ŁADNY DOM, NUMER 1-2/2015

red.

W tym numerze: *Jak ruszyć z budową; *Kupujemy dom do remontu; *Prognozy budowlane na 2015 rok; *Podatki - ile zapłacą właściciele nieruchomości; *Nie tylko gaz - 7 pomysłów na ogrzewanie; *Ile kosztują fundamenty. Uwaga! Konkurs noworoczny! Do wygrania nagrody za 50 000 zł

Ładny Dom, styczeń-luty 2015
Ładny Dom, styczeń-luty 2015
/
OD REDAKCJI

Wielkie budowanie czas zacząć Wszystko wskazuje na to, że sektor budowlany wreszcie po kilku latach ma szansę wyjść na prostą.

Z rynku. Aktualności oraz nowości budowlane i instalacyjne.

INSPIRACJE

Wokół architektury. Prezentujemy niezwykły hotel na drzewach, atmosferyczną lampę oraz... ocean w kuchni, czyli niebanalny pomysł na jej urządzenie.

Dom miesiąca. Z piętrem w parterze. Ciekawie i niestandardowo zaprojektowany bliźniak, który zaprzecza utartym schematom myślenia o budownictwie jednorodzinnym.

Dom na miarę. Ocalony przed zburzeniem. Ku ogromnemu zaskoczeniu właścicieli okazało się, że "kostkę" warto jednak ratować.

Porady architektów. Działka na medal. Zwróciliśmy się do kilku architektów z prośbą o porady, czego unikać i na co zwracać uwagę, szukając parceli pod wymarzone cztery ściany i dach.

Pojedynek architektów. Dla nowoczesnej tradycjonalistki. Nasi eksperci szukają projektu domu tradycyjnego w formie, ale o współczesnych standardach, w którym wygodnie może zamieszkać czteroosobowa rodzina.

Katalog projektów. Dom dla ciebie. 12 gotowych projektów domów oraz ich ceny.

DOM W PRAKTCE

Budowa. Plan budowy domu energooszczędnego. Takich domów powstaje mało. Może dlatego, że inwestorzy nie do końca wiedzą, na czym polega ich budowa...

Budowa. Start budowy krok po kroku. Jak nie zginąć w gąszczu formalności prawnych? Czy warto badać grunt? To tylko niektóre wątpliwości, jakie pojawiają się przed budową domu.

Budowa. Ile kosztują fundamenty. Co wpływa na ostateczną cenę wykonania ław i ścian fundamentowych oraz płyty fundamentowej.

Budowa. Dachówki na czasie. Nadają się one zarówno do wykorzystania w nowoczesnych projektach, jak i do renowacji klasycznych dachów.

Budowa. Okna z drewna czy PVC. Wady, zalety, ceny i opinie użytkowników.

Budowa. Blacha płaska. Dobry i modny pomysł na pokrycie dachowe.

Instalacje. Po pierwszej zimie w domu. Nowoczesny kocioł kondensacyjny pozwala zmniejszyć rachunki za ogrzewanie domu, i to nawet dwukrotnie.

Instalacje. Sauna - sposób na zdrowie i relaks. Coraz częściej można ją spotkać w polskich domach.

Instalacje. Czysta woda z kranu. Aby woda była i smaczna i zdrowa, wystarczy zamontować właściwy filtr.

Wykończenie. Podłogi z zamorskiego drewna. Popularny krajowy dąb ma coraz silniejszą konkurencję - egzotyczne gatunki drewna.

Wykończenie. Kuchnia na szóstkę. Bezbłędnie urządzona kuchnia powinna być przede wszystkim wygodna.

Eksploatacja. Kanadyjczyk pod 20 latach. Co się sprawdziło, a co może należało zmienić? Robimy bilans i oceniamy dom wzniesiony w tej technologii.

Eksploatacja. Co zamiast gazu. Siedem pomysłów na ogrzewanie - zakres prac oraz koszty przeróbki instalacji.

Eksploatacja. Bez problemów przy kominku. Jakie błędy najczęściej popełnia się podczas palenia w kominku i jak im skutecznie zaradzić?

Eksploatacja. Szybkie naprawy. Dziesięć prac remontowych, które łatwo można w domu zrobić samemu.

Eksploatacja. Ciemność widzę, ciemność... Do przerw w dostawie prądu można się przyzwyczaić, ale warto spróbować się do nich wcześniej przygotować.

Remont. Jak kupić stary dom. Bez sprawdzenia stanu prawnego oraz kondycji technicznej budynku, lepiej go nie kupować na rynku wtórnym.

Prawo. Podatkowy zawrót głowy. Jakie podatki zapłaci w 2015 roku właściciel domu?

WOKÓŁ DOMU

Ogród. Prace ogrodowe w styczniu i w lutym. Nawet w zimowe miesiące jest sporo do zrobienia.

Ogród. Ogrody zimowe To idealny sposób na zatrzymanie atmosfery letnich dni.

Narzędzia. Zimowe porządki. Wybieramy sprzęt do odśnieżania puchatych zasp.

Oświetlenie. Światło na drogę. Odpowiednie oświetlenie drogi od furtki do drzwi i od bramy do garażu na pewno ułatwi nam życie.

Ogród. Zielone inspiracje. Zaglądamy przez płot do rozmaitych ogrodów, aby podpatrzeć ciekawe zielone patenty.

OD REDAKCJI

Porady. Uciążliwa altana śmietnikowa, ocieplenie grubych ścian, jak naprawić szczeliny między deskami podłogowymi, zniszczona sucha zabudowa, sedes wiszący zamiast stojącego.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładSkomentuj:

ŁADNY DOM, NUMER 1-2/2015