Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zestawy izolacyjne BDX

Tekst: Monika Kupska-Kupis, architekt, koordynator projektów VELUX POLSKA

Sposób osadzenia okien w dachu ma duże znaczenie ze względu na udział liniowych mostków termicznych w stratach ciepła. Ponieważ są one montowane powyżej warstw ocieplenia, ogromnie ważną kwestią jest ich właściwe ocieplenie podczas montażu.

Monika Kupska - Kupis - architekt, koordynator projektów Velux Polska
Monika Kupska - Kupis - architekt, koordynator projektów Velux Polska
Fot. Velux
Możliwość szybkiego i prawidłowo wykonanego docieplenia gwarantuje zastosowanie systemowego rozwiązania - zestawu izolacyjnego BDX zapewniającego izolację termiczną i przeciwwilgociową okna oraz jego prawidłowe połączenie z konstrukcją dachu. Jednocześnie montaż zestawu BDX minimalizuje ryzyko popełnienia błędów przy wykonywaniu izolacji styku okna z dachem.

Wpływa to wyraźnie na polepszenie parametrów termoizolacyjnych okna, dzięki prawidłowej izolacji cieplnej i przeciwwilgociowej na całym obwodzie jego ościeżnicy.

Zestaw izolacyjny BDX składa się z trzech elementów.

- Ramki termoizolacyjnej wykonanej z trwałej i nienasiąkliwej pianki polietylenowej o niskim współczynniku przewodzenia ciepła (? = 0,04 W/m/K). Dla zapewnienia sztywności konstrukcji i ułatwienia montażu, izolacja termiczna osadzona jest w cienkim profilu wykonanym ze stali galwanizowanej. Na budowę ramka dostarczana jest w elementach i tam dopiero łączona w całość.

- Izolacji przeciwwilgociowej wykonanej z bardzo dobrej jakości wysokoparoprzepuszczalnej folii polipropylenowej, dopasowanej rozmiarem do wielkości okna. Służy ona do łatwego, szybkiego i dokładnego połączenia z przeciwwilgociową izolacją dachu.

- Rynienki odwadniającej wykonanej z galwanizowanej stali. Instalowana jest ona nad oknem i służy do odprowadzania poza obrys okna wody z wilgoci wykraplającej się pod pokryciem dachowym lub będącej wynikiem jego przeciekania. Wewnątrz rynienki odwadniającej specjalnymi klipsami mocuje się plisowaną izolację przeciwwilgociowa i łączy ją z folią dachową nad ościeżnicą okna.

Zestawy izolacyjne BDX dostosowane są do okien o różnych wymiarach.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zestawy izolacyjne BDX