Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wiązanka ślubna zimą. Z jakich kwiatów stworzyć wiązankę na ślub w grudniu

Stars for Europe, Katarzyna Jodłowska

Wiązanka ślubna na grudniowy ślub? Co dziesiąta para bierze ślub w grudniu. Zimowy ślub jest pełen magii i romantyzmu, ponieważ takiej uroczystości towarzyszy blask świec i czasami prószący za oknem śnieg. Pary z różnych powodów decydują się na ceremonię o tej porze roku. Czas ten zbiega się z przygotowaniami do świąt, co bywa często uciążliwe. Łączy się też jednak z wieloma zaletami. Do nich należy możliwość wykonania dekoracji z poinsecji, które nie są dostępne w żadnym innym okresie.

Wiązanka ślubna
Wiązanka ślubna
Fot. Stras for Europe

Wiązanka ślubna z poinsecji

Ten zapierający dech w piersiach bukiet ślubny wieńczy romantyczny moment, w którym dwie osoby mówią sobie "tak" na zawsze. Wspaniałe przylistki ciętych Princettii i innych poinsecji znajdują się wśród gałązek sosny i amarylisów. Pióra nadają całości zmysłowy charakter, a srebrzysty połysk akcesoriów w bukiecie mieni się w cekinach na sukni ślubnej.     

Ślubny samochód 

 

Kwiaty we włosach
Kwiaty we włosach
Fot. Stars for Europe

Wiązanka ślubna - kwiaty we włosach

Poinsecje zdobią również fryzurę panny młodej. Cięte gwiazdy wraz z gałązkami sosnowymi i srebrnymi dodatkami zostały wpięte spinkami do włosów do gęsto zaplecionego warkocza.

Rośliny doniczkowe kwitnące zimą. Najpiękniejsze rośliny domowe na lata

Wiązanka ślubna
Wiązanka ślubna
Fot. PIxabay/Noemi-Italy

Wiązanka ślubna z gałązkami iglaków i róż

Zimą nie mamy możliwości skorzystania z większości sezonowych roślin przy tworzeniu bukietu ślubnego, ale nie powinno nas to martwić. Dzięki temu możemy mieć wyjątkowe wiązanki, których bazą będą gałązki roślin iglastych wraz sukulentami i nawet szyszkami. Taka zieleń przepięknie się prezentuje na tle sukni ślubnej. Królową bukietu będzie róża.

Ozdoby na święta: zainspiruj się zimą!

Wiązanka ślubna w stylu Boho
Wiązanka ślubna w stylu Boho
Fot. Stars for Europe

Wiązanka ślubna boho

Styl boho jest ostatnio bardzo popularny także w sztuce układania kwiatów. Kojarzony jest w wolnością i brakiem konwenansów dający floryście wiele przestrzeni do własnej kreatywności. Odejście od ślubnych róż jest wspaniałym przykładem tego trendu. Wspaniałe, cięte poinsecje od ciemnoczerwonych po brudny róż, o gładkich, pofalowanych lub wyraźnie zróżnicowanych liściach zostały umieszczone między gałązkami sosny. Wyjątkowość tego bukietu wynika nie tylko z jego rozmiaru, ale także z różnorodności poszczególnych kwiatów utrzymanych w zbliżonej kolorystyce. Piękno kompozycji podkreśliły jedynie pióra i srebrne dodatki. Ważne dla panien młodych, które przywiązują wagę do szczegółów: kolor wybranych ciętych poinsecji może się powtórzyć na ślubnej pomadce.      

Trudno o lepsze rośliny w okresie Bożego Narodzenia jak poinsecje z przylistkami w kształcie gwiazdy. Poza świętami zyskują popularność jako efektowne kwiaty cięte, które sprawdzają się w zimowych, kwiatowych aranżacjach - coraz częściej również podczas zimowych wesel.

Wiązanka ślubna z wrzosów

Wrzosy są niezwykle pięknym i plastycznym roślinnym tworzywem bukietów. W ślubnej branży obowiązuje przesąd - że użyte w ślubnym bukiecie przynoszą szczęście Młodej Parze dlatego też są chętnie wybierane. Można je również wykorzystać do zrobienia bukieciku na rękę czy nawet kolczyków.

Wiązanka ślubna
Wiązanka ślubna
Fot. Shutterstock

Skomentuj:

Wiązanka ślubna zimą. Z jakich kwiatów stworzyć wiązankę na ślub w grudniu