Wokół domu
Ochrona drewna - oleje, farby i emalie
Drewniane pergole, ogrodzenia, altany i meble ogrodowe oraz tarasy i elewacje wymagają odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ drewno narażone jest na zmienne działanie warunków atmosferycznych i poddawane próbie przez cały rok.
Ochrona drewna - impregnaty
Doskonale sprawdzają się na zewnątrz, przeznaczone są do drewna narażonego na częste zawilgocenie. Skutecznie chronią przed grzybami i owadami. Preparat, który gruntuje, impregnuje, wzmacnia i chroni drewno, zapewnia idealny podkład pod preparaty wykończeniowe. Często impregnaty przeznaczone do drewna w ogrodzie mają więcej funkcji, bo oprócz typowej ochrony zapewniają jednocześnie wykończenie. Zwykle dostępne są kilku kolorach, podkreślających naturalny rysunek drewna.
Funkcjonalne nawierzchnie wokół domu - kostka brukowa, płyty brukowe
Czym się kierować przy wyborze materiału na podjazd, taras czy ogrodowe ścieżki, aby mieć pewność, że nawierzchnia nie tylko ładnie podkreśli otoczenie, lecz będzie także praktyczna? Właściwościami i estetyką produktu – dziś najchętniej stosowane są kostki i płyty brukowe.
Systemy przeciwoblodzeniowe
Systemy przeciwoblodzeniowe stają się coraz popularniejsze i tańsze, a ich instalacja jest dyskretna i zwykle całkiem prosta. Dzięki nim zapomnimy o wielu problemach, które związane są z gromadzeniem się śniegu na dachu, w rynnach i na podjazdach.
MOJA WODA - GROMADZĘ, NIE MARNUJĘ. Deszczówka. Sposoby zagospodarowania w praktyce
Deszczówka to cenny surowiec, który warto gromadzić i wykorzystać do podlewania ogrodu oraz prac porządkowych wokół domu. Dzięki temu zaoszczędzimy na kosztach eksploatacji, bo mniej zapłacimy za wodę wodociągową oraz ścieki. Zadbamy także o środowisko, co w czasach zmieniającego się klimatu ma duże znaczenie.
Oświetlenie świąteczne
Oświetlenie domu to element, który tworzy świąteczny nastrój i umila chwile spędzone z rodziną. Girlandy, lampy, rozświetlone figurki i drzewka – duży wybór produktów pozwoli każdemu stworzyć piękną iluminację.
Zabudowa tarasu
W zasadzie przeważająca większość domów posiada taras. To naturalne przedłużenie domu. Dlatego warto zadbać o jego ładną aranżację oraz…zadaszenie, jako sposób na zagospodarowanie tej przestrzeni wypoczynkowej.
MOJA WODA - GROMADZĘ, NIE MARNUJĘ. Deszczówka. Sposoby na jej zagospodarowanie
Deszczówkę warto gromadzić i wykorzystać do podlewania ogrodu oraz przy pracach porządkowych. Dzięki temu oszczędzamy wodę i płacimy mniej za ścieki. Dbamy również o środowisko, gdyż nie wyczerpujemy naturalnych zasobów wody.
Nowa brama garażowa Belado – OKNOPLAST proponuje rozwiązanie szyte na miarę
Jakość, desing, wysokie parametry termiczne, nowoczesne technologie – to określenia które idealnie określają nie tylko nowinki ze świata nowoczesnych technologii. To również doskonałe podsumowanie najnowszej bramy garażowej Belado wprowadzonej do oferty marki ONOPLAST.
Sezon na grilla
Aby sezon był udany, niezbędny jest grill, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Funkcjonalny, komfortowy w obsłudze i o odpowiedniej wielkości. Jaki zatem model wybrać?
Dobre rady na piękny trawnik
O pięknym trawniku marzy chyba każdy właściciel domu i ogrodu. Ale zanim zaczniemy cieszyć się zielonym dywanem, musimy poświęcić mu trochę czasu i pracy.
Taras - sposoby jego zacienienia
Wcześniej czy później każdy posiadacz odkrytego tarasu zaczyna myśleć o jego zadaszeniu. Bo dzięki temu będzie mógł korzystać z niego i wtedy, kiedy mocno grzeje słońce, i wtedy, gdy pada letni deszcz.
Jaką bramę garażową wybrać?
Bramę należy dopasować nie tylko pod względem naszych preferencji, lecz także do miejsca usytuowania wjazdu na posesję, do wielkości działki oraz wyglądu budynku. Brama powinna też pasować do architektury i kolorystyki budynku.
Mistrzowskie grillowanie
Sezon letni właśnie się rozpoczął, więc najwyższy czas na wspólne grillowanie. Ta metoda przygotowania mięsa na dobre się u nas zadomowiła – prawdopodobnie dlatego, że łączy przyjemne z pożytecznym – relaks na świeżym powietrzu oraz pieczone bez dodatkowego tłuszczu potrawy mięsne, rybne czy warzywne. Jakimi metodami można je przygotować?
Odpocznijmy w ogrodzie
Letnie popołudnia i ciepłe wieczory spędzone wśród zieleni to marzenie każdego z nas. Planując miejsce wypoczynku w ogrodzie, należy wziąć pod uwagę zwyczaje panujące w rodzinie. Ważne jest, ile osób wypoczywa w ogrodzie, jak spędzają czas, czy w planach mają przyjmowanie gości.
