Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ŁADNY DOM, NUMER 9/2010

(red.)

W tym numerze: Zabudowa poddasza - jak poprawnie zamontować płyty gipsowo-kartonowe, wełnę mineralną i okna dachowe; 24 najlepsze blachodachówki trwale wykończone powłokami z tworzyw sztucznych lub posypkami mineralnymi; *Recepty na zapleśniałe silikony w łazience; *Kolektory słoneczne - jak je ustawiać, by dały najwięcej ciepła; *75% domów jest źle ocieplanych - nasi eksperci radzą, jak tego uniknąć; *Dwa kotły w kotłowni - dostawiamy kocioł gazowy do węglowego

miesięcznik Ładny Dom - numer wrześniowy
miesięcznik Ładny Dom - numer wrześniowy
AKTUALNOŚCI

Z rynku. Wzmocniony tynk cienkowarstwowy, wytrzymała membrana dachowa, okna w nietypowych kształtach, zdalnie sterowany rekuperator, odporne na warunki atmosferyczne deski tarasowe.

DOM MIESIĄCA

Od ruiny do rezydencji Tego domu nikt nie miał odwagi kupić. Dzisiaj jest miejscem, którego nie chce się opuszczać.

PORADY ARCHITEKTONICZNE

Burzyć czy przerabiać. Stary dom na działce to jej wada, a nie atut! Wyburzenie wiekowego budynku czasem opłaca się bardziej niż remont.

Z katalogu czy na zamówienie. Jedni oszczędzając, kupują projekt gotowy, inni wolą zamówić u architekta indywidualny. Kto postępuje roztropniej?

Inspiracja z gotowego. W Polsce większość działek pochodzi z parcelacji terenów rolnych. Są na ogół wąskie i długie. Zdarza się, że gotowy projekt w żaden sposób nie pasuje do parceli.

PRACE BUDOWLANE

Najpopularniejsze ocieplenie. Większość polskich domów ociepla się metodą lekką mokrą. W opinii redakcyjnych ekspertów - popełniając przy tym

najwięcej błędów.

Jak zabezpieczyć dom przed powodzią. Trudno obronić dom, który zostanie zalany po dach. Ale podczas większości podtopień woda sięga zaledwie kilkudziesięciu centymetrów powyżej podłogi parteru.

ABC dobrego domu: Zabudowa poddasza. Dobre wykończenie poddasza nie jest sprawą prostą, bo nawet najlepiej wykonana konstrukcja dachu odkształca się pod wpływem wiatru, zmian wilgotności i temperatury.

Po czym poznać dobrą blachodachówkę.Metr kwadratowy najtańszych blachodachówek kosztuje kilkanaście złotych, najdroższych - nawet ponad 100 zł. Czym się różnią?

PRACE INSTALACYJNE

Bezpiecznie z kominkiem. Niemal w każdym domu murowanym jest kominek, w drewnianych to rzadkość. Obawa przed pożarem jest zasadna, bo błędy montażowe były przyczyną już niejednego pożaru.

Podłogówka na górze i na dole. Wodne ogrzewanie na parterze stosuje się często. Inaczej jest z piętrem - sporo osób uważa, że takie ogrzewanie w sypialniach jest szkodliwe. Niesłusznie.

Kiedy kolektory dają najwięcej ciepła.Kolektory słoneczne to coraz popularniejszy sposób podgrzewania wody. Jakie wybrać i gdzie je zamontować, by były najefektywniejsze.

Gazowy do węglowego. Jeżeli mamy dosyć codziennego rozpalania w kotle węglowym, nie chce nam się co kilka godzin uzupełniać paliwa i wynosić popiołu, warto coś z tym zrobić. Jedną z możliwości jest dostawienie drugiego kotła - gazowego.

PRACE WYKOŃCZENIOWE

Dywany od ściany do ściany. Jeśli chcemy mieć ciepłą i miękką podłogę, po której przyjemnie chodzi się boso, wykładziny dywanowe to bardzo dobry wybór. Pod warunkiem, że dopasujemy je do pomieszczenia.

Kulisy tapet. Ogromny wybór wzornictwa, kolorystyki i rodzajów tapet świadczy, że wieści o ich odejściu do lamusa były przesadzone. Są wciąż modne.

Wanna bez pleśni. Zapleśniały silikon wokół wanny lub brodzika to przypadłość prawie każdej łazienki. Czasem trzeba się go pozbyć. Przetestowaliśmy kilka preparatów do usuwania silikonu.

WOKÓŁ DOMU

Jesienne porządki. Zanim zasypią nas orzechy, żołędzie i kasztany, a przede wszystkim różnokolorowe liście, warto zrobić przegląd "porządkowych" narzędzi i urządzeń, które lada moment będą bardzo potrzebne.

Nietypowo z betonowej kostki. Nieutwardzone otoczenie domu nieładnie wygląda, a jesienne błoto i kałuże nie zawsze łatwo ominąć. To ostatnia szansa, by jeszcze w tym roku zrobić podjazd i ścieżki.

Zatrzymaj wodę na swojej działce. Deszczowa woda z podjazdu najczęściej wylewana jest na ulicę. Tymczasem trzeba zagospodarować ją zgodnie z prawem.

Ognisty akcent. Jesienią większość ogrodowych roślin ozdobnych swoje przysłowiowe "pięć minut" ma za sobą. Jeśli właśnie wtedy chcielibyście ożywić widok ogrodu, posadźcie ognik szkarłatny.

GORĄCA LINIA

Podatek od sprzedaży nieruchomości

Działka nad łupkiem

Uniwersalne rury

Mocne ściany poddasza

Balkon przecieka

Podłoga z patyną

Źle wylany jastrych na ogrzewaniu

Wgniecenie w płycie

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów Prezentacja siedmiu projektów z siedmiu pracowni architektonicznych.

    Więcej o:

Skomentuj:

ŁADNY DOM, NUMER 9/2010