Wokół domu

 • Jako doniczkowa choinka mogą nam posłużyć również tuje i cyprysiki

  Choinka w donicy - do domu i ogrodu

  Coraz popularniejsze staje się kupowanie świątecznej choinki w postaci iglaka w donicy, z myślą o posadzeniu go potem w ogrodzie. Aby jednak ta operacja mogła się udać, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka spraw na etapie zakupu.

 • choinka

  Jak wybrać ciętą choinkę do domu

  Aby takie drzewko wytrzymało w domu jak najdłużej, musimy zwrócić uwagę, by było świeże.

 • Parasole grzewcze

  Ciepło z parasola

  Na tarasie i w ogrodzie możemy wypoczywać także wtedy, gdy promienie słońca nie zapewniają już komfortowej temperatury. Aby nie odczuwać dokuczliwego zimna, warto zainwestować w promiennik ciepła w postaci popularnego parasola grzewczego.

 • domofon, wideofon

  Bezpieczny dom: domofony i wideodomofony

  W spokojnej okolicy przy bramie wystarczy zazwyczaj zwykły przycisk dzwonkowy i rygiel elektromagnetyczny w furtce lub bramie, uruchamiany z wnętrza domu. Takie proste urządzenie sprawdza się tam, gdzie wejście na posesję jest dobrze widoczne zarówno w dzień, jak i w nocy (np. oświetla je uliczna latarnia). Nie zawsze jest to jednak wystarczające...

 • Drewno powinniśmy przechowywać na powietrzu. Najlepiej sprawdzają się otwarte, ale zadaszone wiaty

  Drewno do kominka

  Do palenia w kominku używamy drewna gatunków liściastych. Drewno kominkowe powinno być sezonowane, tak by miało maksymalną wilgotność 25%.

 • odkurzacz ogrodowy

  Odkurzacz ogrodowy

  Z pewnością trudno jest sobie wyobrazić domowe porządki bez odkurzacza. Doprowadzenie wnętrz do czystości bez jego pomocy jest prawie niemożliwe. Również w ogrodzie jego rola jako doskonałej alternatywy dla miotły czy szczotki może okazać się nieoceniona. Oczywiście pod warunkiem, że użyjemy odpowiednio dobranego sprzętu, przeznaczonego do prac ogrodniczych.

 • Na forum: oświetlenie ogrodowe

  Poszukuję dobrych, ale niedrogich lamp ogrodowych, które kupiliście i dobrze Wam służą.

 • numery domów

  Tablice adresowe, czyli niezły numer

  Tabliczka z adresem i numerem domu to drobiazg, ale warto poświęcić mu nieco uwagi. Domowa "wizytówka" może być mniej lub bardziej urodziwa, a czasem - połączona z praktycznymi urządzeniami.

 • Dwupiętrowy parking podziemny cardok

  Cardok czyli garaż podziemny

  Cardok  to nowoczesny  system parkowania, który szczególnie może zainteresować  właścicieli domów szeregowych stojących na małych działkach, wyposażonych w wąskie podjazdy.  Garaż  hydrauliczny to wynalazek Brytyjczyków . Jedno miejsce parkingowe może pomieścić aż dwa samochody. Cały proces parkowania rozpoczyna automatycznie  po naciśnięciu jednego guzika w pilocie .

 • Paliwo w kosiarce spalinowej najlepiej wypalić do końca lub zmieszać paliwo ze specjalnym dodatkiem

  Konserwacja kosiarki po sezonie

  Kosiarka jest jednym z ciężej pracujących sprzętów ogrodowych - w sezonie wyjeżdżamy nią na trawnik przynajmniej 30 razy. Jeśli chcemy, by urządzenie pracowało niezawodnie, zadbajmy o nie jesienią. Proste czynności konserwacyjne możemy przeprowadzić samodzielnie. Warto jednak przynajmniej raz do roku oddać kosiarkę do profesjonalnego serwisu, w którym wyregulują silnik i wyważą noże.

 • Letnie malowanie - lakiery, farby i impregnaty do drewna

  Przyszło lato i czas słodkiego leniuchowania w ogrodzie. Czasem jednak warto przerwać drzemkę, gdyż okres letnich upałów to także najlepsza pora na odnowienie i zabezpieczenie impregnatami ogrodowej architektury