Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warto wiedzieć, że...

red.

 • Wentylacja dachu - każdy dach, bez względu na rodzaj pokrycia, wymaga dobrej wentylacji - dlatego potrzebna jest przewietrzana pustka pod połacią dachu. Wymóg ten dotyczy również pokrycia z dachówek bitumicznych. Nie wystarczy wybrać dobre dachówki, żeby ustrzec się problemów z dachem. Nawet najlepszy materiał nie będzie dobrze służył, jeśli przestrzeń konstrukcji dachu nie będzie skutecznie wentylowana.

 • Najtańsze to nie znaczy najlepsze - poszukiwanie najtańszych rozwiązań może prowadzić do podejmowania złych decyzji. Nie zawsze warto korzystać z okazji, czyli kupować najtańszą dachówkę. Warto zwrócić uwagę na markę producenta i dowiedzieć się, czy ma on odpowiedni system dystrybucji. Inaczej może się okazać, że dachówkę kupiliśmy tanio, ale przerwy w dostawach ciągną się tygodniami, albo ciągłe braki pewnych elementów zmuszają nas do uproszczeń i stosowania nienajlepszych zamienników. Podobnie jest z wykonawstwem. Wybranie tanich wykonawców to ryzyko, że po kilku latach lub szybciej dach będzie wymagał poprawek, przeróbek a nawet rozbiórki pokrycia.

 • Montaż - firmy z reguły współpracują z kilkoma ekipami dekarskimi, których usługi polecają swoim klientom, służąc przy tym często bezpłatnymi poradami i obliczeniami.

 • Transport - jeśli dotyczy głównego zamówienia, najczęściej jest w cenie łącznie z rozładunkiem. Jeśli dokupuje się kilka metrów dachówki lub kupuje dachówkę na małe powierzchnie, jak na przykład śmietnik czy buda dla psa, transport będzie stosunkowo drogi - dlatego warto dokładnie obliczać liczbę potrzebnych dachówek i uwzględnić w niej od razu wszelkie obiekty dodatkowe.

 • Cena - importerzy zagranicznych dachówek często przeliczają ceny według aktualnych kursów euro lub USD, w związku z czym możliwe są różnice cen w kolejnych realizowanych przez sprzedawcę dostawach.

  • Więcej o:

  Skomentuj:

  Warto wiedzieć, że...