Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szybka metamorfoza pokoju ucznia

mat. prasowe

Planujesz wprowadzić zmiany w aranżacji pokoju dziecka w wieku szkolnym? Sierpień to najlepszy czas na takie działania - zanim rozpocznie się rok szkolny i związane z nim obowiązki. Gdzie ustawić biurko? Jak dobrać odpowiednie oświetlenie? Jak zaplanować miejsce do przechowywania? Podpowiadamy.

Pokój uczennicy
Pokój uczennicy
Absynth/Timoore

Okres wakacji, kiedy dziecko przebywa poza domem, jest idealnym czasem na odnowienie jego pokoju. Przygotowanie nowego wystroju to miła niespodzianka, która może sprawić, że uczeń z większym entuzjazmem podejmie szkolne wyzwania. Nie trzeba jednak ponosić dużych wydatków - wystarczy odświeżyć kolory ścian, dokupić choćby jeden mebel oraz poprawić oświetlenie miejsca do nauki. Ważne jest, aby wcześniej omówić wszystkie zmiany z dzieckiem. Włączenie go w podejmowanie decyzji sprawi, że chętniej będzie korzystać z przygotowanego miejsca.

Meblik biurko Flex Comp White   biurko Flex Plus White   box Flex White   nadstawka White   2 krzesła Solar Yellow   regał 55 wysoki Uni White
Meblik biurko Flex Comp White biurko Flex Plus White box Flex White nadstawka White 2 krzesła Solar Yellow regał 55 wysoki Uni White
Domoteka

Paleta jasnych kolorów w pokoju dziecka

W pokojach dziecięcych zazwyczaj wiele się dzieje, również w kwestii wyposażenia i dekoracji – często znajdują się tam kolorowe tapety i intensywne kolory. Niestety, taka aranżacja może utrudniać skupienie. Aby wspomóc koncentrację młodego ucznia, warto postawić na jasne barwy. Nierzadko rodzice decydują się na wielobarwne tapety i naklejki na ścianach lub meblach. Niemniej jednak, do nauki i poprawy koncentracji bardziej odpowiednie będą kolory takie jak biel, delikatna zieleń, błękit czy wanilia. Te barwy wywołują wrażenie czystości i porządku. Jeśli obawiasz się, że zmiana całego wystroju pokoju będzie zbyt inwazyjna, możesz przemalować tylko ścianę przy biurku.

Kolekcja Nordic
Kolekcja Nordic
Meblik

Biurko dla ucznia 

Na rynku dostępne są liczne modele, które łączą w sobie funkcjonalność oraz elegancję. Ogromnie ważne jest stworzenie dla dziecka komfortowej strefy, aby uniknąć nadmiernego obciążenia dolnego odcinka kręgosłupa i zmęczenia oczu. Bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę na wymiary tej przestrzeni.

Najlepszym rozwiązaniem będzie mebel z regulacją wysokości, który będzie „rósł” razem z dzieckiem:

  • w przypadku najmłodszych uczniów wybieramy zakres regulacji od 55 do 75 cm,
  • dla starszych uczniów odpowiednie będzie biurko o wysokość mniej więcej od 70 do 75 cm,
  • wybierając biurko dla nastolatka, warto pamiętać, by pulpit był odpowiednio szerszy. Aby praca była komfortowa, powinien mieć on co najmniej 130 cm szerokości i około 85 cm głębokości.

Wskazane jest przeszukanie serwisów oferujących używane meble. Jest to nie tylko metoda na oszczędniejsze nabytki, lecz również wyraz troski o ekologię.

Szybka metamorfoza pokoju ucznia
Biurko dla dzieci Team 7
Domoteka

Fotel do biurka

Odpowiedni fotel jest niezbędny do zachowania właściwej postawy przy biurku. Tutaj również kluczowa jest regulacja wysokości oraz obecność podłokietników. Te elementy umożliwią dostosowanie fotela do potrzeb użytkownika. Podłokietniki należy ustawić tak, aby były na linii blatu biurka. Pamiętajmy, że poprawna pozycja to taka, w której mamy proste plecy, swobodnie oparte ręce na blacie, a stopy na podłodze.

Meble BOX
Meble BOX
Meble Wójcik

Oświetlenie w pokoju ucznia

Istotne jest zapewnienie odpowiedniego oświetlenia w miejscu przeznaczonym do nauki. Jeśli to możliwe, warto ustawić biurko tak, aby światło dzienne nie było zasłonięte przez uczące się dziecko. Oprócz światła sztucznego z góry, warto też zaopatrzyć stanowisko w lampkę biurkową. Należy zwrócić uwagę na rodzaj żarówki – najlepsze będą żarówki halogenowe lub LED o temperaturze barwowej od 4000 do 5000 K. Również odległość pomiędzy lampą a biurkiem ma ogromne znaczenie – zaleca się, aby wynosiła między 35 a 50 cm. Podsumowując, korzystajmy maksymalnie z naturalnego światła, jednocześnie łącząc je z odpowiednio dobranym oświetleniem sztucznym.

Aranżacja pokoju ucznia
Aranżacja pokoju ucznia
PORTA

Dodatki do aranżacji

Kiedy już mamy skompletowane wyposażenie stanowiska do nauki, możemy przystąpić do dekorowania wykorzystując dodatki biurowe. Warto również zaangażować w ten proces dziecko, aby czuło, że to jego własna przestrzeń. Dostępna na rynku jest szeroka gama różnorodnych organizerów, tabliczek kredowych, karteczek i wieszaków o różnych kształtach oraz kolorach. Z takimi akcesoriami proces nauki stanie się łatwiejszy i ciekawszy.

Szybka metamorfoza pokoju ucznia
Szybka metamorfoza pokoju ucznia
Dekoral
    Więcej o:

Skomentuj:

Szybka metamorfoza pokoju ucznia