Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Raj smaków w letnim ogrodzie

Materiały prasowe

W letnich miesiącach nasze ogrody ożywają, stając się prawdziwym rajem dla miłośników świeżych warzyw, soczystych owoców i aromatycznych ziół, które możemy samodzielnie uprawiać. To idealny czas, aby cieszyć się plonami, które sami zasadziliśmy i pielęgnowaliśmy. A dzięki wsparciu wielofunkcyjnych narzędzi Gardena, zbieranie letnich plonów staje się jeszcze prostsze i bardziej efektywne.

MicroCutting
MicroCutting
Fot. Gardena

Samodzielna uprawa ziół

Własny ogród czy balkon to idealne miejsce nie tylko do pielęgnacji kwiatów, ale również prawdziwa oaza dla ziół. Zielone, aromatyczne i świeże przyprawy stanowią nie tylko wspaniały dodatek do naszych potraw, ale również mają wiele korzyści prozdrowotnych. W celu zachowania cennych właściwości warto je odpowiednio zbierać i ścinać, aby cieszyć się ich pięknym zapachem i smakiem na dłużej. Gardena w swojej ofercie posiada serię narzędzi MicroCutting, które w łatwy sposób pomogą zadbać o odpowiednią pielęgnację ziołowej grządki. W jej skład wchodzą nożyce dostosowane do cięcia różnego rodzaju ziół oraz uniwersalny nóż do zbierania i czyszczenia warzyw.

Do jednych z najpopularniejszych ziół o intensywnym zapachu i smaku możemy zdecydowanie zaliczyć bazylię. Jej liście mają charakterystyczny aromat i są niezastąpionym składnikiem włoskich potraw, takich jak pesto czy sałatka caprese. Dzięki nożycom GripCut z serii MicroCutting (cena ok. 84,90 zł) możecie cieszyć się precyzyjnym i łatwym zbieraniem liści bazylii czy nawet papryczek chili bez ryzyka uszkodzenia rośliny. Wbudowana funkcja chwytania ziół i warzyw umożliwia jednoczesne cięcie i wygodne przytrzymywanie roślin jedną ręką.

Jeśli lubicie letnie orzeźwiające koktajle to posadzenie mięty w ogrodzie czy na kuchennym parapecie będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Ta wyjątkowa roślina ma między innymi właściwości uspokajające i pomaga w trawieniu, jednak jest również delikatna, dlatego warto do jej cięcia wykorzystać nożyce FreshCut (cena ok. 63,90 zł). Narzędzie posiada wąskie, ostro zakończone ostrze - stworzone do precyzyjnego cięcia delikatnych listków nawet w ciasnych i ciężko dostępnych przestrzeniach.

Tymianek, rozmaryn czy szałwia to zioła o charakterystycznym, intensywnym smaku i zapachu, które często wykorzystywane są do przyprawiania mięs, sosów czy zup. Nożyce HerbCut z serii MicroCutting (cena ok. 74,20 zł), zostały stworzone do cięcia twardych łodyg ziół drzewiastych. Trzy otwory o różnej wielkości umieszczone między rękojeściami sprawiają, że nożyce posiadają przydatną funkcję oddzielania liści od gałązki.

Nic tak nie cieszy, jak samodzielnie wyhodowane świeże, soczyste pomidory, papryka czy pachnące ogórki prosto z krzaczka. Do ich szybkiego zbierania, obierania i czyszczenia możemy wykorzystać nóż VeggieCut (cena ok. 73,90 zł), który zawsze znajdziecie pod ręką dzięki futerałowi mocowanemu do paska. Jego sierpowy kształt i trwałe ostrze zapewniają za każdym razem precyzyjne i czyste cięcie.

Do szeregu innych, codziennych zastosowań warto wyposażyć swoją kuchnię i ogród w uniwersalne nożyce MultiCut (cena ok. 80,90 zł), które zapewniają dokładne i proste cięcie. Papier, opakowania czy sznurki nie będą już stanowiły problemu.

Nożyce do ziół HerbCut
Nożyce do ziół HerbCut
Fot. Gardena

Zbieranie owoców jagodowych

Porzeczki, borówki czy jeżyny w sezonie letnim rozpieszczają nasze podniebienia. Mają słodki smak i są bogate w witaminy oraz cenne przeciwutleniacze. Do zbierania ich dojrzałych owoców najlepiej sprawdzi się zrywaczka do owoców jagodowych z serii combisystem (cena ok. 75,90 zł). Narzędzie posiada obrotową końcówkę z zębami o różnej wielkości. Dzięki temu za pomocą wąskich zębów możemy zbierać mniejsze owoce jagodowe, a szersze doskonale sprawdzają się w przypadku owoców pestkowych, takich jak śliwki czy czereśnie. Zintegrowany kosz zrywaczki o pojemności aż 0,8l pozwala na zerwanie dużej ilości owoców bezpośrednio z krzewu, bez konieczności korzystania z dodatkowych narzędzi czy koszyków. Dodatkowo dzięki możliwości zamontowania trzonka combisystem wygodnie zerwiesz wysoko rosnące owoce bez użycia drabiny.

Combisystem – zrywaczka do owoców jagodowych
Combisystem – zrywaczka do owoców jagodowych
Fot. Gardena

Zrywanie z drzew owoców

Niewiele jest bardziej radosnych chwil w ogrodzie podczas letnich miesięcy niż zbieranie pysznych, soczystych jabłek prosto z drzewa. Już od lipca możemy cieszyć się ze smaku papierówek, a następnie innych smacznych odmian jabłek i tak aż do późnej jesieni. Niestety nie zawsze jest łatwo sięgnąć po te owocowe skarby, zwłaszcza gdy drzewa są wysokie, a owoce rosną na najwyższych gałęziach. W takich sytuacjach przychodzi nam z pomocą zrywaczka do owoców z serii combisystem (cena ok. 75 zł). Narzędzie to umożliwia nam wygodne i efektywne zbieranie owoców z drzewa bez uszkadzania ich delikatnej skórki. Wystarczy połączyć zrywaczkę z odpowiednim trzonkiem combisystem, a ząbki między otworami ułatwiają zrywanie nawet mniejszych owoców. Wszystkie zbiory następnie wlecą do wytrzymałego, pojemnego worka wykonanego z siatki.

Combisystem – zrywaczka do owoców
Combisystem – zrywaczka do owoców
Fot. Gardena
    Więcej o:

Skomentuj:

Raj smaków w letnim ogrodzie