Jak wybrać sprzęt do nawadniania?
Jaki sprzęt do nawadniania będzie dla nas odpowiedni? Jak właściwie dopasować jego poszczególne elementy? – to kluczowe pytania, które stawiają sobie właściciele ogródków, gdy na dobre rozpoczyna się sezon wiosenno-letni.
Właściciele ogrodów i trawników mogą nawadniać je korzystając z szerokiej i dobrze dopasowanej do ich potrzeb nowej oferty Fiskars, w której znajdziemy - bębny z wężem, pistolety i lance zraszające, zraszacze, węże ogrodowe jak również złączki i przyłącza. Nową ofertę wyróżniają rozwiązania, które sprawiają, że wybór i użytkowanie sprzętu jest wyjątkowo łatwe i komfortowe.
Złączki i przyłącza
Cena: od ok. 18 zł do ok. 78 zł
Złączki i przyłącza
Cena: od ok. 18 zł do ok. 78 zł
Fiskars w ramach nowego segmentu do nawadniania gwarantuje pomocne rozwiązania dla ogrodników, a wśród nich kalkulator ogrodowy oraz innowacyjny system kodowania kolorem. Dzięki nim nawadnianie jest naprawdę łatwe.
Nawadnianie - krok po kroku>>>
Kalkulator ogrodowy = łatwy wybór optymalnego sprzętu do nawadniania
Przed wybraniem się na zakupy warto odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie – jak duży jest nasz ogród. Powierzchnia ogrodu determinuje bowiem wszystkie kolejne kroki - od wyboru optymalnej długości węża, aż po zraszacze do trawnika, które efektywnie nawodnią ogród. Stojąc przed dylematem czy wybrać nowy bęben z wężem XL czy może jednak zdecydować się na model bębna S, warto skorzystać z nowego narzędzia - kalkulatora ogrodowego - ułatwiającego ustalenie wielkości ogrodu i wybór optymalnego sprzętu. Wystarczy zalogować się na stronie www.fiskars.eu/easywatering, wpisać adres działki, zaznaczyć jej granice, a w efekcie otrzymamy podpowiedź dotyczącą optymalnego dla nas sprzętu.
Nawadnianie trawnika. Jaki system nawadniana wybrać do ogrodu przydomowego>>>
Innowacyjny system kodowania kolorem - nie ma szans na pomyłkę
Po wybraniu optymalnych węży, pistoletów zraszających i zraszaczy, czas połączyć wszystkie części w całość przy pomocy złączek i przyłączy. Producent zadbał o szeroki wybór złączek i przyłączy od kranu do końcówki zraszającej. Aby wykluczyć popełnienie błędu przy dopasowaniu złączki czy przyłącza do węża, zastosowano innowacyjny system oznaczania średnicy kolorem, czyli tzw. system kodowania kolorem.
- kolor żółty - odpowiada średnicy 9 mm,
- niebieski - średnicy 13-15 mm,
- natomiast czerwony - średnicy 19 mm.
Nie ma zatem szansy na pomyłkę!
Jak zaplanować nawadnianie ogrodu
- Ustal wielkość ogrodu - ona determinuje kolejne kroki dt. wyboru odpowiedniego sprzętu.
- Wybierz sprzęt do różnych zadań - na pewno będziesz potrzebować kilku węży, pistolet zraszający, zraszacz, przyłącza, a nawet sterownik. Pamiętaj, że nowe bębny z wężem Fiskars, zawierają wszystko, czego potrzebujesz do podlewania.
- Dopasuj strumień wody do zadania - inny będzie potrzebny do podlewania delikatnych roślin czy trawnika, a inny do czyszczenia narzędzi.
- Wybór węża ogrodowego to podstawa - wybierając wąż ogrodowy, w pierwszej kolejności weź pod uwagę powierzchnię swojego ogrodu. Równie ważne czynniki to jakość, odpowiednia długość i średnica węża. Wypróbuj do tego kalkulator ogrodowy.
- Czas na dobór złączek i przyłączy – to one łączą twój system nawadniający. Dzięki innowacyjnemu systemowi kodowania kolorem nie popełnisz błędu dopasowując je do węża.
- Więcej o:
Gnojówka z nawłoci – ekologiczny sposób na zdrowe rośliny w ogrodzie
Przenawożenie borówki amerykańskiej - objawy. Jak sobie z nimi radzić?
Podlewanie na balkonie
Nawożenie pelargonii fusami z kawy: Czy to skuteczna metoda?
Naturalne i ekologiczne nawozy
Gnojówka z pokrzywy - przepis na 10l naturalnego nawozu z pokrzywy
Nawóz ze skórki banana - jak zrobić? Jakie rośliny nim podlewać?
Ściółka z szyszek - jak ją zrobić ?