ŁADNY DOM, NUMER 04/2015

red.

W tym numerze: *Ile kosztują stropy; *Ekologiczne i ekonomiczne kotły kondensacyjne; *Skąd wilgoć w domu; *Jak wybrać bramę garażową; *Budowa krok po kroku - zamykamy stan surowy; *Ocieplanie ścian; *Kostka na tarasy i podjazdy - wzory, ceny. Z kwietniowym wydaniem dodatek Ogród - 84 strony inspiracji i pomysłów na piękny ogród!

miesięcznik budowlany, miesięcznik Ładny Dom, wydanie kwiecień 2015
Miesięcznik Ładny Dom - wydanie kwietniowe
I
OD REDAKCJI

Z rynku.Aktualności firmowe oraz nowości budowlane i instalacyjne.

INSPIRACJE

Wokół architektury. Prezentujemy m.in. dom ukryty w jałowcach, sposób na miniaturyzację domu po japońsku, a także żarówkę, która imituje zachodzące słońce.

Dom miesiąca. Żeby było blisko na grzyby i jagody. Mieli mieszkanie w bliźniaku, trzy kroki do pracy i szkół, sklep na wyciągnięcie ręki i prestiż życia w jednym z większych polskich miast - w Poznaniu. Wybrali jednak życie w wiejskim domu pod lasem. Na dodatek, by w nim zamieszkać, najpierw musieli go sobie zbudować.

Dom komfortowy. Ciepło w domu i dla domu. Jak sprawić, by nie tylko nasze domy były jak najlepiej ocieplone, ale też właściwie ogrzane i na dodatek za rozsądną cenę.

Pojedynek architektów. Dla rodziny z babcią. Propozycje tradycyjnych, ale nie pozbawionych współczesnych akcentów, niedużych domów, w których znajdzie się miejsce dla starszego pokolenia.

Katalog projektów. Dom dla ciebie. Prezentujemy wybrane projekty domów: parterowe: Bastia, Oceania, TK32, Home Koncept 26 i LemkoTermo; z użytkowym poddaszem: Telimena, Tuliusz, Arklow, Chmielniki Małe, Aosta II Termo, Kiwi 3; piętrowy: Belfast II.

Zamów prenumeratę Ładnego DomuDOM W PRAKTCE

Budowa. Stan surowy zamknięty. W tym momencie można powiedzieć, że budowa jest właściwie skończona - po tym wystarczy tylko zabrać się za prace wykończeniowe.

Budowa. Fundamenty w domu energooszczędnym. Dlaczego zamiast posadawiać taki dom w sposób tradycyjny, lepiej zrobić pod nim płytę fundamentową?

Budowa. Zakupy z ekspertem - beton komórkowy. Jego producenci wyjaśniają wątpliwości, jakie towarzyszą inwestorom przed zakupem tego materiału.

Budowa. Duże okna bez obaw. Już od wielu lat możemy zaobserwować trend zwiększania wymiarów okien, a zwłaszcza tych tarasowych.

Budowa. Ile kosztują stropy. W większości nowo budowanych domów jest przynajmniej jeden strop - nad parterem. To, ile za niego rzeczywiście zapłacimy, zależy nie tylko od jego powierzchni, ale też i kształtu.

Budowa. Nowe technologie - pianka poliuretanowa do poddaszy. To alternatywny materiał termoizolacyjny dla domów z użytkowym poddaszem.

Budowa. Ocieplanie bez błędów. Tylko kompletny system, od jednego producenta daje gwarancję poprawnego wykonania izolacji termicznej oraz trwałości ścian zewnętrznych.

Budowa. Dobra umowa z wykonawcą. Aktualny wzór dokumentu dla przyszłego inwestora.

Budowa. Modne szare dachy. Szary uchodzi za kolor klasyczny, elegancki, a zarazem uniwersalny. Dlatego ta neutralna barwa doskonale wpisuje się w otoczenie każdego domu i coraz chętniej jest wybierana na dach.

Instalacje. Gazowy kocioł kondensacyjny. Dlaczego warto zdecydować się na to urządzenie i jakie są koszty jego zakupu oraz eksploatacji?

Instalacje. Grzejniki, podłogówka, czy instalacja mieszana. Jak dobrze wybrać instalację, która najlepiej zapewni nam komfort cieplny w domu.

Instalacje. Stelaż czy przycisk? Co wybrać najpierw? Ponieważ po zabudowie stelaża widać tylko przycisk spłukujący, to właśnie od niego zaczynamy swój wybór, gdy chcemy w łazience mieć sedes w wersji wiszącej.

Instalacje. Osprzęt elektryczny - praktyczny przewodnik. Dobrze dobrany osprzęt elektryczny ma wpływ zarówno na estetykę wnętrz, jak i na wygodę mieszkania.

Instalacje. Gniazda i włączniki. Przegląd oferty rynkowej plus ceny.

Budowa. Zakupy z ekspertem - brama garażowa. Jaki rodzaj bramy powinniśmy wybrać? Czy każdą da się zautomatyzować? To tylko niektóre z pytań zadanych naszym ekspertom.

Eksploatacja. Karta produktu - piekarnik elektryczny. Nowoczesny piekarnik to już nie tylko komora z elektryczną grzałką. Współczesne modele potrafią dużo więcej.

Eksploatacja. Drewno do kominka. Gdzie i kiedy kupować?

Eksploatacja. Mokra piwnica w nowym domu. Choć wykonano ją w technologii białej wanny i powinna być w 100% szczelna, to jednak woda dostawała się do niej z każdej strony. Wyjaśniamy, dlaczego tak się stało.

Remont. Uszczelnianie i osuszanie fundamentów. Skąd w starym domu wilgoć i jak się jej skutecznie pozbyć?

WOKÓŁ DOMU

Ogród. Miniwykłady o urządzaniu ogrodu. Zielony podjazd przed domem - warto zaczerpnąć to i owo z dawnej tradycji i nadać naszym siedzibom niepowtarzalny, polski charakter.

Ogród. Zdrowy ogród na wiosnę. Jak sobie poradzić z chorobami i agresywnym działaniem szkodników niszczących nasze ogrody?

Ogród. Kalendarz ogrodnika - prace ogrodowe w kwietniu. To przede wszystkim czas wysiewu i sadzenia nowych roślin oraz intensywnych prac przy gatunkach wieloletnich.

Nawierzchnie. Na ścieżki, podjazdy i tarasy. Ciekawe i niebanalne materiały na ogrodowe nawierzchnie i nie tylko.

OD REDAKCJI

Gorąca Linia. *Biegły pod lupą, *Przeciągi od klimatyzacji, *Zapchana kanalizacja, *Taras na gruncie.

Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładSkomentuj:

ŁADNY DOM, NUMER 04/2015