Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zaproś wiosnę do domu – kwiaty cięte i doniczkowe

Materiał prasowy

Kiedy zaczynamy zauważać pierwsze oznaki wiosny, takie jak przebiśniegi i krokusy, oraz słyszymy śpiew ptaków o poranku, możemy zaprosić tę porę roku do naszego domu. Jak to zrobić? Nic prostszego niż wprowadzenie kwiatów, zarówno ciętych, jak i doniczkowych. Oto kilka pomysłów, jak to zrobić pięknie i zadbać o ich długotrwałość!

Wiosna w domu
Wiosna w domu
Fot. Kik

Czy czujesz ten przyjemny zapach? Jeśli nie, czas stworzyć dekoracje pełne kwiatów. Bazą będą wiosenne kwiaty cebulowe, które są symbolem nadchodzącej pory roku. Hiacynty, krokusy, narcyzy, tulipany i szafirki swoim urokiem i intensywnymi kolorami odświeżą każde wnętrze, dodając mu świeżości i uroku.

Widok świeżych kwiatów i ich zapach poprawiają nastrój i wprowadzają wiosenną atmosferę do wnętrza. Możemy wykorzystać różne rodzaje kwiatów cebulowych do naszych domowych aranżacji. Hiacynty pięknie prezentują się w prostych i eleganckich doniczkach. Warto wybierać kwiaty o różnych kolorach, aby wnętrze roztaczało jeszcze więcej radości. Krokusy, znane z górskich krajobrazów i miejskich parków, świetnie wyglądają w mniejszych doniczkach lub w koszyczkach wiklinowych. Narcyzy można ozdobić żółtymi kwiatami i umieścić w prostych szklanych wazonach. Zaś szafirki najlepiej będą się prezentować w ceramicznych doniczkach lub głębszych misach. A co do klasycznych tulipanów, wystarczy umieścić je w dowolnym wazonie, aby wyglądały pięknie.

ekspertka marki KiK

Pomysł na doniczki

Zazwyczaj kwiaty cebulowe kupujemy w plastikowych osłonkach, które nie są zbyt estetyczne. Dlatego czas na przesadzanie. Ale czy można to zrobić efektownie bez wydawania fortuny na drogie doniczki? Okazuje się, że tak. Wystarczy wykorzystać kreatywnie domową ceramikę i szkło, które podkreślą urodę roślin.

Bardzo popularne obecnie są byliny cebulowe umieszczone w szklanych naczyniach – prostych wazonach, przypominających tuby, kuchenne misy, słoiki, butelki, a nawet większe kieliszki! Ich transparentna struktura pozwala na podziwianie korzeni roślin, co dodaje dekoracji uroku. Rośliny zazwyczaj sadzi się w ziemi, ale jako podłoże mogą posłużyć także naturalne kamienie zalane wodą. W wąskich naczyniach dobrze sprawdzają się same woda – ważne, aby cebula i korzenie rośliny nie były całkowicie zanurzone w płynie. W takich naczyniach najlepiej rosną hiacynty, tulipany czy żonkile – podpowiada ekspertka KiK i dodaje: jednak szklane naczynia to nie jedyne, które można wykorzystać jako doniczki. Zardzewiała, rustykalna konewka, drewniane skrzynki lub kosze wiklinowe podkreślą naturalne piękno kwiatów. Wystarczy rozejrzeć się po strychu lub spiżarni – na pewno znajdziemy tam przedmioty, które mogą stać się nietypowymi doniczkami.

Kwiaty jako ozdoby wielkanocne

Kwiatowe dekoracje świetnie nadają się do udekorowania domu na Wielkanoc. Oto kilka pomysłów od dekoratorki KiK:

Wystarczy umieścić kilka żonkili w misce i dodać kilka pisanek lub dekoracyjnych jajek. Jeśli mamy bukiet z ciętych kwiatów, możemy dodać do niego gałązki z zielonymi liśćmi i powiesić na nich pastelowe jajka. Możemy też wzbogacić kompozycję suchymi baziami. Jeśli zasadziliśmy krokusy w większym koszu wiklinowym lub drewnianej skrzynce, warto dodać na dnie sztuczny, zielony mech i figurkę zająca. I gotowe, piękne, świąteczne ozdoby!

Stworzenie urokliwej aranżacji z wiosennych kwiatów cebulowych lub ciętych jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy wykorzystać naczynia, które mają ukryty potencjał – w szkle, ceramice czy wiklinie kwiaty będą prezentować się wspaniale.
 

Skomentuj:

Zaproś wiosnę do domu – kwiaty cięte i doniczkowe