Salon w domu jednorodzinnym - najważniejsze zasady projektowania
Sprawdzone przepisy na efektowny i wygodny salon
Ukształtowanie przestrzeni - obniżenie poziomu podłogi w stosunku do innych pomieszczeń nadaje salonowi szczególną rangę; podobnie działa podniesienie stropu na wysokość dwóch kondygnacji - choć zmniejsza to przestrzeń prywatną na poddaszu.
Wielkość - poczucie komfortu zapewnia nie tyle duża powierzchnia salonu, ile dobre powiązanie go z innymi pomieszczeniami strefy dziennej. Świetnym przedłużeniem salonu jest taras, a także... atrakcyjny widok za oknem.
Aneksy funkcjonalne - w dużym salonie warto wydzielić mniejsze, intymniejsze aneksy - kominkowy, telewizyjny itd. Jeśli dom nie jest zbyt duży, dobrze połączyć salon w jedną przestrzeń z jadalnią i kuchnią.
Ruch w salonie - pokój dzienny nie powinien być drugim holem, warto więc sprawdzić, czy ścieżki mieszkańców nie będą przecinały wnętrza w niepożądanych miejscach, kolidując z planowanym ustawieniem mebli.
Czytaj także:
Salon i jego otoczenie
Wyposażenie salonu
Najlepsze sąsiedztwo dla salonu
Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład
>- Więcej o:
Najlepsi towarzysze salonu
Salon i jego otoczenie
Pokój dzienny zwany salonem
Czy salon będzie wygodny, czyli co sprawdzić w gotowym projekcie domu
Planowanie domu: pokój rodzinny
Salon: ważniejszy kominek czy telewizor?
Idealny dom dla dwojga – jaki powinien być?
Dom z garażem dwustanowiskowym – jakie są plusy i minusy?