułatwiające lokatorowi korzystanie z pomieszczenia. Miejsce do spania, przestrzeń do nauki, do zabawy oraz przyjmowania gości – przemyślane rozdysponowanie miejsca na każdą z tych stref pozwoli zaoszczędzić miejsce, zapewni swobodę poruszania się w przestrzeni oraz ułatwi zachowanie porządku w pokoju.

W przypadku wyboru mebli do pokoju nieco większe pole do popisu mogą mieć rodzice. Poza aspektem wizualnym, szczególnie istotnym dla pociechy, niezwykle ważna jest funkcjonalność dopasowywanych mebli. W odpowiedzi na te potrzeby marka Lenart przygotowała kolekcje mebli dziecięcych, których uniwersalny, młodzieżowy design w połączeniu z walorami praktycznymi zadowolą każdą ze stron. Co ważne, każda z serii mebli marki Lenart daje nieograniczone możliwości kombinacji aranżacyjnych i funkcjonalnych, a z uwagi na stonowaną kolorystykę, połączenie komponentów drewnianych z bielą i/lub szarością, meble Lenart stanowią idealną, uniwersalną bazę pod kolorowe dodatki i nietuzinkowe wzory chętnie wybierane przez młodych lokatorów.

Strefa sypialna

Młodzi ludzie szczególnie potrzebują efektywnego wypoczynku w warunkach zapewniających komfort i bezpieczeństwo, więc dobór odpowiedniego łóżka jest bardzo istotnym momentem w procesie aranżacji wnętrza pokoju dziecka. Zwłaszcza że w praktyce bardzo często jest to mebel o bogatym zastosowaniu. Służy dziecku nie tylko do spania, ale również zabawy, czytania, nauki… Właściwie dopasowana szerokość, długość ramy łóżka oraz idealnie dobrany materac są zatem niezwykle ważne i gwarantują komfort podczas wykonywania różnych aktywności, nie tylko podczas spania.

Marka Lenart ma w swojej ofercie komfortowe i praktyczne łóżka dziecięce w różnych rozmiarach. Są one wyposażone w obszerne szuflady, które można wykorzystać do przechowywania pościeli, dodatkowego materaca dla gościa, czy zabawek.

Strefa nauki

Kolejnym kluczowym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego jest biurko i jego właściwe zaaranżowanie. Przy biurku młody człowiek odrabia lekcje, uczy się, czyta, pisze, rysuje. Innymi słowy, wykonuje rozmaite czynności wspierające jego wewnętrzny rozwój. Biurko musi być zatem wygodne, wystarczająco przestronne oraz wyposażone w przestrzenie do przechowywania różnych akcesoriów szkolnych i materiałów edukacyjnych.

Przechowywanie i porządkowanie

Pojemna szafa na ubrania z lustrem, komoda i regał to te elementy, które pozwalają na uporządkowanie i bezpieczne przechowywanie wszystkich należących do dziecka rzeczy – ubrań, zabawek, książek i wielu innych akcesoriów. Są zatem równie istotne, jak biurko, czy łóżko. Kolekcje Qubic oraz POK marki Lenart oferują funkcjonalne i estetyczne meble w różnych rozmiarach, co umożliwia idealne dopasowanie względem siebie wszystkich elementów wyposażenia pokoju.

lenartmeble.pl/promocja

    Więcej o:

Skomentuj:

Pokój dziecięcy na nowy rok szkolny z marką Lenart