Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 8/2006

red

Okna z drewna i aluminium * Blachodachówki w nowym kształcie * Zaprawa klejowa, farba akrylowa do wnętrz * Nowa linia kotłów kondensacyjnych * Wymiennik jonitowy do uzdatniania wody * Kolektory słoneczne jak okna * Skuteczna płytka na owady.

ENCYKLOPEDIA BUDOWLANA ODCINEK ÓSMY: Miejsce na samochód. Większość osób planujących zakup lub budowę domu, nie wyobraża sobie braku w nim garażu, najlepiej od razu na dwa samochody. Najgorszym dopuszczalnym wariantem jest wiata lub przynajmniej podjazd zamykany bramą. Przedstawiamy wszystko, co warto na ten temat wiedzieć.

AKCJA POZYTYWNA STAĆ CIĘ NA DOM: Jeszcze dwa miesiące trwać będzie nasza Akcja. Są to już więc ostatnie chwile, aby wypełnić kupon i przyłączyć się do ponad siedmiu tysięcy rodzin, które już podjęły decyzję o budowie z nami własnego domu.

WIZYTY

Własny dom w budowie »

Bezpieczeństwo, estetyka i wygoda »

Będzie sielsko, anielsko »

W NOWYM DOMU: Ogród z widokiem na ogród. Działka, którą kupili, wyglądała jak pastwisko porośnięte skąpą roślinnością, ale była blisko Zalewu Zegrzyńskiego i pięknego lasu. Postawili na niej wymarzony dom. Jednak dopiero po wybudowaniu ogrodu zimowego poczuli, że spełnia on wreszcie wszystkie ich marzenia.

PROJEKTY: Oszczędnie, ale z głową. Tani dom to niskie koszty budowy, ale przede wszystkim - późniejszej eksploatacji. Recepta na sukces jest prosta: zwarta bryła, doskonałe ocieplenie i nowoczesne instalacje.

PRZED DECYZJĄ ARCHITEKTURA: Jaki jest współczesny dom? Jeszcze nie tak dawno układ pomieszczeń większości domów przypominał mieszkania z bloków. Od jakiegoś czasu sposób myślenia o wnętrzach zaczął jednak ulegać zmianie - zarówno u projektantów, jak i inwestorów.

NA BUDOWIE - DACH: Ciepły, suchy, cichy. Przepis na dobry dach brzmi mniej więcej tak: porządna folia dachowa, gruba warstwa dobrze ułożonego ocieplenia i zazwyczaj szczelna paroizolacja pod spodem.

PODŁOGA: Prawdziwe deski. Mimo że w sklepach nie brakuje rozmaitych parkietów i łatwych do układania paneli, tradycyjna podłoga z desek na legarach wciąż cieszy się powodzeniem.

INSTALACJE: Woda na płaskim dachu. Jak ją stamtąd sprowadzić na ziemię? Rozwiązań jest wiele: od tradycyjnego zestawu rynien i rur spustowych po niewidoczny układ wewnętrznego odwodnienia wykonany przy użyciu wpustów w systemie podciśnieniowym.

INSTALACJE: Sposób na własny prąd. Jeden z tajemniczych niegdyś symboli krajobrazu zachodniej Europy możesz dziś mieć we własnym ogródku. To wiatrak produkujący prąd, czyli minielektrownia pod płotem.

W DOMU: Okna drewniane - fakty i mity. Ktoś, kto namieszkał się w realnym socjalizmie, może czuć do nich głęboką niechęć. Ale to nie okna wtedy zawiniły, lecz kiepskie materiały i wykonawstwo panoszące się na peerelowskich budowach. Pora na rewizję tamtych wyobrażeń.

CHEMIA BUDOWLANA: Skleić można wszystko. Obecnie na rynku dostępne są kleje, które stosuje się nawet zamiast śrub, wkrętów lub gwoździ. Są równie pewne w skutkach, a nieraz znacznie łatwiejsze w użyciu.

FUNDAMENTY: Dom na studniach. Przed wzniesieniem trzech domów szeregowych zrezygnowano z badań geotechnicznych - domy miały być małe, a uliczka była już zabudowana. Tymczasem po wykonaniu wykopu fundamentowego na dnie niespodziewanie ukazały się torfy...

OGRZEWANIE: Dwa kotły w jednym domu. Najlepiej móc ogrzewać dom wymiennie - paliwami stałymi lub olejem opałowym i gazem, zależnie od potrzeb i zasobności portfela. Ten pierwszy sposób jest pracochłonny, ale za to tani. Drugi nie wymaga obsługi, ale kosztuje więcej.

WOKÓŁ DOMU - BASEN:

Budowa w jeden tydzień

Wystarczyło zaledwie siedem dni od stanu "zero", by powstał żelbetowy basen w gotowym już ogrodzie i można było szykować się do pierwszej kąpieli. Niemożliwe? A jednak. Wszystko dzięki nowoczesnym technologiom - co udowadniamy na przykładzie.

OGRÓD: Pod wierzbą. O podjęciu ostatecznej decyzji, by kupić działkę, czasem przesądza jakiś szczegół. Tym razem była to wierzba. A gdy już stanął dom, właśnie ona zadecydowała o charakterze ogrodu.

GORĄCA LINIA: Listy. Drewno na zewnątrz - trwałe i kolorowe. Klimatyzator do domu. Taras przy domu. Boisko w ogrodzie

PARAGRAFY I PIENIĄDZE - DZIAŁKA: Bez kabli, słupów i rur. Zanim kupisz działkę budowlaną, sprawdź, czy gmina nie ma wobec niej swoich planów. Może Cię uszczęśliwić, stawiając na Twoim nowym nabytku linię energetyczną czy gazową I wszystko zgodnie z prawem!

KREDYTY: LIBOR, WIBOR i procenty. Czyli krótki przewodnik po tym, w jaki sposób banki ustalają oprocentowanie naszych kredytów. Od tego przecież zależy wysokość spłacanych co miesiąc odsetek.

SALON FIRMOWY ŁADNEGO DOMU: Bramy garażowe. Okna drewniane. Kotły na paliwa stałe.

DOM DLA CIEBIE

KATALOG PROJEKTÓW: Co miesiąc nowe projekty domów. Prezentujemy 11 projektów sześciu pracowni architektonicznych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Numer 8/2006