Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

49-metrowe mieszkanie we Wrocławiu

Patrycja Jezierska

Białe wnętrze wcale nie musi być nudne. W mieszkaniu znajdującym się w dawnej fabryce papieru proste, białe ściany i dodatki kontrastują z surową cegłą. Właściciel urządził je odważnie i z charakterem.

Mieszkanie znajduje się na terenie dawnej drukarni i fabryki papieru w kompleksie mieszkaniowym „Nova Papiernia” we Wrocławiu. Składa się z dużego salonu połączonego z otwartą kuchnią, sypialni oraz łazienki. Wszystkie pomieszczenia tego 49-metrowego mieszkania urządzono w ujednoliconej kolorystyce. W mieszkaniu dominują odcienie bieli i szarości. Te dwa główne kolory przełamane są prawie w każdym pokoju niebieskimi dodatkami lub czerwienią cegłą.

Surowa cegła na ścianach

Salon otwarty jest na kuchnię. Jego ściany pokryto czerwoną, surową cegłą - materiałem nawiązującym do zabytkowego budynku, w którym znajduje się lokum. Cegła to najważniejszy element pomieszczenia. To ona nadaje mu charakter. Jest to zabieg zdecydowanie godnym naśladowania. Wystrój salonu dopełnia wygodna szara sofa pokryta niebieskimi kocami i poduszkami w ciekawe geometryczne wzory.

Biała kuchnia

Urządzona w całości na biało kuchnia urzeka prostotą. Fronty kuchenne, blat oraz biały okap w kształcie industrialnej rury ciekawie kontrastują z ciężką, betonową ścianą, a podwieszony lustrzany zegar ścienny sprawia, że pomieszczenie nabiera charakteru. 

Sypialnia jest nie tylko przytulna, ale również funkcjonalna o czym świadczą białe lampki, podwieszone na ścianie nad łóżkiem oraz dwie rozkładane, znajdujące się po obu stronach posłania półki, pozwalające na zaoszczędzenie miejsca. Szczególną uwagę w tym minimalistycznym pomieszczeniu przyciąga okrągłe, ozdobne lustro, zawieszone na ścianie stanowi jedyny element dekoracyjny. 

Podobny efekt we wnętrzach wystarczy umiar i odpowiedni dobór materiałów.

Skomentuj:

49-metrowe mieszkanie we Wrocławiu