Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

46. Święto Róży odbędzie się w Kutnie w dniach 4 – 6 września 2020 roku

Święto Róży

Całość wydarzeń przeniesiono do Parku Traugutta. To właśnie tam najmocniej zabije różane serce miasta, a to za sprawą Ogólnopolskiej Wystawy Róż. Wyjątkowo nie odbędzie się ona w budynku Kutnowskiego Domu Kultury, a w specjalnie przygotowanym pawilonie wystawienniczym. Wstęp na nią będzie bezpłatny.

Święto Róży
Święto Róży
Święto Róży

Święto Róży podczas koronawirusa

W trakcie Wystawy odbędzie się Profesjonalny Konkurs Różany o Złotą Różę OWR 2020, którego wyniki zostaną ogłoszone online. W PROGRAMIE 46. Święta Róży nie zabraknie 6. edycji Konferencji Różanej. Tym razem jednak całość wydarzenia odbędzie się online. Dzięki temu będzie można zadać pytania różanym ekspertom za pośrednictwem czatu. Nie są to jedyne zmiany w programie, wszystkie jednak zostały podyktowane troską o nasze wspólne bezpieczeństwo. Dlatego też zrezygnowano z takich elementów jak Jarmark Różany i koncerty plenerowe. W Parku Traugutta będzie można kupić sadzonki róż bezpośrednio od najlepszych polskich producentów. Na pewno opowiedzą o swoich kwiatach i udzielą kilku wskazówek odnośnie ich pielęgnacji.

Floryści w parku

Park Traugutta zmieni się w romantyczny i zaczarowany ogród, a to za sprawą instalacji świetlnych i aranżacji florystycznych, które przygotują mistrzowie florystyki po kierunkiem Marty Kondzielnik ze Stowarzyszenia Florystów Polskich. Niewątpliwe będą to okoliczności sprzyjające spacerom.

Zielona Strefa Relaksu

Warto wybrać się także w odwiedziny do doktora Troczewskiego. To właśnie przed jego willą (budynek Urzędu Stanu Cywilnego) stanie Zielona Strefa Relaksu. Podobnie jak w ubiegłych latach powstanie ona dzięki współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Twórców Ogrodów. Tym razem jednak całość projektu będzie zapowiedzią aranżacji zieleni miejskiej, która niebawem będzie cieszyć oko na wyremontowanym Placu Wolności w Kutnie.

 

Święto Róży
Święto Róży
Święto Róży

Przed budynkiem Kutnowskiego Domu Kultury będzie można zobaczyć wystawy plenerowe – Nasze portfolio oraz Róże XXL. Pierwsza z nich to zbiór fotografii najpiękniejszych ogrodów. Druga zaś jest zwieńczeniem tegorocznej edycji ,,Wyróżnij się” organizowanej przez TPZK w ramach projektu ,,1000 róż dla Kutna”, finansowanego w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na zdjęciach zobaczyć będzie można mieszkańców Kutna i ich róże.

    Więcej o:

Skomentuj:

46. Święto Róży odbędzie się w Kutnie w dniach 4 – 6 września 2020 roku