Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zabezpieczenia antywłamaniowe w oknach dachowych

Monika Kupska-Kupis z firmy Velux

Na pytanie użytkownika odpowiada ekspert Monika Kupska-Kupis z firmy Velux

Fot. Velux, antywłamaniowe zabezpieczenia w oknach dachowych
Okno antywłamaniowe GGL 3041Q firmy Velux
Fot. Velux
Pytanie użytkownika:

Zastanawiam się nad zamontowaniem okna dachowego. Czy takie okno może mieć zabezpieczenia antywłamaniowe, które uchroni przed zbiciem szyby - na przykład przez kopnięcie przez złodzieja. Czy takie uderzenie lub kopnięcie może spowodować, że okno wypadnie z zawiasów? Jakie rodzaje zabezpieczeń powinno mieć okno dachowe. O jakie zabezpieczenia mogę pytać handlowca kupując takie okno?

Odpowiedź eksperta:

Decydując się na okna połaciowe lub rezygnując z nich, warto zwrócić uwagę na fakt, że policyjne statystyki nie odnotowują dużej liczby włamań dokonanych przez okna połaciowe. Na dach trudno się dostać, nie jest też łatwo się po nim poruszać, a na wysokości złodziej jest dużo bardziej widoczny niż na tyłach domu. Jeśli jednak domownicy odczuwają potrzebę szczególnej ochrony antywłamaniowej, VELUX posiada w ofercie certyfikowane okno antywłamaniowe GGL 3041Q. Na wyposażeniu ma ono dwa zamki po obu stronach ościeżnicy blokujące skrzydło oraz dodatkową klamkę z kluczykiem w dolnej części okna. Okno wyposażono w szybę energooszczędną antywłamaniową -41 w klasie odporności P5A ze wzmocnioną stalową ramką przytrzymująca szybę od zewnątrz.

Jeśli obawiamy się złodzieja warto zastanowić się nad roletami zewnętrznymi, co prawda nie klasyfikuje się ich jako antywłamaniowe, ale z pewnością utrudnią "życie" potencjalnemu włamywaczowi. Ponadto mają wiele użytecznych funkcji jak ochrona przed stratami ciepła, czy możliwość całkowitego zaciemnienie wnętrza.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zabezpieczenia antywłamaniowe w oknach dachowych