Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Płytowe stropy prefabrykowane

Tekst: Iowna Szczapaniak, konsultacja Maciej Siejbik

Stropy z prefabrykowanych żelbetowych płyt kanałowych warto stosować w domach o rzucie prostokątnym, ponieważ nie można im nadać nieregularnego kształtu.

Strop z prefabrykowanych płyt kanałowych
Strop z prefabrykowanych płyt kanałowych
Fot. Wawrzyniec Święcicki
Zaletą tego rozwiązania jest krótki czas montażu (2-3 godziny); na budowę przywozi się gotowe płyty i układa na ścianach. Ze względu na znaczny ciężar płyt konieczny jest dźwig samochodowy.

W kanałach wydrążonych w płytach można prowadzić instalacje. Zaletą takich stropów jest to, że są gotowe po zmontowaniu. Niestety, wzdłuż styków płyt często tworzą się rysy.

Stropy z płyt systemowych. Te lekkie płyty ze zbrojonego betonu komórkowego układa się tak jak prefabrykowane płyty żelbetowe. Dzięki ukształtowaniu krawędzi w specjalne zamki wypełniane na budowie zaprawą na stykach płyt nie pojawiają się rysy. Tego typu stropy można stosować także w domach o nietypowym kształcie, ponieważ łatwo je ciąć. Po ułożeniu mogą być od razu obciążane. Do ich montażu potrzebny jest dźwig.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Płytowe stropy prefabrykowane