Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zabawka zaprojektowana przez 9-letniego Huberta z Polski w nowej kolekcji IKEA

red.

W sklepach IKEA pojawiła się limitowana seria zabawek SAGOSKATT 2017. Tworzy ją 10 pluszaków zaprojektowanych przez dzieci z całego świata. Jedna z nich - sympatyczny pająk - to projekt 9-letniego Huberta z Białegostoku.

Zabawki z kolekcji SAGOSKATT 2017
Zabawki z kolekcji SAGOSKATT 2017
fot. IKEA

Kolekcja zabawek SAGOSKATT to efekt konkursu rysunkowego zorganizowanego przez IKEA w minionym roku, rozstrzygniętego na początku br., o czym informowaliśmy TUTAJ. Spośród 70 tys. nadesłanych prac wybrano wówczas dziesięć, na podstawie których miały powstać pluszowe zabawki. Owe zabawki zostały teraz zrealizowane i właśnie trafiły do sprzedaży w sklepach IKEA na całym świecie. Wśród nich jest zabawka zaprojektowana przez 9-letniego Huberta z Polski. Praca Huberta była jednym z 4 tys. projektów zgłoszonych w Polsce. Jego sympatyczny pająk jednak zdecydowanie się wyróżniał.

Konkurs jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej IKEA „Zabawa to poważna sprawa”, której celem jest wspieranie prawa wszystkich dzieci do zabawy, uczenia się i rozwoju. IKEA Foundation przekazała już 45 milionów euro na projekty wspierające rozwój dzieci, realizowane przez sześć organizacji partnerskich: UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children. W tym roku dodatkowo całkowity dochód ze sprzedaży kolekcji SAGOSKATT zostanie przekazany na lokalne cele społeczne, wspierając tym samym rozwój dzieci w Polsce.

Za sprawą kampanii „Zabawa to poważna sprawa” chcemy przypomnieć wszystkim, jak ważnym aspektem rozwoju dzieci jest bezpieczna zabawa, kreacja i radość z bycia razem. To cele działań wspieranych przez IKEA Foundation w wielu miejscach na całym świecie, gdzie dzieci nie mają odpowiednich warunków do takiego rozwoju, np. w obozach dla uchodźców na Bliskim Wschodzie

- podkreśla Katarzyna Dulko-Gaszyna, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail.

Kampania „Zabawa to poważna sprawa” będzie realizowana w sklepach IKEA w okresie 5.11-23.12 br.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

    Więcej o:

Skomentuj:

Zabawka zaprojektowana przez 9-letniego Huberta z Polski w nowej kolekcji IKEA