Różnorodne zagłówki w sypialni

Monika Grabowska

Zobacz galerię zagłówków. Zainspiruj się.

5966979 https bi
fot. housetohome.co.uk
Zagłówek pełni funkcje estetyczne i praktyczne. Zagłówek może być głównym, najciekawszym punktem w sypialni . Wykonany z miękkich materiałów uprzyjemni wieczorną lekturę.

 

W polskich wnętrzach dosyć rzadko spotyka się pomysłowe, nieszablonowe zagłówki a warto poświęcić trochę uwagi na ten element sypialni . Można nawet pomyśleć o samodzielnym wykonaniu zagłówka.

 

Zagłówek z drewna.

Zagłówek może być wykonany z drewna. W nowoczesnej sypialni idealna będzie prosta forma. Do tradycyjnych wnętrz można skusić się na bogato rzeźbione, drewniane zagłówki. Prawdziwe perełki można okazyjnie kupić na ?pchlich targach?.

 

Zagłówek-półka.

Zagłówek może jednocześnie pełnić inną funkcję, np. może być półką na książki, lampkę nocną, dekoracyjne elementy.

Jeżeli łóżko stoi na środku pokoju, zagłówek może wyznaczać strefę nocną sypialni, zasłaniać, tworzyć przytulny kąt.

 

fot. pbteen.com

 

Zagłówek ze skóry.

Zagłówek ze skóry będzie miał wytworny wygląd. Może być nowoczesny, lekki, ale też tradycyjny, ciężki. Wszystko zależy od formy, proporcji zagłówka, rodzaju i koloru skóry jaki zostanie użyty.

 

Zagłówek z mozaiki, która zarezerwowana jest do łazienek, może wyglądać pięknie w sypialni. Minusem takiego rozwiązania jest to, że taki zagłówek będzie chłodny w dotyku.

 

Miękki zagłówek. Ciekawym rozwiązaniem, który możemy wykonać sami jest zagłówek z poduszek. Nad łóżkiem wieszamy drążek, a na drążku poduchy na szelkach.

Można też obłożyć płytę MDF dowolnym materiałem. Pomiędzy materiał a płytę dajemy gąbkę tapicerską. W ten sposób łatwo można nawiązać do innych elementów we wnętrzu: do zasłon, fotela czy poduszek, można wykonać wszystkie elementy z tego samego materiału, ale warto być ostrożnym, zwłaszcza przy wyrazistych wzorach na tkaninie.

 

Metalowe zagłówki są modne. Można stworzyć swój indywidualny projekt i zrealizować go w zakładzie kowalstwa artystycznego. Minusem zagłówka z metalu jest to, że jest zimny w dotyku i niezbyt wygodny.

 

Symboliczny zagłówek.

Zagłówek może zostać wyznaczony przez naklejki. Można też poszukać twórczych rozwiązań, jak malarstwo iluzjonistyczne, albo fototapeta z grafiką stworzoną na zamówienie lub własnym zdjęciem.

Wybór zagłówków jest spory. Jeżeli chcemy stworzyć wyjątkowy nastrój sypialni z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego.

 

Monika Grabowska

 

 

Zobacz również:

Okno nad zlewem kuchennym

Niebieski i biel. Świeżość we wnętrzu

Nowoczesne drewniane schody

 

Zobacz w naszym sklepie:

Największy wybór narzut 

Łóżka do sypialni 

Stoliki nocne 

 

 

 

Skomentuj:

Różnorodne zagłówki w sypialni