Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Odkurzacz centralny w domu parterowym, koszty instalacji

Szymon Kamiński, Monika Stypińska, Beata Zielińska

W zależności od naszych możliwości finansowych, możemy zamontować instalację w wersji tańszej lub droższą. Bez względu jednak na wybrane rozwiązanie docenimy to, że odkurzacz centralny nie hałasuje w domu, nie wznieca kurzu, jest bardziej uniwersalny niż zwykły i wygodniej się nim sprząta.

odkurzacz centralny
Wykonanie projektu instalacji centralnego odkurzania najlepiej zlecić firmie, w której zamierzamy kupić urządzenie.
Fot. Aerovac
Dla wybranego przez nas domu parterowego - przygotowaliśmy różne projekty instalacji centralnego odkurzania. W opisanych niżej przykładach omawiamy wybraną opcję, podajemy użyte w niej zestawy akcesoriów (szczotek i ssawek) oraz orientacyjny koszt całego systemu.

Przestronny, o urozmaiconej bryle, parterowy dom bez piwnic ma powierzchnię użytkową 152 m2. Oprócz trzech sypialni dla domowników, w projekcie przewidziano pokój gościnny z osobną łazienką. W salonie zaś znalazło się miejsce dla kominka.

Wersja standardowa

Zawiera wycenę najtańszej opcji systemu w prezentowanym domu (rzut).

Opis projektu. W instalacji tej zaplanowano trzy gniazda ssące. Pierwsze - znajduje się za wiatrołapem w holu, przy toalecie. Drugie - umieszczono w korytarzu w strefie nocnej domu, czyli przy sypialniach. Trzecie - zaproponowano przy wejściu do salonu, a jednocześnie w pobliżu kominka. W kuchni zaś zostanie zamontowana automatyczna szufelka. Jednostka centralna zostanie zawieszona w garażu, tuż przy wejściu do niego.

Zestaw akcesoriów. W skład podstawowego wchodzi: standardowy wąż ssący o długości 9 m (bez wyłącznika w rękojeści), rura do węża, szczotka uniwersalna do dywanów i podłóg oraz ssawki.

Koszt. Za materiały i robociznę zapłacimy 1300 zł. Jednostka kompaktowa wraz z proponowanym osprzętem i akcesoriami oraz uruchomieniem instalacji to wydatek rzędu 3250 zł.

Wersja rozbudowana

To droższy system, ale zawiera dodatkowe akcesoria, ułatwiające sprzątanie domu (rzut).

Opis projektu. Instalacja przebiega jak w standardowej opcji. Oprócz tego zamontujemy: w wiatrołapie szufelkę automatyczną, w kuchni - kasetę ze zwijanym wężem w szafce pod zlewozmywakiem, w garażu przy kotłowni - gniazdo ssące. Dzięki takiemu rozlokowaniu gniazd i dodatkowemu osprzętowi sprzątanie wszystkich pomieszczeń odbywa się bardzo wygodnie i szybko.

Zestaw akcesoriów. Optymalny zestaw do odkurzacza to 9-metrowy wąż ssący z wyłącznikiem w rękojeści, rura teleskopowa oraz specjalistyczne ssawki i szczotki (na przykład turbo do wykładzin i dywanów, do tapicerki itp.)

Koszt. Wykonanie instalacji wraz z materiałami to wydatek rzędu 2050 zł. Zakup wymienionego osprzętu, kompaktowej jednostki centralnej o wysokiej wydajności oraz uruchomienie kosztuje łącznie około 5590 zł.

Zobacz także:

Koszty instalacji odkurzacza centralnego w domu piętrowymZapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład    Więcej o:

Skomentuj:

Odkurzacz centralny w domu parterowym, koszty instalacji