Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Róże ze Szkółki Tadeusza Pałki obsypane gradem nagród w Kutnie!

PTR

Od 1997 r. szkółka specjalizuje się w uprawie róż, mając w ofercie wyjątkowe pod względem urody i zdrowotności odmiany niemieckich producentów W. Kordes’ Söhne oraz Rosen Tantau, ale też cały zestaw najbardziej popularnych odmian innych hodowców i producentów.

Wręczenie nagrody ufundowanej, przez Tadeusza Pałkę na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Jeremiego Przybory "Stacja Kutno"
Wręczenie nagrody ufundowanej, przez Tadeusza Pałkę na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Jeremiego Przybory "Stacja Kutno"
Fot. Adam Pietrusiak

Pan Tadeusz Pałka znany jest w środowisku hodowców i miłośników róż jako specjalista od spraw trudnych, a nawet niemożliwych - m. innymi z sukcesami szuka starych odmian róż, które nawet najwięksi eksperci uważają za od dawna zaginione, przypomina ich historię i zwraca uwagę na tradycje.

Piknik Różany w Kutnie
Piknik Różany w Kutnie
Fot. Adam Pietrusiak

Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Różanego, uczestnicząc we wszystkich imprezach, akcjach i innych przedsięwzięciach inicjowanych przez PTR. Jest również prawdziwym pasjonatem swojej pracy, która stanowi dla niego jednocześnie hobby. Nie raz można go spotkać na stoisku swojej szkółki gdzie osobiście sprzedaje róże, doradzając oczywiście kupującym.

Tadeusz Pałka na stoisku swojej firmy podczas Święta Róży
Tadeusz Pałka na stoisku swojej firmy podczas Święta Róży
Fot.Adam Pietrusiak

W prestiżowym Konkursie, podczas 46. Święta Róży w Kutnie, róże Tadeusza Pałki zdobyły nagrody niemal we wszystkich kategoriach! W Konkursach Różanych bierze udział z sukcesami od wielu lat.

Róża ‘Lady Kutno’
Róża ‘Lady Kutno’
Fot. Adam Pietrusiak

Jego ‘Lady Kutno’ została uhonorowana Srebrną Różą w Konkursie Różanym podczas 46. Święta Róży w Kutnie. To rabatowa odmiana Kordesa, powtarzająca kwitnienie, którą hodowca zadedykował Miastu Róż z okazji 40. Jubileuszu Święta Róży. Na rynku niemieckim znana pod nazwą ‘Schöne vom See’. Tadeusz Pałka uzyskał nagrody w tegorocznym konkursie także dla róż:

 • ‘Stadt Rom’,
 • ‘Marlene,
 • ‘Piano’,
 • ‘F. J. Grootendorst’,
 • Rosa rugosa ‘Hansa’,
 • ‘Matthias Claudius Rose’,
 • ‘Portoroż’.

 

Szkółka Taduesza Pałki różą 'Stadt Rom'
Szkółka Taduesza Pałki róża 'Stadt Rom'. Róża ‘Stadt Rom’, okrywowa firmy Tantau, jest niezwykle zdrowa, odporna na zanieczyszczenia powietrza w miastach i niezwykle żywotna. Jej intensywnie różowe kwiaty zebrane są w olbrzymie bukiety wyróżniające się z daleka. Kwitnie aż do mrozów, nie wymaga przycinania.
Fot.PTR

Szkółka Roślin Ozdobnych Tadeusz Pałka znajduje się w okolicach Końskowoli, czyli centrum polskiego „zagłębia różanego”.

Inne ciekawe róże ze szkółki:

 • Róża czteropłatkowa f.ostrzydlona  (Rosa ‘Omeiensiss Pteracantha’) – ciekawa odmiana dzikiej róży, wyróżniająca się oryginalnymi pędami ozdobionymi dużymi, płaskimi kolcami, dorasta do 3 m. Niezwykle dekoracyjna, nadaje się do kompozycji z innymi roślinami.
 • Róża J.V.Goethe, firmy Tantau, ma wielkie, mocno pachnące kwiaty, przyciągające uwagę. W ogrodzie ładnie się rozkrzewia i może zająć sporo miejsca.
 • Róża ‘Salsa’, okrywowa, firmy Tantau, niezawodna do zadań specjalnych, wytwarzająca liczne kwiaty, które w połączeniu z ciemno zielonymi, błyszczącymi liśćmi tworzą wspaniałe kobierce. Nadaje się na skarpy i do masowych nasadzeń np. w przestrzeni publicznej.
  Więcej o:

Skomentuj:

Róże ze Szkółki Tadeusza Pałki obsypane gradem nagród w Kutnie!