Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wybrać sprzęt do nawadniania?

MP

Jaki sprzęt do nawadniania będzie dla nas odpowiedni? Jak właściwie dopasować jego poszczególne elementy? – to kluczowe pytania, które stawiają sobie właściciele ogródków, gdy na dobre rozpoczyna się sezon wiosenno-letni.

Sterownik nawadniania
Sterownik nawadniania
Fot. Fiskars

Właściciele ogrodów i trawników mogą nawadniać je korzystając z szerokiej i dobrze dopasowanej do ich potrzeb nowej oferty Fiskars, w której znajdziemy - bębny z wężem, pistolety i lance zraszające, zraszacze, węże ogrodowe jak również złączki i przyłącza. Nową ofertę wyróżniają rozwiązania, które sprawiają, że wybór i użytkowanie sprzętu jest wyjątkowo łatwe i komfortowe.

Automatyczne nawadnianie ogrodu - zalety i wady>>>

Fiskars w ramach nowego segmentu do nawadniania gwarantuje pomocne rozwiązania dla ogrodników, a wśród nich kalkulator ogrodowy oraz innowacyjny system kodowania kolorem. Dzięki nim nawadnianie jest naprawdę łatwe.

Nawadnianie - krok po kroku>>>

Kalkulator ogrodowy = łatwy wybór optymalnego sprzętu do nawadniania

Przed wybraniem się na zakupy warto odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie – jak duży jest  nasz ogród. Powierzchnia ogrodu determinuje bowiem wszystkie kolejne kroki - od wyboru optymalnej długości węża, aż po zraszacze do trawnika, które efektywnie nawodnią ogród. Stojąc przed dylematem czy wybrać nowy bęben z wężem XL czy może jednak zdecydować się na model bębna S, warto skorzystać z nowego narzędzia - kalkulatora ogrodowego - ułatwiającego ustalenie wielkości ogrodu i wybór optymalnego sprzętu. Wystarczy zalogować się na stronie www.fiskars.eu/easywatering, wpisać adres działki, zaznaczyć jej granice, a w efekcie otrzymamy podpowiedź dotyczącą optymalnego dla nas sprzętu.

Nawadnianie trawnika. Jaki system nawadniana wybrać do ogrodu przydomowego>>>

Innowacyjny system kodowania kolorem - nie ma szans na pomyłkę

Po wybraniu optymalnych węży, pistoletów zraszających i zraszaczy, czas połączyć wszystkie części w całość przy pomocy złączek i przyłączy. Producent zadbał o szeroki wybór złączek i przyłączy od kranu do końcówki zraszającej. Aby wykluczyć popełnienie błędu przy dopasowaniu złączki czy przyłącza do węża, zastosowano innowacyjny system oznaczania średnicy kolorem, czyli tzw. system kodowania kolorem.

  • kolor żółty - odpowiada średnicy 9 mm,
  • niebieski - średnicy 13-15 mm,
  • natomiast czerwony - średnicy 19 mm.

Nie ma zatem szansy na pomyłkę!

Jak zaplanować nawadnianie ogrodu

  1. Ustal wielkość ogrodu - ona determinuje kolejne kroki dt. wyboru odpowiedniego sprzętu.
  2. Wybierz sprzęt do różnych zadań - na pewno będziesz potrzebować kilku węży, pistolet zraszający, zraszacz, przyłącza, a nawet sterownik. Pamiętaj, że nowe bębny z wężem Fiskars, zawierają wszystko, czego potrzebujesz do podlewania.
  3. Dopasuj strumień wody do zadania - inny będzie potrzebny do podlewania delikatnych roślin czy trawnika, a inny do czyszczenia narzędzi.
  4. Wybór węża ogrodowego to podstawa - wybierając wąż ogrodowy, w pierwszej kolejności weź pod uwagę powierzchnię swojego ogrodu. Równie ważne czynniki to jakość, odpowiednia długość i średnica węża. Wypróbuj do tego kalkulator ogrodowy.
  5. Czas na dobór złączek i przyłączy – to one łączą twój system nawadniający. Dzięki innowacyjnemu systemowi kodowania kolorem nie popełnisz błędu dopasowując je do węża.
    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wybrać sprzęt do nawadniania?