Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

NUMER 3/2007

red.

NOWOŚCI

Papa do wentylacji, narzędzia do ściskania, nowoczesne cegły modułowe, farba odporna na szorowanie, urządzenie do wentylacji i ogrzewania wody, tynki cementowo-wapienne, gruntowy wymiennik ciepła, nowa seria baterii.ENCYKLOPEDIA BUDOWLANA

ODCINEK CZTERNASTY

Ogród

W ostatnim odcinku redakcyjnej encyklopedii przyszła pora na to, bez czego dom wprawdzie obyć się może, ale ładny dom - nigdy: zielony ogród. Też powinien być ładny: czy jest wielki, czy całkiem maleńki.AKCJA POZYTYWNA

STAĆ CIĘ NA DOM

Druga edycja

Mimo że pogoda nie sprzyja robotom budowlanym, systematycznie rośnie liczba uczestników naszej Akcji: w końcu stycznia było ich już ponad trzy i pół tysiąca! Nie ma w tym nic dziwnego: wszak długie zimowe wieczory to świetna pora na dobre przygotowanie się do budowy.

STAĆ CIĘ NA DOM

Tanio jest teraz

Miejsce dla 2+3

W łowickiej chacie

Bohaterowie pierwszej opowieści aż dwa lata rozglądali się za odpowiednią działką, cały czas szykując się do budowy domu. Bohaterowie drugiej szukali gotowego domu, ale okazało się to ślepym zaułkiem i skończyło budową na pustej działce pod lasem. Trzeci tekst opowiada o przenosinach starej, łowickiej chaty na łąkę na obrzeżach puszczy.

W NOWYM DOMU

W harmonii z otoczeniem

Czy można w Polsce postawić okazały dom na szczycie góry? I to takiej, z której rozciąga się przepiękny widok? I to taki dom, który nie szpeci krajobrazu, lecz go ładnie uzupełnia? Okazuje się, że tak. Właściciele atrakcyjnie położonej działki zamówili projekt w znanym biurze architektonicznym.PRZED DECYZJĄ

PROJEKTY

Ona, on i ich dom

Domy to dobra demokratyczne, przeznaczone dla rodzin wszelkich "wymiarów". Również tych złożonych jedynie z dwóch osób. Przedstawiamy więc projekty dla dwojga.

ARCHITEKTURA

Nowy dom z piwnicą

Większość wznoszonych dziś domów nie ma piwnic, bo przysparzają problemów podczas budowy i znacznie zwiększają jej koszty. Są jednak sytuacje, gdy warto zdecydować się na te niedogodności, bo przecież piwnica sama w sobie to "niegłupi" wynalazek.NA BUDOWIE

MURY I MURKI

Kamień na kamieniu

To jeden z najdroższych materiałów budowlanych, jednak uroda i trwałość kamienia warte są jego ceny. Zresztą niekoniecznie trzeba od razu robić z niego całą elewację domu.

IZOLACJE

Nowe życie czarnej papy

Pomimo konkurencji różnych folii papy wciąż utrzymują silną pozycję wśród izolacji przeciwwilgociowych, zwłaszcza fundamentów, podłóg na gruncie, tarasów i stropodachów.

DACH

Więźba prosto z wytwórni

Więźby prefabrykowane, czyli przygotowane według indywidualnego projektu z suszonego przemysłowo i czterostronnie struganego drewna, spotyka się u nas dużo rzadziej niż te robione na budowie. Szkoda, bo wcale nie są droższe, za to ich jakość jest znacznie lepsza.

OGRZEWANIE

Czy warto mieć pompę ciepła?

Chociaż jest dość droga i zdarzają się błędy przy montażu, na pewno warto rozważyć jej instalację, bo ogrzewanie nią domów zalicza się do najtańszych.

INSTALACJE

Odkurzanie bez awarii

Dobrze wykonana instalacja centralnego odkurzania powinna działać niemal niezawodnie i bardzo rzadko się zapychać.W DOMU

WYKOŃCZENIE

Płyty gipsowe bez rys i spękań

Ogromną zaletą dobrze wykonanych okładzin z płyt g-k jest to, że są równe i mają idealnie gładką powierzchnię. Warto zadbać, by nie popsuły jej pęknięcia na połączeniach i krawędziach płyt.

PODŁOGA

Między gresem i parkietem

Właściwe wykończenie styku dwóch posadzek wykonanych z różnych materiałów ma nie tylko znaczenie czysto estetyczne, ale wpływa również na trwałość i zachowanie obydwu powierzchni.

WYKOŃCZENIE

Kafelkowa łamigłówka

Dobre rozplanowanie układu płytek na ścianach łazienki wcale nie jest takie łatwe. Najlepiej byłoby powierzyć to zadanie glazurnikowi

o dobrym wyczuciu estetyki. Jeśli trudno o kogoś takiego, w ostateczności można spróbować samemu...

CIEPŁA WODA

Następcy gazowego piecyka

Choć oszczędzanie energii jest ostatnio w modzie, nie powinno się tego robić kosztem higieny. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na podgrzewacz przepływowy, starannie dobierzmy jego parametry, aby nie zabrakło nam ciepłej wody.

INSTALACJE

Jak to wisi na ścianie?

Sedes lub bidet wiszący na ścianie stają się już niemal normą - wygodną, dającą większe możliwości aranżacji łazienki i ułatwiającą jej sprzątanie. No dobrze, ale pytanie pozostaje: jakim cudem to wisi i nie spada - nawet pod dużym ciężarem?WOKÓŁ DOMU

WEJŚCIE

Zamiast biura przepustek

Korzyści z posiadania domofonu czy wideodomofonu są oczywiste: urządzenia te przede wszystkim zwiększają nasze bezpieczeństwo, ułatwiają też wchodzenie i wychodzenie z domu.

OGRÓD

Pagórki na równinie

Sztuczne wzniesienia miały chronić działkę przed zalewaniem wodą, a stały się jej największą atrakcją.GORĄCA LINIA

Listy

Opłaty skarbowe po nowemu

Fuga przy wannie

Lustro na klej

Z bratem bliźniakiemPARAGRAFY I PIENIĄDZE

NIERUCHOMOŚCI

Jak wybrać dobrego dewelopera

Warto go dobrze sprawdzić, zanim na horyzoncie pojawią się nierozwiązywalne problemy.

UMOWA

Komu kredyt z dopłatą

Państwo może dopłacać do naszych odsetek problem tylko w tym, że mało kto ma na to szansę.SALON FIRMOWY ŁADNEGO DOMU

Baterie umywalkoweDOM DLA CIEBIE

KATALOG PROJEKTÓW

Co miesiąc nowe projekty domów

Prezentujemy 15 projektów ośmiu pracowni architektonicznych.    Więcej o:

Skomentuj:

NUMER 3/2007