Pomysł na funkcjonalny taras
Dzisiejszy rynek umożliwia wybudowanie tarasu, o jakim marzymy. Można dowolnie decydować zarówno o kształcie, kolorze, jak i o rodzaju wybranej nawierzchni, osłonach przed słońcem, a także meblach gwarantujących wygodny i przyjemny odpoczynek.
Jak zorganizować cień w pobliżu domu?
Podczas upalnych letnich dni każdy poszukuje cienia w pobliżu domu, który pozwala przetrwać najgorętsze dni. Najlepszym sposobem na uzyskanie cienia w przydomowym ogrodzie jest posadzenie drzew, które idealnie zaciemniają wybrane miejsca, tworząc komfortową przestrzeń do odpoczynku. Jest nie tylko przyjemnie chłodno, ale też dzięki zieleni pięknie.
Zachowaj blask słońca przez cały rok
Indiana, latte i Hawaje - te słowa kojarzą nam się z ciepłymi krajami, wypoczynkiem i dobrą zabawą. To również nazwy kolorów kostek brukowych serii Granito, które pozwolą zatrzymać te skojarzenia na dłużej w naszym bezpośrednim otoczeniu.
Sposób na mrówki w ogrodzie
Jak pozbyć się mrówek, które zagnieździły się w ogrodzie i niszczą nawierzchnię podjazdu, a na dodatek zaczynają kolonizować dom?
Basen ogrodowy - jaki wybrać? [rodzaje, ceny]
Basen to wspaniała forma relaksu, dlatego wiele osób chce go mieć w swoim ogrodzie. Najtańsze są małe baseny, które ustawia się na ziemi, droższe i dużo większe - te całkowicie lub częściowo zagłębione w gruncie.
Renowacja mebli ogrodowych
Jak co roku u progu lata, czeka nas renowacja mebli ogrodowych, a także drewnianych altan, pergoli, płotów i tarasów. Warto wiedzieć, czym i jak ją przeprowadzić.
Jak wyczyścić kamień, gres, klinkier, marmur i granit?
Jak - po zimie - wyczyścić kamień, gres czy klinkier? Jak poradzić sobie z nalotami cementowymi pozostałymi po remoncie? Oto kilka podpowiedzi eksperta.
Deszczówka: jak złapać deszcz i co z nim zrobić
Woda deszczowa prawnie uznawana jest za ściek. Bronimy się, by deszczówka nie zalewała ścian domu ani ogrodu, a za jej odprowadzenie do kanalizacji płacimy. A gdyby tak odpowiednio nią pokierować i wykorzystać, zmniejszając jednocześnie zużycie kosztownej wody pitnej? Mówiąc nawiasem, za kilka dni, 22 marca, obchodzimy Światowy Dzień Wody.
Ogród zimowy (nie tylko na zimę)
Niegdyś ogrody zimowe nosiły nazwę oranżerii lub - bardziej swojsko - pomarańczarni. Budowane były przy siedzibach bogatych rodów z ambicjami. Miały zapewniać nie tylko cieplarniane warunki do hodowli egzotycznych roślin, ale również przyjazny klimat dla towarzyskich spotkań, a nawet wydarzeń kulturalnych - w starej oranżerii w Łazienkach Królewskich, poza ogrodem dla drzewek pomarańczowych znajdował się teatr dworski. Współcześnie ogrody zimowe są nieco mniej ekskluzywne, choć nadal wielofunkcyjne.
Świąteczna dekoracja domu i jego otoczenia
Święta Bożego Narodzenia mają specyficzną oprawę i atmosferę. Chyba żadne inne nie są tak klimatyczne i tak związane z domem. Trudno sobie wyobrazić brak choinki, świątecznych dekoracji, nastrojowego oświetlenia.
Schody ogrodowe: jak je poprawnie zaprojektować i wykonać
Jeśli za budowę schodów do ogrodu zabierzemy się przed jego urządzeniem, uprościmy sobie znacznie organizację robót.
Odnawianie metalowej balustrady
Chciałabym odmalować żeliwną balustradę na tarasie i przy schodach zewnętrznych. Czy warto po zdemontowaniu oddać ją do piaskowania? Małgorzata Z., Skierniewice
Odśnieżarka: kupić, nie kupić?
Nadeszła zima i czekają nas opady śniegu. Jeśli mieszkamy w domu, odśnieżanie podjazdu przed garażem i ciągów pieszych może być bardzo uciążliwe. Oczywiście szufla jest zawsze pewnym rozwiązaniem, ale im więcej śniegu i im większa działka, tym cięższa jest to praca. A może by tak ją sobie ułatwić, kupując odśnieżarkę?
Parasole grzewcze, czyli ogrzewacze powietrza
Na tarasie i w ogrodzie możemy wypoczywać także wtedy, gdy promienie słońca nie zapewniają już komfortowej temperatury. Aby nie odczuwać dokuczliwego zimna, warto zainwestować w promiennik ciepła w postaci popularnego parasola grzewczego.
Jak przygotować dom do zimy?
Jeśli nie chcemy, by zimą spotkały nas i naszą posesję niemiłe niespodzianki, musimy ją wcześniej odpowiednio uchronić przed kłopotami. I choć do zimy zostało jeszcze kilka tygodni, zastanówmy się, z jakimi problemami może przyjść nam się zmierzyć i jak im zapobiec.