Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Montaż grzejnika kanałowego

Tekst Tomasz Podleś

Grzejniki kanałowe umieszcza się zwykle na całej długości okien i drzwi tarasowych, ale czasami również w narożnikach pomieszczenia.

Detal kratki Accordion
Detal kratki Accordion
Fot. JAGA
Przydatne informacje

Długość grzejnika kanałowego łatwo dostosować do potrzeb, ponieważ wszystkie jego elementy można ze sobą łączyć w kilkumetrowe ciągi.

Podczas montażu należy zwrócić uwagę na odpowiednie umiejscowienie grzejnika w stosunku do okna - jedni producenci wymagają, aby odstęp krawędzi kanału od szyby wynosił około 20-30 cm, u innych wystarczy tylko 8 cm. Odległość ta jest szczególnie istotna, gdy planujemy powieszenie zasłon lub firan - grzejnik zainstalowany zbyt blisko okna, znajdowałby się pod nimi. W takiej sytuacji właściwa cyrkulacja powietrza będzie utrudniona, a więc w pomieszczeniu będzie nam chłodno.

Kratki przykrywające

Kratki przykrywające grzejniki kanałowe nazywane są też potocznie grillem lub rusztem. Mogą być one wykonane z materiałów takich jak:

drewno - zwykle bukowe, dębowe lub jesionowe; lakierowane, olejowane bądź w stanie surowym;

aluminium - pokrytym odporną na ścieranie farbą, standardowo w kolorze srebrnym (na zamówienie w innych kolorach);

stali nierdzewnej - rzadko stosowane i drogie rozwiązanie.

Wybór materiału jest kwestią gustu, ale w dużej mierze zależy od sposobu wykończenia podłogi w pomieszczeniu. Jeśli jest ona pokryta drewnem i chcemy, by grzejnik nie odróżniał się od reszty posadzki, najczęściej wybieramy ruszt drewniany.

Oprócz różnych materiałów, użytkownicy mają do wyboru wiele rodzajów kratek sztywnych i zwijanych. Te ostatnie znacznie łatwiej zdjąć w razie awarii grzejnika, albo gdy chcemy go odkurzyć.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Montaż grzejnika kanałowego