Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

KoMPOścik - co to takiego?

MPO

Zima, która w tym roku była wyjątkowo mroźna i śnieżna, nareszcie ustąpiła, a z każdym kolejnym dniem daje się wyczuć coraz silniejszy powiew ciepłego, wiosennego powietrza. Pomimo że okresowe nocne przymrozki nadal nikogo nie dziwią, doświadczeni ogrodnicy, działkowcy i hodowcy właśnie rozpoczynają pierwsze w tym roku prace. Wiedzą oni przy tym doskonale, że aby móc cieszyć się pięknymi plonami, podłoże, na którym zasieją bądź zasadzą swoje rośliny, wymagać będzie odpowiedniego przygotowania. Może w tym pomóc „koMPOścik” – organiczny środek poprawiający jakość gleby, produkowany przez MPO Warszawa.

koMPOścik
koMPOścik
Fot.MPO

KoMPOścik od MPO

Dla wielu osób może być to zaskoczeniem, ale Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie („MPO Warszawa”), poza swoją podstawową działalnością, skupiającą się na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów w stolicy, jest też producentem organicznego środka poprawiającego jakość gleby. „koMPOścik” to uniwersalny produkt, który wzbogaca fizyczne oraz chemiczne właściwości wszelkich rodzajów gleb, co w efekcie ułatwia uprawę roślin ozdobnych oraz trawników. Może on także służyć jako komponent do produkcji substratów przeznaczonych do uprawy pojemnikowej - roślin doniczkowych oraz balkonowo-tarasowych.

Co to jest kompost?>>>

"koMPOścik" jest wytwarzany od 2013 roku. To właśnie 8 lat temu, po certyfikacji Ministra Rolnictwa, produkt został wprowadzony do obiegu. "koMPOścik" świetnie sprawdza się w zastosowaniu do każdego rodzaju gleby, szczególnie jednak zaleca się jego użycie w przypadku gleb o niskiej zawartości próchnicy.

Świeży kompost>>>

Do końca 2017 roku cały produkowany "koMPOścik" wykorzystywany był do rekultywacji składowisk odpadów zarządzanych przez Spółkę. W 2018 roku podjęto jednak działania informacyjne, które miały rozpromować produkt wśród nowych odbiorców. Czasem mamy klientów, którzy są zainteresowani zakupem mniejszej partii "koMPOściku" - do kilkuset kilogramów. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Nasi pracownicy pakują wtedy produkt w worki. 

Adam Kiełczykowski, Dyrektor należącego do MPO Warszawa Zakładu Zagospodarowania Odpadów „Kampinoska”

Podjęte kilka lat temu działania przyniosły pozytywny efekt. Dzisiaj "koMPOścik" ma grono stałych klientów, którzy miesięcznie odbierają od kilku do kilkuset ton tego środka. Produkt Zakładu Zagospodarowania Odpadów "Kampinoska" sprzedawany jest luzem, przy wykorzystaniu ładowarek oraz samochodów ciężarowych. Zdarza się jednak, że Spółka obsługuje także klientów, którzy chcieliby nabyć "koMPOścik" w mniejszej ilości.

Więcej informacji: https://www.mpo.com.pl/uslugi/sprzedaz-kompostu.

    Więcej o:

Skomentuj:

KoMPOścik - co to takiego?