Ogrzewanie
Ogrzewanie domu kominkiem
Dzięki specjalnemu systemowi kanałów powietrznych można ciepłem z kominka ogrzać cały dom.
Przegląd grzejników łazienkowych
W łazience najczęściej montuje się grzejniki drabinkowe lub dekoracyjne. Wśród nich najpopularniejsze są stalowe, ale na rynku spotkamy również miedziane lub ze stali szlachetnej.
Pompa ciepła: najlepsza, czyli jaka
Tak naprawdę nie ma urządzeń idealnych. Są tylko takie, które lepiej od innych sprawdzają się w określonych warunkach. Dotyczy to również pomp ciepła.
Sterowanie grzejnikami kanałowymi
Tak jak wszystkie urządzenia grzewcze, również grzejniki kanałowe muszą być wyposażone w odpowiednie elementy służące do ich regulacji. Systemy sterowania zależne są od rodzaju zamontowanych konwektorów (z konwekcją naturalną czy wymuszoną) i ich ilości w pomieszczeniu.
Tańsze grzanie prądem
Piece akumulacyjne grzeją przez całą dobę, ładują się tylko wtedy, gdy prąd jest tani, a w dodatku można nimi sterować.
Nowoczesne kotły na węgiel i drewno
Ogrzewanie domu paliwami stałymi znowu staje się modne. Przede wszystkim ze względów ekonomicznych.
Na forum: Podłączenie kozy do komina
Czy to się opłaca? Jaki jest koszt takiego podłączenia?
Kominki, ogrzewacze, promienniki - jesienne dogrzewanie
Jesień już coraz bliżej, a wraz z nią wieczorne chłody oraz niespodziewane spadki temperatury. W tym okresie nie jest jeszcze uruchomione centralne ogrzewanie, co więc zrobić, aby nie zmarznąć we własnym M i nie złapać jesiennego kataru?
Wady i zalety ogrzewania domu...
Wady i zalety ogrzewania domu gazem, olejem, energią elektryczną, węglem, drewnem i peletami.
Czym ogrzewać dom gdy nie ma gazu?
Dla większości właścicieli domów jednorodzinnych gaz to optymalne rozwiązanie. Co jednak mają zrobić ci, którzy nie mają dostępu do sieci gazowej?
Na forum: Jak obniżyć koszty ogrzewania?
Jakie macie doświadczenia
Wodne ogrzewanie podłogowe na parterze i piętrze
Wodne ogrzewanie podłogowe na parterze jest bardzo często stosowane. Inaczej jest z piętrem - sporo osób uważa, że takie ogrzewanie w sypialniach jest szkodliwe. Zupełnie niesłusznie.
Piękne kominki wraz z cenami
Kominek tworzy atmosferę wnętrza. Nie tylko dlatego, że pali się w nim ogień ale też, że pięknie wygląda.
Elektryczne piece akumulacyjne
Współczesne piece akumulacyjne bardzo się różnią od swoich poprzedników. Nie tylko wyglądają inaczej, ale są oszczędniejsze, bo dzięki układom sterującym oddają tylko tyle ciepła, ile potrzeba do utrzymania zadanej temperatury w pomieszczeniach.
Łazienka dobrze ogrzana
Ciepła podłoga i grzejnik, na którym można powiesić mokry ręcznik, to jest to, co bardzo lubimy mieć w łazience.
Serwis kotła - po czym poznać dobrego fachowca
Konserwację kotła grzewczego czy podgrzewacza wody powinno się zlecać wyłącznie autoryzowanym firmom serwisowym.
Przegląd i konserwacja kotła gazowego przed zimą
Większość producentów zaleca przegląd kotła przynajmniej raz do roku. Wyczyszczony i wyregulowany zużyje mniej paliwa, a my będziemy mieć pewność, że w środku zimy nie przestanie grzać.
Kotłownia na paliwa stałe
Nowoczesna kotłownia na paliwo stałe nie musi być w piwnicy, a zagląda się do niej nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu.
Kominki na wodę
Nowoczesny kominek wodny łączy urok i przytulność ze wspomaganiem centralnego ogrzewania. Przygotowuje też ciepłą wodę do mycia. Współpracuje z kotłem gazowym lub olejowym, ale może być również głównym źródłem ciepła w domu.
Pompy ciepła - ogrzewanie domu energooszczędnego
Prezentowany dom jest przykładem nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego. Najpierw zrobiono wszystko, aby zminimalizować w nim zapotrzebowanie na ciepło, potem wybrano urządzenie, które to ciepło zapewni.
Kocioł kondensacyjny - współpraca z instalacją podłogową i grzejnikową
Gaz i olej opałowy stale drożeją. Dlatego, chociaż na kocioł kondensacyjny trzeba wydać więcej niż na zwykły, taka inwestycja coraz bardziej się opłaca.
Ogrzewanie - drewno i pelety
Popularność drewna jako paliwa wzrosła dzięki nowoczesnym kotłom na paliwa stałe, oraz kominkom z rozprowadzeniem gorącego powietrza i z płaszczem wodnym.
Jak podłączyć grzejniki
Dobrze podłączony grzejnik nie zaleje domu, nie poparzy, nie utrudnia sprzątania, dobrze grzeje i estetycznie wygląda.
Gazowe kotły wiszące - dwa w jednym
Na wiszący kocioł, który zapewnia ogrzewanie domu i gorącą wodę, nie potrzeba wiele miejsca. Bez problemu zmieści się w łazience lub kuchni.
Grzejniki łazienkowe i pokojowe - Informator rynkowy - loża ekspertów
Zaproszeni przez naszą redakcję fachowcy przedstawiają swoje opinie na temat grzejników łazienkowych i pokojowych. W spotkaniu ekspertów wzięli udział: Jolanta Kreczmańska - właścicielka sieci salonów sprzedaży KALMAR, Jerzy Stosiek - dyrektor handlowy w firmie Zehnder, oraz Roman Strzelczyk - kierownik działu technicznego w firmie RETTIG HEATING.
Jak wybierać grzejniki pokojowe i łazienkowe?
Różnorodność typów grzejników przeróżnych producentów może przyprawić o zawrót głowy. Trzeba jednak pamiętać, że grzejnik stanowi część instalacji i musi z nią tworzyć spójną całość.
Ogrzewanie - prąd - grzejniki elektryczne, piece akumulacyjne, podłogowe ogrzewanie akumulacyjne
Energia elektryczna jest najbardziej dostępnym źródłem ciepła, a zasilane nim urządzenia grzewcze mają wysoką sprawność. Im bardziej energooszczędny jest dom, tym bardziej opłacalne staje się ogrzewanie elektryczne.
Ogrzewanie pompą ciepła
Kończymy budowę dużego domu. Obawiamy się, że ogrzewanie go gazem bądź olejem będzie kosztowne. Słyszeliśmy o tanim ogrzewaniu pompą ciepła. Czy można ją zamontować w każdym domu i na co zwracać uwagę, kupując takie urządzenie?
Ogrzewanie - gaz płynny
Do stosowania gazu płynnego przekonują jego zalety użytkowe, nie zachęca jednak dość wysoka cena.