Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wjazd na działkę - z każdej strony inaczej

Iwona Mere

- Potencjał oraz ograniczenia przeciwnie zorientowanych działek łatwo prześledzić na przykładzie warszawskiego Osiedla Akacjowego. Osada powstała wokół uliczki-zatoki (bez przejazdu). Szeregowe domki rozplanowano po obu stronach drogi. Po jednej znalazły się modelowo zorientowane działki, z wjazdem od północy. Ulokowane na nich budynki mają od frontu wejścia oraz wbudowane garaże (na poziomie parteru), a na tyłach - dosyć przestronne, słoneczne ogrody i tarasy.

- Parcele naprzeciwko nich - na północ od drogi - zagospodarowano inaczej. Aby nie zabierać domom cennej, południowej wystawy, garaże odsunięto od części mieszkalnych. Stanęły parami, przy ulicy, dając osłonę wewnętrznym ogródkom. W ten sposób między wjazdami na posesje i domami powstały przestrzenie pełne słońca i dostatecznie prywatne, by otwierać na nie pokoje dzienne segmentów.

- Na tyłach pozostawiono tylko wąskie pasy zieleni, na które wychodzi się przez pojedyncze, przeszklone drzwi w sąsiedztwie kuchni.

- Kameralne osiedle zaplanowano starannie, uwzględniając interesy wszystkich mieszkańców. Urozmaicony wygląd domów i różne sposoby zagospodarowania działek sprawiają, że całość robi świetne wrażenie, nie wydaje się monotonna, a wszystkim użytkownikom zapewniono porównywalne, komfortowe warunki życia (w bezpiecznym, harmonijnie ukształtowanym otoczeniu).

- Osiągnięcie takiej równowagi umożliwiła spójna koncepcja urbanistyczna osady. W pojedynkę trudniej zdobyć się na nietypowe rozwiązanie, a nie zawsze pomagają w tym warunki zabudowy.

Warto jednak inspirować się takimi przykładami. Na każdą, nawet najtrudniejszą działkę jest jakiś sposób, pomysł, metoda.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Wjazd na działkę - z każdej strony inaczej