Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski projekt: Las i niebo - oryginalna pościel dla dzieci

red.

Las i niebo, czyli wyjątkowa pościel dla dzieci, która rozwija ich ciekawość świata

Las i niebo to marka, założona w sierpniu 2014 roku przez Małgorzatę Gibas-Grądman, absolwentkę Architektury Wnętrz oraz Scenografii na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Jej "konikiem" jest rysowanie.

Małgorzata szukała sposobu na połączenie tych dwóch kierunków i stworzenie czegoś własnego, osobistego. Przyszedł taki moment, kiedy pojawiające się w jej głowie pomysły ułożyły się w całość: Las i niebo.  Marka ma swojej ofercie niezwykłe pościele dla dzieci, ozdobione autorskimi rysunkami. Oprócz czysto estetycznej wartości mają one również edukacyjny charakter - zachęcają do odkrywania świata poza drzwiami domu.

Las i niebo to odbicie moich prywatnych zainteresowań. Powstało z miłości do przyrody, przebywania blisko niej, chęci przekazania tej miłości dzieciom. To z natury czerpię siłę, dlatego bardzo ważnyjest dla mnie proces powstawania produktów-wybór certyfikowanych tkanin oraz przyjaznejnaturze technikidruku. Chcę pokazać dorosłym, że produkty dla dzieci nie muszą być infantylne. Gdy zostałam mamą, zaczęłam patrzeć na projektowanie z innej niż wcześniej perspektywy

- mówi Małgorzata Gibas-Grądman, założycielka marki Las i niebo.

Zapytaliśmy autorkę o jej inspiracje.

Inspiruje mnie obserwowanie  potrzeb dzieci, chęć zapewnienia im wygody i swobody w odkrywaniu świata, ich fantazja, zabawy, przebywanie z nimi w plenerze. Inspiruje mnie także historia, historia sztuki, przez moje projekty chciałabym nimi zaciekawić dzieci

W ofercie marki Las i niebo, znajdziemy kilka kolekcji.  Liście to praktyczny zielnik. Pomysłodawczyni zachęca do przyniesienia ze spaceru liści i porównaniu ich do tych z wzoru z pościeli. Dzięki temu dzieci w łatwy i przyjemny sposób uczą się odkrywać rosnące wokół nas drzewa.

Kto tu mieszka to kolekcja, która przedstawia dzieciom mieszkańców tajemniczego drzewa. Każdy z nich ma swoją historię! Pan Kuna odpoczywający przy herbacie czy Pani Lisica czytająca dzieciom bajki to tylko niektórzy bohaterowie tej niezwykłej kolekcji.

Dawno, to współczesne spojrzenie w przeszłość, zainspirowane sztuką różnych epok. To świetna alternatywa dla wszechobecnych różowych wróżek i brokatowych księżniczek. Las i niebo pokazuje dzieciom bogactwo strojów z przeszłości. Jak wyglądały suknie w różnych epokach? Jak wyglądały zbroje dzielnych rycerzy? Oglądanie wzorów może być świetnym pretekstem do nauki historii.

Serie tematyczne marki Las i niebo, to nie tylko dekoracje - to pretekst, żeby rozwinąć w dziecku ciekawość świata! Pościel można kupić na stronie sklep.lasiniebo.pl.

Musimy przyznać, że jesteśmy pod wrażeniem. Czekamy na Wasze opinie!

    Więcej o:

Skomentuj:

Polski projekt: Las i niebo - oryginalna pościel dla dzieci