Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolory Domosfery

Aleksander Lesiak

Błękit i kawa z mlekiem.

Zestawienie ciemniejszej barwy z jasną zawsze jest chwytliwe, choć nie zawsze udane. Niektóre modne kiedyś połączenia, na przykład żółtego z niebieskim, dzisiaj wydają się być co najmniej ryzykowne. Nasze połączenie kolorystyczne jest przede wszystkim bardzo na czasie. Jasny błękit, w nieco przygaszonym, niekrzykliwym odcieniu, zestawiony jest z kolorem mlecznej czekolady i uzupełniony o różowe i szare akcenty. Jesteśmy więc modni, ale nie awangardowi, ceniący nowości, ale nie zachłystujący się nowinkami, wreszcie klasyczni i nowocześni zarazem.

Paleta barw wykorzystana w layoucie Domosfery doskonale sprawdza się we wnętrzach i może być z powodzeniem wykorzystana przy wyborze mebli, dodatków, farb lub tapet do waszych domów. Nastrój i klimat jaki można przy pomocy tych kolorów osiągnąć zależy od konkretnych materiałów jakich użyjemy, powierzchni na których się pojawią, oświetlenia i stylu dodatków. Tak na marginesie, korzystanie z takiej kolorystycznej ściągi, zestawu który wcześniej wybierzemy, zawsze się przydaje, ogranicza liczbę barw we wnętrzu, wprowadzając ład i harmonię.

W tym wnętrzu postawiono na naturę, to taki mieszczański styl eko z delikatnymi elementami etnicznymi. Mamy więc solidne teakowe meble w naturalnym odcieniu, które kojarzą się z wnętrzami kolonialnymi, krzesła w skórzanym obiciu w kolorze kawy i piękną tapetęw delikatne roślinne wzory. Dodatki może nie są najszczęśliwiej dobrane, ale pokazują, że takie wnętrze jest bardzo uniwersalne, stanowi transparentne tło dla innych przedmiotów. Obok nowoczesnej lampy mamy plecione koszyki z trawy a wszystko razem tworzy jednak spójną całość. Meble na zdjęciu pochodzą z kolekcji Hacienda i dostępne są w sklepie Decolor.

Tutaj wybrano nowoczesność, mamy czyste barwy, proste formy i kształty. Nie ma deseni, nie ma wzorów, przez co wnętrze wydaje się być przestrzenne, poukładane, ale też mało przytulne. To zasługa (czy też wina) podłogi z jasnego kamienia, ostrego, nasyconego odcienia brązu i halogenowego punktowego oświetlenia. Ten sam pokój z jaśniejszym odcieniem drewnianych elementów, naturalnym parkietem i mniej ''biurowym'' światłem, wyglądałby zupełnie inaczej.Decolor, ul. Przekorna 33, Warszawa; Decorador, Sadyba Best Mall, ul. Powsińska 31, Blue City, Al. Jerozolimskie 179, ul. Belgradzka 10 U, Warszawa

Skomentuj:

Kolory Domosfery